dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 84
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Oni nawet porządnej sondy gruntowej nie stosują tylko rurę PE do wody grzeją kolanami - tam praktycznie tracą 3/4 przepływu na tych kolanach.
    http://vikersonn.pl/files/file/3/dolne-zrodlo-rura.JPG

    A tutaj normalna sonda:
    http://www.muovitech.pl/?page=produc...pionowe&id=370
    Ostatnio edytowane przez oberwatorPC ; 22-12-2013 o 15:37

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    To są mistrzowie ułudy. Bazują na niewiedzy i "lenistwie" potencjalnych nabywców.
    "Założyli" (raczej zarejestrowali) kilka lat temu firmę Vikersønn w Norwegi i na tej bazie otworzyli Vikersønn w Polsce.
    Konsorcjum ? Jest w nim tylko jeden podmiot - zgadnijcie jaki.

    O ich "dokładności" co do obowiązujących przepisów.
    Jak działa kalkulator? Kalkulator Vikersønn oblicza koszty ogrzewania oraz okres zwrotu inwestycji na podstawie zużycia energii w budynku zgodnie z wymaganiami rozporządzenia MSWiA z 30.9.97 (Dz.U. 132, poz. 87 oraz wcześniejszymi, dotyczącymi prawa budowlanego....
    (z ichniej stronie: http://vikersonn.pl/tag?t=%20Vikers%C3%B8nn ) wyjaśnia te ogromne oszczędności kalkulacyjne.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    widzę że macie sporą wiedzę na temat pomp ciepła ! [ oberwatorPC i inni ] i do was kieruję pytanie ,a zarazem wielką prośbę. Będę na 100% instalował u siebie PC wstępnie byłem zainteresowany pompą tej "norweskiej" firmy ,ale już mi przeszło po tym co tu wyczytałem.

    Moja wielka prośba [ proszę o podpowiedź ]:
    - do jakich firm wysłać projekt [ zapytanie o cenę ] ?
    - jakie firmy słyną z dobrego wykonania i nie ogromnych cen ?
    - na co zwrócić uwagę ? tzn jakie elementy urządzeń i wykonania odwiertów [ np tak jak te kolanka ]
    - ile lat jest standardem jeśli chodzi o gwarancję ?
    - i czy faktycznie PC pionowa jest lepsza od poziomej [ grunt to glina i wilgotno ]
    DZIĘKUJĘ BARDZO ZA PODPOWIEDŹ !

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidgt

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-310
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    jaką mogą mieć myśl techniczną Norwegowie, ten kraj był jednym z najbardziej zacofanym i biednym w Europie aż do momentu wydobywania ropy. Może któryś z właścicieli był kiedyś na robotach w Norwegi i tyle mają wspólnego z Norwegią ? Innego związku chyba nie ma?


    Henderson,
    Z Twoich wypowiedzi wynika, że znasz się na wszystkich pompach, wszystkie pompy są złe ( również markowe pompy producentów, którzy mają 50% udziału w rynku pomp ciepła) a jedynie te które instalujesz lub nimi handlujesz są dobre.



    Pozdrawiam

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidgt

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-310
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    Meeting to totalny bubel, klasyka tandety, symbol jakości lat 90 w Chinach, strona jak produkt.. Szukam tego Vikersona w Norwegii nawet wysłałem znajomemu Norwegowi by tez poszukał, na dzisiaj mówi, bym poszukał na Islandii i Finlandii, bo u niego to nie znają

    Henderson,
    Z Twoich wypowiedzi wynika, że znasz się na wszystkich pompach, wszystkie pompy są złe ( również markowe pompy producentów, którzy mają 50% udziału w rynku pomp ciepła) a jedynie te które instalujesz lub nimi handlujesz są dobre.

    A tak na marginesie to na wszystkim się znasz - na Norweskich pompach i całym ich rynku, na Chińskim rynku i do tego wszędzie masz znajomych.

    Pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    A kto to wie jak firma ma w KRS datę założenia luty 2011 więc doświadczenie mają spore.
    A w maju 2010 przysłali mi ofertę na kompletną instalację z odwiertami za jedyne 55k netto
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzysztof Karwowski2

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-555
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi (Sławka) to chyba jakoś jednak produkują te pompy ciepła, także... no sami spójrzcie

    link :
    http://www.youtube.com/watch?v=kJWPBcGfnYE

    pozdro

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzysztof Karwowski2

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-555
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dobra ja potrzebuję konkretów a nie pojazdu, chciałbym dowiedzieć się czegoś o tej firmie, a Twoje wpisy brzmią jak hejt dla hejtu.

    Ktoś ma zainstalowane to urządzenie faktycznie? Co druga pompa to chińczyk, tak więc to nie jest dla mnie argument. Konkrety.

    K.K

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Karwowski2 Zobacz post
    Konkrety.
    K.K
    Konkrety: na ich stronie jest telefon?
    Pewnie jest, zadzwoń, podadzą Ci jakieś kilkanaście kontaktów do zadowolonych klientów, pogadasz...

    Skoro od tak długiego czasu nie pojawił na forum żaden fizyczny posiadacz tej pompy, to albo tych osób nie ma, albo wszystko jest OK i nikt nie szuka sposobu aby się poradzić/pożalić na forum.
    Myślę że są jacyś użytkownicy (ostatnio jeden nazywał użytkowników "eksploatatorami" -cóż, język polski jest ubogi że trzeba aż tak zapożyczać proste zdawałoby się określenia - to na marginesie ) -na magazyn chyba nie produkują.....
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    a ja myślałem że to porządny Chińczyk.... A to tylko składak z garażu...
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    a ja myślałem że to porządny Chińczyk.... A to tylko składak z garażu...
    Po komentarzu tak wysokich lotów zaczynam rozumieć, skąd u Ciebie taki podpis w stopce......
    "alkohol nie daje odpowiedzi ale pozwala zapomnieć pytanie"
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Karwowski2 Zobacz post
    Witam,
    nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi (Sławka) to chyba jakoś jednak produkują te pompy ciepła, także... no sami spójrzcie

    link :
    http://www.youtube.com/watch?v=kJWPBcGfnYE

    pozdro
    gdzie Pan tam widzi jakiś element produkcji? Czyszczenie rurki szmatką? albo odkręcanie i przykręcanie zaworu do pompy w jakimś garażu 5mx5m?
    Może jak niby oklejają wymiennik? Mają gotowe pompy na magazynie i odstawiają szopke . Pan Krzysztof pojawił się tutaj aby bronić dobrego imienia norweskiej firmy o której w Norwegi nikt nie słyszał?

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Po komentarzu tak wysokich lotów zaczynam rozumieć, skąd u Ciebie taki podpis w stopce......
    "alkohol nie daje odpowiedzi ale pozwala zapomnieć pytanie"
    http://www.youtube.com/watch?v=PmXSRFfBw1M

    od drugiej minuty. Znajdź 10 szczegółów różniących te dwa filmy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    W tym filmiku z youtube wypowiada się Pan Wojciech Oszczak, który jest autorem książki "Ogrzewanie domów z zastosowaniem pomp ciepła". Jest więc wielce prawdopodobne, że te pompy są w jakimś sensie jego "dziećmi". Z tego co wiem to zaczynał kiedyś swoje przygody z PCi od instalacji i serwisowania pomp Hibernatusa. To chyba taki "nasz" Wihajster.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Więc myślę, że te ich pompy będą na podobnym poziomie techncznym (czyli całkiem nieźle) jak pompy innych polskich producentów: PPC, Ecopol-System, Ekontech itp...
    Przegięli tylko z tą Norwegią, ale to inna inszość. Pompa ma dobrze i ekonomicznie działać, a do tego być jak najtańsza w zakupie. Amen.

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzysztof Karwowski2

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-555
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tez tak myśle, Amen.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Czyli norweskiej szopki ciąg dalszy.... A pan Karwowski założył sobie konto aby pokazać nam, że pompy są "produkowane " w Polsce. Trzeba było wydać trochę kasy , nakręcić film - ale ja i tak jestem przekonany, że to pompy robione na dalekim wschodzie.

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzysztof Karwowski2

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-555
    Posty
    6

    Domyślnie

    No fajnie, tylko, że ja chciałem zweryfikować to co mi mówił znajomy,
    ale jak widać jest pan tak "dobrym obserwatorem", że widzi Pan moje niecne zamiary i proocji firmy.


    Uważam, że gadanie o PC z kimś kto nie ma takiego sprzętu jest jak gadanie ze ślepym o kolorach, potrzebny tu jest jakiś merytoryczny wątek.

    I tyle w tym temacie.

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Merytoryczny wątek? Czy subtelne pytanie o pompę potem pokazanie filmu w ramach reklamy?
    Nie mam nic do tych pomp ale ta SZOPKA to naciąganie ludzi!! W Norwegi ta firma NIE ISTNIEJE I NIGDY TAM NIE ROBIONO POMP CIEPŁA Vikersson.
    Klient ma prawo wiedzieć co kupuje a tutaj jest na każdym kroku wprowadzany w błąd - nie każdy jest taki dociekliwy że sie zagłębi w temat.

    Jest też druga "fabryka" w Polsce nazywa się NTS i też tak samo ludzi wprowadza w błąd.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Jest też druga "fabryka" w Polsce nazywa się NTS i też tak samo ludzi wprowadza w błąd.
    ...i podobno robią 100 pomp dziennie
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony