dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Sterowniki kotła - przegląd rynkowy wg. Piotrek42

    Witam do napisania tego wątku skoniły mnie rózne powody.... generalnie 1 powód chęć sprzedaży i reklamy dzięki forum muratora,przez nieucziwych sprzedawców, zrobię troszkę inny wątek- tutaj będą wypowiadać się posiadacze SWOICH sterowników, opisywać ich zalety ,wady , ceny, co by zmienili w SWOIM sterowaniu,jezeli ktoś ma inne sterowniki to niech smiało wrzuca na watęk z fotkami.

    UPRASZA SIĘ O NIE ZABIERANIE GŁOSU W TYM WĄTKU SPRZEDAWCY KOTŁÓW Jarecki79 I KONSTRUKTORA STEROWNIKA Wlodek_PID

    Kilka sterowników

    Sterownik ecoal firmy Elektro-System,Całkowicie automatyczny sterownik z dostępem do internetu,monitorowaniem i możliwością dokonywania zmian dzięki stronom www lub telefonem z androidem, polecany dla użytkowników których nie interesująją ustawienia ręczne, działa na zasadzie wsyp ekogroszek-rozpal w kotle i zapomnij że masz coś ustawiać w sterowniku Sterownik ma zastosowanie w kotłach firmy: Ogniwo-Biecz,Instalco,Tilgner, Kotstal Działdowo i PonarKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	126970Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek02.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	126971Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek03.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	126973Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek05.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	126975Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek06.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	126976
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 23-07-2012 o 22:13

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No to się narobiło hehe.
    Tutaj też będzie narzucona cenzura na niektóre rzeczy ?

  3. #3

    Domyślnie

    Następny w kolejności to sterownik Bruli firmy Elektro-System
    Jest to sterownik dwustanowy (działa na zasadzie włącz-wyłącz) czyli nagrzewa kocioł do temperatury zadanej i przechodzi w tz podtrzymanie,ze względu na bardzo duże możliwości konfiguracyjne ma zastosowanie do wszystkich możliwych kotłów na ekogroszek także z retortami 1 generacji tz. fajkowymi.polecany dla użytkowników zaawansowanych w paleniu w kotłach lub dla hobbystów!Oczywiście ustawiany przez www i tel z androidem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	126979   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek02.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	126980   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek03.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	126981   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek04.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	126987   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek05.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	126988  

    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 23-07-2012 o 22:13

  4. #4

    Domyślnie

    Następny w kolejnośc, to sterownik największego producenta sterowników w kraju, Firma Tech (o tym sterowniku może powiedzieć więcej kol czp01, co prawda z tego co wiem ma starszą wersję..) ST-707 firma wypuściła na rynek sterownik z podłączeniem do netu ( nie wiem jak z ustawieniami- czy można zmieniac dane ? czy tylko podglad?) oczywiście z sterownik z funkcją PID -poczekamy... Może ktoś go użytkuje??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	126992   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek02.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	126993  
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 23-07-2012 o 22:57

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Dodam że już kilka osób testuje nową wersję oprogramowania w Bruli umożliwiającego przejście na pracę automatyczną tak jak w przypadku sterownika eCoal.
    Ma możliwości pracy:
    retortowy-auto
    retortowy- ręczny
    tłokowy-auto
    tłokowy-ręczny

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nie zapomnij o Cobrze, Pumie, Skorpionie, Ogniku żeby było obiektywnie i bez najeżdżania bo też cię schepię.
    Sterowniki firmy Prond też są ciekawe a dopiero widziałem chyba tylko najnowszego Iryda który może wyjść wysoko w rankingu porównując cenę do funkcjonalności.

  7. #7

    Domyślnie

    To ja na początek ecoal. Uzytkuję go od niedługiego czasu. W przypadku ogrzewania 2 podłogowego (góra -dół) nie pokazuje temp. ogrzewania podłogowego na centr. wyświetlaczu tylko temp. progr. pokojowego. Poza tym w ust. zaawansowanych nie widzi kotła 11kw

  8. #8

    Domyślnie

    Następny w kolejności to sterownik firmy Plum , ecomax 700 i 800, z możliwością zakupienia do niego mieszacza,obiło mi się o uszy że firma ma wypuscić lub już wypuściła dodatkowy moduł internetowy ale na stronie www producenta tego nie ma, wiec traktuję to jako plotkę firma ma dosc fajną taktykę... nie wsadza sterowników do dowolnych kotłów tylko życzy sobie od producenta -przywiezienia kotła na miejsce i wgrywa oprogramowanie pod konkretny typoszereg kotłów danego producenta-więc Sterownik szyty można powiedzieć na miarę do kotła.Proszę mi wybaczyć za mało i kiepskie fotki. ale fotki sciągam z DTR producenta sterowników.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	127028   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek02.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	127029   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek03.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	127030  
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 23-07-2012 o 22:14

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Szyty na miarę a potem in tak klocki się dzieją.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Szyty na miarę a potem in tak klocki się dzieją.
    Nie marudz bo nie masz.... ja go testowałem to troche wiem, miałem nawet ta samą moc kotła do którego był ten sterownik wsadzony, ale konstrukcja kotła była inna wiec moje testowanie może być niewiarygodne.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Nie marudz bo nie masz.... ja go testowałem to troche wiem, miałem nawet ta samą moc kotła do którego był ten sterownik wsadzony, ale konstrukcja kotła była inna wiec moje testowanie może być niewiarygodne.
    Nie mam ale sprawdziłem w żeliwniaku.
    Wiem jak to pracuje.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    z możliwością zakupienia do niego mieszacza.
    w podstawowym module wykonawczym już jest możliwość sterowania 1 obiegiem mieszacza, zamiennie pompą cyrkulacyjną. Po dokupieniu drugiego modułu, dochodzi 2 i 3 obieg, oraz pompa cyrkulacyjna.
    Z tym internetem to ciekawe, bo ja nie doczekawszy się, sam uzbroiłem swoją kotłownie w dodatkowe 8 czujników temperatury
    R-290 pod strzechy

  13. #13

    Domyślnie

    Sterownik ecoal - podstawowe dwie wady - brak dostępności na rynku i cena .
    Info ze strony producenta ecoal
    Pytanie:

    Jaka jest cena sterownika eCoal.pl i gdzie można go kupić?


    Odpowiedź: Niestety nie planujemy sprzedaży sterowników dla osób fizycznych.
    Powodów jest kilka. Pierwszy i najważniejszy, to obawa przed niewłaściwym użyciem eCoala.pl wynikająca z braku doświadczenia przy montażu i uruchomieniu kotła - głównie chodzi tu o doświadczenie i znajomość instalacji centralnego ogrzewania.
    Sterowniki oferujemy tylko firmom kotlarskim, którym rekomendacje wystawia Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, oraz doświadczonym instalatorom po krótkim jednodniowym przeszkoleniu - minimalizujemy w ten sposób możliwość podłączenia sterownika do kiepskiego kotła, oraz wykorzystaniu dobrego kotła w kiepskiej instalacji centralnego ogrzewania.
    Proszę odwiedzać portal kotły co – poradnik użytkownika gdzie pojawiają się rzetelne informacje o kotłach na paliwa stałe.

    A jeżeli tak jest to po co o nim pisać skoro nie jest dostępny dla posiadaczy "innych" sterowników a dedykowany do konkretnego kotła . Poza tym ten sterownik ma już swój wątek .

  14. #14

    Domyślnie

    Ok, narazie opisałem sterowniki firm, które są najczęściej stosowane i mają największy % rynku jeżeli chodzi o ich zastosowanie, Tech,Plum i Elektro-System można powiedzieć że mają bardzo znaczacą sprzedaż i są najczęsciej stosowane w kotłach, reszta to małe firmy (niekoniecznie gorsze) które wypełniają resztę rynku. na wieczór opiszę jeszcze kilka firm.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Ok, narazie opisałem sterowniki firm, które są najczęściej stosowane i mają największy % rynku jeżeli chodzi o ich zastosowanie, Tech,Plum i Elektro-System można powiedzieć że mają bardzo znaczacą sprzedaż i są najczęsciej stosowane w kotłach, reszta to małe firmy (niekoniecznie gorsze) które wypełniają resztę rynku. na wieczór opiszę jeszcze kilka firm.
    Tech jest bezapelacyjnie pierwszy.

    Nie wiem, skąd czerpiesz informacje, ale chyba Elster, Estyma, Compit czy RecalArt
    sprzedają więcej od Elektro-Systemu.

    A może się mylę?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Sterownik ecoal - podstawowe dwie wady - brak dostępności na rynku i cena .
    Info ze strony producenta ecoal

    A jeżeli tak jest to po co o nim pisać skoro nie jest dostępny dla posiadaczy "innych" sterowników a dedykowany do konkretnego kotła . Poza tym ten sterownik ma już swój wątek .
    Zgadzam się, to samo tyczy się jednak ecomax-a. Też jest dostępny z wybranymi kotłami.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Sterownik ecoal - podstawowe dwie wady - brak dostępności na rynku i cena .
    Info ze strony producenta ecoal

    A jeżeli tak jest to po co o nim pisać skoro nie jest dostępny dla posiadaczy "innych" sterowników a dedykowany do konkretnego kotła . Poza tym ten sterownik ma już swój wątek .
    I uważasz,że to są istotne powody, aby o tym sterowniku nie pisać?
    Ciekawe.
    Ukłony dla Redakcji

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    I uważasz,że to są istotne powody, aby o tym sterowniku nie pisać?
    Ciekawe.
    No tak uważam .

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A jaki problem, jak się komuś podoba ten regulator to może sobie wybrać z kotłem, przynajmniej ma pewność że kupi także dobry kocioł
    Żeby o nim nie wspominać też nie widzę powodu, inne również mają swoje wątki a pojawiają się wszędzie.
    Co do ceny, z kotłem wychodzi przyzwoicie i to bardzo przyzwoicie.

  20. #20

    Domyślnie

    No dobra nie będę powielał ... resztę sterowników opisał jarecki jak któryś bedzie miał ładdne pudełko to ktoś może sobie kupić

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony