dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 110
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał *Lesiak* Zobacz post
    czyli jeżeli dobrze zrozumiałem dom budowany systemem gospodarczym też może być finansowany takim kredytem ?.
    Może być też system gospodarczy, ale wtedy inwestor bierze na siebie całą sprawę organizacji budowy z odpowiednią jakością.
    Jeżeli inwestor nie ma odpowiedniej wiedzy, doświadczenia (w budowie domów energooszczędnych), to to jest to mało realne.
    Taka ciekawostka - zawarto już jedną umowę na kredyt z dofinansowaniem z NFOŚiGW - http://gramwzielone.pl/dom-energoosz...-zaniepokojony .

  2. #82
    Banned
    marzenaew

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-210
    Posty
    42

    Domyślnie

    Czy np solary grzejące wodę też wchodza w gre?

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    witam wszystkich. chce tylko powiedzieć że nie każdy projekt można dostosować do tych standardów. bo jeszcze dom na działce musi być odpowiednio ustawiony względem słońca. wiec nie wystarczy zbudować dom z lepszych materiałów i dać grubszy styro. robiąc to będzie się miało dobry dom energooszczędny a nie niskoenergetyczny czy pasywny. a nawet jeżeli teoretycznie ma się dobry projekt, dobrze usytuowany dom względem słońca, zaprojektowana dobra izolacja tak jak trzeba każdej przegrody to wystarczy że ekipa spieprzy coś w czasie budowy, czy nie przyłoży się do tego jak trzeba to już nie spełni się na starcie np założonego NF15 tylko wtedy starczy na NF40 czyli dostanie się mniejsze pieniądze a ostatecznie dopłaci do tego o wiele większe pieniądze bo na wszystko trzeba mieć papiery i potwierdzenia czyli na starcie już wszystko droższe o jakieś 15%. można wybudować dom o standardzie NF40 ale nie korzystając z dopłat i w sumie wyjdzie taniej niż męczyć się z papierologią i dopłacić. więc lepiej się dwa razy zastanowić niż potem żałować. pozdrawiam i życzę udanych i przemyślanych inwestycji.

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magicznedrzewo

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    jak wygląda sytuacja obecnie z tymi kredytami, warto:::????

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DKamila

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Toruń Dworski
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    a jak wygląda izolacyjność tych wszytstkich materiałów za ok. 20 lat ? Okna ? wszelkie mostki termiczne, itp ? Dopiero zmierzam się*z tematem ...

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał magicznedrzewo Zobacz post
    jak wygląda sytuacja obecnie z tymi kredytami, warto:::????
    To zależy czego się oczekuje. Jeśli chcesz na tym zarobić (w sensie, że zostanie Ci trochę pieniędzy w kieszeni) to się nie opłaca. Trzeba dopłacić. Jeśli planujesz i tak dom energooszczędny, jeśli kilka dodatkowych elementów w budowaniu jest zbieżnych z programem to się opłaca. Więcej znajdziesz w moim dzienniku (link w stopce). Może to da Ci jakieś pojęcie nad czym się zastanawiasz.

  7. #87

    Domyślnie

    nie wiem czy mimo wszystko jest sens brać taki kredyt dla energooszczędnych

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ralfii_VR
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka
    Kod pocztowy
    36-060
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafałer Zobacz post
    nie wiem czy mimo wszystko jest sens brać taki kredyt dla energooszczędnych
    To dofinansowanie to fajny pomysł ale fatalne wykonanie i sposób rozliczania na tą chwilę przynajmniej, ja buduje do energooszczędny i też brałem to pod uwagę (jak "UE" chce mi pomóc zbudować tańszy dom to tylko się cieszyć - do czasu......)
    ale trzeba było wziąć kredyt w bankach które uczestniczą w programie, po przeliczeniach okazało się że taniej mnie wyjdzie wzięcie kredytu w BP ( ten nie uczestniczy) niż w banku który ma ofertę kredytu z dofinansowaniem.
    Różnica na poziomie 5 tys, ale jeśli weźmie się pod uwagę że musisz zapłacić jeszcze podatek od dofinansowania (skandal !!) i że musisz wszystko dokumentować do rozliczeń w fakturach i kontrole wykonania na każdym etapie to się nie opłaca !!!
    Dalej buduję dom energooszczędny, bank nie wymaga ode mnie faktur, wiec oszczędzam przy budowie i będę oszczędzał na kosztach i wyjdę dużo lepeij niż z dofinansowaniem,........ może za parę lat będzie to bardziej atrakcyjne, na tą chwile nie jest

  9. #89
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym o korzyści z "Prosumenta" pytamy eksperta:



    Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  10. #90
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kozak131

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-114
    Posty
    4

    Domyślnie Kredyt na dom energooszczędny korzystny ale pod pewnymi warunkami

    Program na dom energooszczędny i pasywny z NFOŚiGW rzeczywiście, jest nieco bardziej wymagający niż poprzednia linia dotycząca kolektorów. W sumie mam na koncie pięć budów z tej linii (tylu kredytów udzieliłem od początku linii). Ja polecam, ale tylko osobą które z góry planują budowę domu zgodnie ze standardem NF 15 bądź NF 40. Zazwyczaj kiedy przychodzi do mnie klient który buduje np dom który w/g projektu ma mieć zużycie ok 50-60 kW/m2/rok to koszt dostosowania do standardu jest wyższy niż kwota dotacji. No i się nie opłaca.

    Podejrzewam, że Prosumenta będzie można łączyć z tym programem więc może program na domy energooszczędne nie powiedział ostatniego słowa

    Gorąco polecam ciekawe źródło informacji na temat kredytów proekologicznych.
    Kredyty proekologiczne bez tajemnic? Finanse pod kontrolą?
    Interesują cię dotacje? Szukasz informacji o dotacjach preferencjach?

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    albertM

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-822
    Posty
    51

    Domyślnie

    Wie ktoś jak to wszystko wygląda w tym roku.

  12. #92
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    butek12

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    24-230
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zanim weźmiesz kredyt powinieneś przeczytać http://www.niskarata.org żeby uniknąć kłopotów z dodatkowymi opłatami

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał albertM Zobacz post
    Wie ktoś jak to wszystko wygląda w tym roku.
    zależnie od województwa - sprawdź tutaj

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Nie wierzyłem że pomyślnie przejdę procedurę dofinansowania na palele fotovoltaiczne. Udało się ,panele są ,dofinansowanie i tani kredyt jest. Brakuje mi jeszcze licznika dwukierunkowego,ale to w ciąg miesiąca ma się zmienić. w sumie za instalację płacę 125zł miesięcznie przez 10lat. dodatkowo musiłem ponieść jedno razowy koszt na start 1500zł . oraz 2000zł podatku dochodowego od dofinansowania. moc paneli 4,2kw ,moc falownika 3,7kw . teretycznie nie powinienem płacić za prąd z sieci ,ale to będę mógł potwierdzić najwcześniej za rok. Polecam gdyż wszelkie wyliczenia wskazują że opłacalność nie zmaleje ,a może tylko wzrastać
    z każdą podwyżką cen prądu.

  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cozmo, nie chce cie dołowac ale ja za swoja instalację(w tej chwili 5,1kW) zaplacilem 14,5 tys. Inwerter froniusa 6kW z opcją rozbudowy. Zrobiona za gotówkę, na panelach monokrystaicznych. Ty piszesz jeszcze o dodatkowych 3,5 tys. Kto dostal dotacje Ty, bank czy instalatorzy?

  16. #96

    Domyślnie

    @stanley79
    Czy możesz rozpisać swój kosztorys?
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  17. #97
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yzma

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-523
    Posty
    1

    Domyślnie

    Teraz wiele firm pomaga w zdobyciu dotacji na fotowltaikę. Osoby zainteresowane powinny się jednak spieszyć, bo powoli ten program zaczyna być wygaszany. Więcej informacji znajdziecie tu: https://www.ecocomfort.pl/strefa-spe...et-90-kosztow/

  18. #98
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał yzma Zobacz post
    Teraz wiele firm pomaga w zdobyciu dotacji na fotowltaikę. Osoby zainteresowane powinny się jednak spieszyć, bo powoli ten program zaczyna być wygaszany. Więcej informacji znajdziecie tu: https://www.ecocomfort.pl/strefa-spe...et-90-kosztow/
    Program właśnie rusza, nazywa się Czyste Powietrze. Nabór za około miesiąc, realizacja to kilka najbliższych lat....

  19. #99

    Domyślnie

    Jest jakiś próg od którego można zostać objętym przez ww. program?

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    Progów nie ma bo w programie na fv jest tylko pożyczka - dotacji brak.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony