dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Stary26

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    4

    Domyślnie Jak położyć glazure na gładzi

    Witam wszystkich .Chciałbym samodzielnie połozyć kafelki na ścianie na której jest gładz.Zeskrobałem juz farbę emulsyjną którą była pomalowana,dwukrotnie ją zagruntowałem.Czy na tak przygotowaną ścianę mogę już kleić glazure.Czy trzeba ją zdrapać do tynku.A być może wystarczyło by ją jeszcze mocno zrysować jakimś śrubokrętem,tak by rysy doszły do tynku.Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu drapiąc farbę zdrapałbym do tynku - masz pewność, że tynk jest nie odpażony? Przy takich akcjach to zwala się wszystko do cegieł i potem albo tynk albo płyta GK zielona albo płytki na cegły/pustaki przy ostatnim trzeba mieć trochę wprawy do tego. Powiem będzie trzymać albo i nie będzie nie wiadomo może wytrzyma dzień dwa miesiąc rok albo i 10 lat ....

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Przyklejałem listwy przypodłogowe do ściany z gładzią - odchodziły razem z gładzią. Ja bym gładź zerwał/zeszlifował. Można spróbować wiertarką z udarem - są takie szerokie, płaskie końcówki. Albo kątówką z tarczą do szlifowania (nie do ciecia)
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Stary26

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Na innym forum ktoś mi podpowiedział żeby zeskrobać farbę i pierwszą warstwę z pod farby gładzi do gipsu szpachlowego i na to położyć grunt Cerplast lub Gruntoplast który miał za zadanie odseparować klej do glazury od gładzi.Żeby nie zaszła reakcja chemiczna pomiędzy nimi.Akurat w sklepie nie mieli tych gruntów ale polecono mi Cekol GS-83 o tych samych właściwościach.I jak do tej pory wszystko się trzyma dobrze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony