dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Mówiąc delikatnie, U ściany to jam mam z letka "gdzieś".
    Bardziej interesują mnie realnie uzyskiwane efekty..
    Położenie na ścianach zewnętrznych 10 cm (około) perlitu na siatkach tynkarskich nie jest wielką sztuką.

    Jakoś tak się dzieje, że co poniektórym U wychodzi idealne, a na termowizji widać pod styropianem każdy jeden bloczek...
    Dochodzę powoli do wniosku, że dom nie powinien być zbyt pasywny.
    Łatwiej uzupełniać minimalne straty ciepła niż zastanawiać się, czy wolno nam pobiegać po salonach zamiast statecznego i majestatycznego poruszania się - bo zyski bytowe zagotują nam dom.
    Dom bardzo nisko energetyczny - tak.
    Pasywniakom mówimy - nie!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Jak to jest z tym grzybem? dlaczego część ludzi straszy grzybem ? winna jest technologia?, wykonanie? czy zle użytkowanie ?
    W przypadku starego budynku może być jeszcze inny problem. Izolacja pozioma (a raczej jej brak) pomiędzy fundamentem a ścianą. 100 lat temu nie wszyscy ją robili, a jeśli zrobili to do dzisiaj mogło z niej niewiele pozostać i wilgoć z fundamentów wchodzi w ścianę. Objawia się to odpadaniem farby (i tynku) w dolnych partiach ścian na parterze.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Zgodzę się z Tobą Adamie. Domy pasywne nie są dla każdego. Większość nigdy takiego nawet nie widziała na własne oczy. Nie mówiąc o tym, żeby pomieszkać z 3 miesiące latem i zimą. Na zachodzie jest taka możliwość. Ludzie mogą sobie wynająć taki dom na np. dwa tygodnie wakacji, miesiąc, pół roku. I sprawdzić czy im taki styl życia odpowiada. U nas wiele osób kupuje kota w worku.

    Ludzie zamiast domów, w których chcą mieszkać, budują sobie wielkie lub małe COŚ... Które widzieli w TV, albo o którym czytali w prasie. Ale nigdy z nimi nie mieli do czynienia. Zwłaszcza na działce 600m2. To skąd mogą wiedzieć czy Taki dom spełni ich oczekiwania?

    Innym problemem technicznym, jest to, że aby zapewnić sobie dom bardzo nisko energetyczny, w moim przypadku, zamieszkiwania na długo zimnym wschodzie. Mimo stosowania przegród budowlanych na poziomie U 0,10 i dość zwartej bryle mogę liczyć na dom max 3 litrowy. I to przy dużym własnym reżimie wykonawczym. Z moich obserwacji. U mnie jest po prostu tak na wsi, że kotły zaczynają mieszkańcy rozpalać w październiku a dopiero w ostatnich dniach kwietnia wygaszają ostatni.

    Montaż izolacji mniej niż odpowiednika 30cm grafitowego styropianu w przegrodach, oznacza dla mnie duże rachunki w skali roku tylko za samo CO.
    Ostatnio edytowane przez Raźny ; 06-08-2012 o 09:18

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał usrobo Zobacz post
    hej!
    w sumie powinno być w dziale Remonty, ale tu też chyba pasuje.
    remontuje dom z lat 40-stych. są tam ściany zewnętrzne o szerokości 40cm z cegły (częściowo pełnej częściowo "dziurawki").
    i tak się zastanawiam czy jest sens to jeszcze ocieplać?

    michal
    Nie za bardzo pojmuję, skąd wątpliwości czy ocieplać ?
    Jesli ma to być dom do całorocznego mieszkania dla rodziny, to oczywiście ocieplać.
    Ale należy mieć świadomość, że w ocieplonym domu trzeba grzać. Wówczas ocieplone
    40-sto centymetrowe ściany skumulują energię cieplną i komfort mieszkania będzie
    najwyższy. Ekonomia też na tym zyska, bo rozgrzane ściany pomogą w utrzymaniu temperatury
    w środku i mniej opału będzie potrzebne.
    Nie ma tak że samo ocieplenie rozgrzeje wnętrze.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "W przypadku starego budynku może być jeszcze inny problem. Izolacja pozioma (a raczej jej brak) pomiędzy fundamentem a ścianą. 100 lat temu nie wszyscy ją robili, a jeśli zrobili to do dzisiaj mogło z niej niewiele pozostać i wilgoć z fundamentów wchodzi w ścianę. Objawia się to odpadaniem farby (i tynku) w dolnych partiach ścian na parterze."

    Wybacz, ale to PÓŁPRAWDA!
    Robiono ją ZAWSZE (wiedzieli - czemu trzeba).
    WCALE nie musi wyglądać tak jak DZISIEJSZA, a działa!!!
    Ale...
    W większości przypadków domy zostały "zabite" przejściem z ogrzewania piecami (wentylacja naturalna) na CO bez wykonania kanałów wentylacji dedykowanej - grawitacyjnej!
    TEGO bezkarnie zrobić się NIE DA!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #26

    Domyślnie

    [QUOTE=adam_mk;5482000]Mówiąc delikatnie, U ściany to jam mam z letka "gdzieś".
    Bardziej interesują mnie realnie uzyskiwane efekty..
    Położenie na ścianach zewnętrznych 10 cm (około) perlitu na siatkach tynkarskich nie jest wielką sztuką.

    Jakoś tak się dzieje, że co poniektórym U wychodzi idealne, a na termowizji widać pod styropianem każdy jeden bloczek...
    Dochodzę powoli do wniosku, że dom nie powinien być zbyt pasywny.
    Łatwiej uzupełniać minimalne straty ciepła niż zastanawiać się, czy wolno nam pobiegać po salonach zamiast statecznego i majestatycznego poruszania się - bo zyski bytowe zagotują nam dom.
    Dom bardzo nisko energetyczny - tak.
    Pasywniakom mówimy - nie!

    Adam M.[/QUOTE
    Sorki ale z 10 cm perlitu na wszystkich ścianach zewnętrznych to poziomu niskoenergetycznego domku też nie da się osiągnąć.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony