dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie Tynki cementowo - wapienne - i co dalej ?

    Witam,

    Jestem na etapie tynkowania domu. Ciekawi mnie jak wy, tynkujący takimi tynkami wykańczacie ściany? Robicie gładź czy nie ? Ja planuję nie robić gładzi. Gruntowanie, podkład i farba. A wy jak ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ja też bez gładzi - łatwiej się maluje, lepiej użytkuje (twardsze, nie widać drobnych zadrapań i uszkodzeń).
    Jedna uwaga - trzeba tynkarzom wytłumaczyć że nie będzie gładzi - żeby gąbkowali i się postarali żeby było ładnie (jeśli "umią" ma się rozumieć)

    PRZECZYTAJ ZANIM NAPISZESZ SWÓJ PIERWSZY POST! czyli jak szukać informacji
    lub szukaj w google - było o tym
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 26-07-2012 o 22:26
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    zachęcający ku temu żeby nie robić gładzi jest też aspekt ekonomiczny

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ba - ma się rozumieć że taniej.
    Przyklejałem drewniane listwy przypodłogowe do ściany (na klej). Tam gdzie były gładzie listwy odpadały razem z gładzią. Przyklejonych do ściany bez gładzi nie można oderwać
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    takie są opinie że gładz jest delikatna i łatwo o uszkodzenia. Z drugiej strony jak tynk cw pomaluje się dobrą farbą to robi się bardziej gładki A patrząc po raz kolejny na ekonomie to wydać praktycznie drugie tyle co na tynki żeby było gładko to jakoś mi się nie widzi Jak malowałeś tynki ? grunt + podkład biały + kolor ? czy od razu kolor ? Jak podkład to jaki ?

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie nie da sie bez galdzi na tynk cw pomalowac farba satynowa np. Kyria, Orion, Satynea, poniewaz wyjdzie na scianach kicha. Znam te marki farb z fr. i wiem ze na nich widac kazda ryse, chyba ze malujecie dekoralem, efekt z gladzia na tynk cw to dwa swiaty, mam piwnice pomalowana bezposrednio na tynk, tynki gabkowane, parter i poddasze polozona mam gladz szpachlowa, ruznica kolosalna, sciany gladkie jak kartka papieru.
    Ostatnio edytowane przez toma1 ; 27-07-2012 o 19:12

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Rysy to właśnie widać na gładziach. U siebie mam obok siebie ścianę z gładzią i bez. Po pomalowaniu włochatym wałkiem różnica w fakturze ściany jest niewielka. Ścianę z gładzią trudniej się maluje - wałek się ślizga, gorzej przyjmuje farbę. Widać każdy zaciek, widać nawet źle położony grunt - co wydaje się niemożliwe.
    takie są opinie że gładz jest delikatna i łatwo o uszkodzenia
    - to prawda. Kolega ma tynki gipsowe - przy schodach rysa obok rysy. A jak pomalujesz na kolor inny niż biały to już tragedia. Żeby uszkodzić tynk CW trzeba nieźle puknąć młotkiem - w codziennym użytkowaniu nie do uszkodzenia.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    żuczekk

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    26

    Domyślnie

    My mieliśmy tynki cementowo-wapienne. Pierwsza decyzja była taka, że bez gładzi, ale jednak postanowiliśmy gładzie zrobić, bo później by nas denerwowała taka powierzchnia ściany. Dwie cienkie warstwy gładzi i jest idealnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć gładkie i jednocześnie twarde ściany to polecam multi-finish. Tylko za materiał trochę więcej zapłacisz niż za tradycyjną gładź.

  11. #11

    Domyślnie

    Przy tynkach c-w bez gładzi dużo ciężej robić wszelkie poprawki (po hydraulice, naprawy przypadkowych obić) tak, aby były niewidoczne/mało widoczne.
    Pozdrawiam,
    Radek

  12. #12

    Domyślnie

    My nie będziemy kłaść gładzi. Tylko grunt i farba.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rania Zobacz post
    My nie będziemy kłaść gładzi. Tylko grunt i farba.
    Też tak planowałem i w części pomieszczeń tak mam, ale w salonie to już mam gładzie, bo akurat to pomieszczenie mi tynkarze najbardziej skopali. Gdybym wiedział, że poprawki na tynkach c-w są tak pracochłonne i trudne (jeśli mają być mało widoczne) to bym od razu założył w kosztorysie gładzie i wziąłbym najzwyklejsze tynki c-w robione na budowie (mam tynki z wora - Dolina Nidy).
    Pozdrawiam,
    Radek

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darek 2015

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-016
    Posty
    2

    Domyślnie

    co z malymi peknieciami na tynku cw zrobic przed gladzia???czy sama gladz wystarczy?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek 2015 Zobacz post
    co z malymi peknieciami na tynku cw zrobic przed gladzia???czy sama gladz wystarczy?
    Jeśli tynk się trzyma to nie ma problemu - rób gładź.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZiPi

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Puck
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam !
    Tez mam tynk cementowo - wapienny i nie usmiecha mi się wydawać kasę na gładzie, stąd pytanie: Jakich farb uzywaliście aby zniwelować chropowatość i drobne ryski ? Jakie efekty ?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZiPi Zobacz post
    Witam !
    Tez mam tynk cementowo - wapienny i nie usmiecha mi się wydawać kasę na gładzie, stąd pytanie: Jakich farb uzywaliście aby zniwelować chropowatość i drobne ryski ? Jakie efekty ?
    Witam
    Na tynk cementowo-wapienny świetnie nadaje się farba podkładowa np haftgrund. Fajnie gubi niedoskonałości tynku cw i pozostawia jednolitą strukturę delikatnej "skórki pomarańczy". Możne być barwiony pod kolory docelowe ścian. Taka mała lekturka http://kolorstudio.pl/produkt/haftgrund-125l/
    Ostatnio edytowane przez KolorowySłoń ; 16-04-2016 o 09:49

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fox503

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-701
    Posty
    132

    Domyślnie

    Ale jeszcze przed tym haftgrund lf, użyć standardowy grunt czy to jest pierwsza warstwa na tynk c-w ?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Można zagruntować np Lf konzentratem rozcieńczonym 1:4, czyli z litra koncentratu mamy 5 litrów dobrego gruntu. Następnie haftgrund i farba
    http://kolorstudio.pl/produkt/konzentrat/
    Ostatnio edytowane przez KolorowySłoń ; 16-04-2016 o 12:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony