dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56

Temat: 22% VAT

  1. #41

    Domyślnie

    Pomogę Wam troszkę w odpowiedzi na pytanie: "Do kiedy?"
    Pisał o tym też Mario - otóż w ustawie o podatku VAT stawka na materiały budowlane wynosi 22%, a rozporządzeniem Ministra Finansów ustalono stawkę preferencyja 7% na te materiały początkowo obowiązywała ona do 2000 roku, a następnie jej obowiązywanie zostało przesunięte do 2002 roku. W związku z tym możemy się spodziewać, że od 2002 roku (jeśli nie zostanie wydane nowe rozporządzenie przedłużające o kolejne lata 7% VAT) obowiązywać będzie Vat 22%. A już w stu procentach jest pewne, że z końcem przyszłego roku będziemy wszyscy przechodzić przez taki sam stres jak w tym roku.
    Pozdrowienia
    Agnicha

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2001-12-04 09:20 ]</font>

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiarus

    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Agniecha z tego wynika, że został nam rok na wykonczenie i przeprowadzkę. Myślę, że mi się to uda - I TEGO ZYCZĘ WSZYSTKIM W NOWYM ROKU!!!!!!!
    POZDRAWIAM

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andzia

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    5

    Domyślnie

    Churra. Mamy zmartwienie dopiero za rok. Jak powtórzą całem to zamieszanie. Ja znajduję w tym jakąś metodę na ożywienie rynku w okresie końca roku. Przecież taka sytuacja powtarza się już któryś rok z rzędu.

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    Cholera aż się ciśnie na usta "a nie mówiłem". Niech żyje PSL. Szkoda że na nich nie głosowałem - porządne chłopaki. A żeby skurczybyków wyprzedzić przed 2003r. chyba zakrecę się za kredytem. Czy to dobry pomysł?

  5. #45

    Domyślnie

    Jeśli wzrost podatku nastąpi o 15% (z 7 na 22) to faktycznie może się opłacać wziąść kredyt, np w Euro gdyż o ile wiem jest on oprocentowany na poziomie około 5%. Możne być korzystniej wziąść kredyt i w przyszłym roku zakończyć inwestycję.
    Warto się zastanowić
    pozdrowienia
    Agnicha

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że warto spróbować skończyć inwestycje w przyszłym roku. Nawet kupując wszystko na promocjach, spłata kredytu będzie mniejszym obciazeniem niż podwyżka Vat'u. A ta na 90% nastąpi w 2003 roku. Pozdr.

  7. #47
    Guest

    Domyślnie



    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: brzoza dnia 2002-01-15 09:05 ]</font>

  8. #48
    Guest

    Domyślnie



    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: brzoza dnia 2002-01-15 09:02 ]</font>

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Agniecha uważaj na to Euro. Masz 5%, ale jak waluta spadnie o 15%? Teraz, gdy teoretycznie można dostać kredyt od 11,3% (expander.pl - kredyty), może lepiej iść w złote, a jak złoty spadnie (czyli wzrośnie cena $ ) do 4.25 to sobie zmienić na Euro.

  10. #50
    Guest

    Domyślnie

    Wiarus(Ty zachowałeś trochę zdrowego rozsądku)i masz prawo przypomnieć dyskutantom na kogo głosowali w poprzednich wyborachi kto de facto ten pasztet przygotował....
    a dzięki komu nie musza go na razie konsumować....
    Pamięć ludzka bywa ulotna i wybiórcza...
    Pozdrawiam
    Mery

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    Regulamin

    13. Wydawnictwo MURATOR sp. z o.o. nie redaguje wypowiedzi prezentowanych na Forum, ale zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi lub zablokowania dostępu do Forum w przypadkach, gdy:

    uczestnik FORUM wykorzystuje je do agitacji politycznej, religijnej lub innej niezgodnej z tematyką MURATORA.

  12. #52

    Domyślnie

    Frankai - my z mężem na szczęście kredytu nie zaciągneliśmy - jak na razie. To był tylko mój zdroworozsądkowy punkt widzenia.
    Z kredytem poczekamy jeszcze - nie dam zarabiać bankom, bo zdzierają. Stopy bazowe spadają a oprocentowanie ledwo ledwo - prawie niezauważalnie. To skandal moim zdaniem Chyba pora żeby ktos się temu przyjrzał.
    pozdrowienia
    Agnicha

  13. #53

    Domyślnie

    Agnicha, niestety nie masz racji. Jeśli zostaną obniżone stopy procentowe, to natychmiast wzrośnie inflacja, a sama wiesz co wtedy się stanie. Nie umiem tego dokładnie wyjaśnić, bo nie jestem ekonomicznym umysłem, kiedyś mi to tłumaczył mąż, to bardzo zawiłe. To niestety spadek naszej gospodarki po komunie...

  14. #54

    Domyślnie

    Alanta - wiem o co Ci chodzi, ale nie do końca masz rację. Nie każdy spadek oprocentowania oznacza wzrost inflacji. Jedynie szybki i duży spadek. Ja raczej mam na myśli powolne - jak do tej pory obniżanie stóp - pewnie należę do nielicznych, ale uważam, że RPP robi dobrze, że się nie spieszy. Najważniejsze żeby spadek stóp i inflacji był stały. A prawa ekonomiczne no cóż są nieugięte. Mnie uczono, że gdy inflacja spada to bezrobocie rośnie i odwrotnie. Dlatego nie mam złudzeń co do spadku bezrobocia w najbliższym czasie skoro polityka państwowa kładzie nacisk na spadek inflacji bo bez tego nie przyjmą nas do UE
    pozdrowienia
    Agnicha

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Agnicha i Alanta: po komunie została we wielu wiara w centralne sterowanie, a poza tym komuna wróciła. Nikt raczej nic nie zrobi. Stopy kredytów nie spadają, bo budżet pożycza tyle kasy. Jak wiecie jak na rynku jest mało towaru (pieniądz), to staje się on drogi (stopy kredytów).
    Expander.pl pokazuje, że można dostać kredyt od 11,3% - to nie jest takie ździerstwo, chyba że to kredyt hipotetyczny
    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    No cóż, nie będę dyskutować, bo ekonomia zawsze była dla mnie mało zrozumiała . Może wrócimy do tematu: czy mieliście problemy z VATem 22%? Jak kupowałam drewno, okazało się, że na surowe drewno jest 22%, a 7% jest tylko na gotowe wyroby z drewna, np. całe ściany domów szkieletowych. US tłumaczył, że drewno ma numer statystyczny zakwalifikowany właśnie w taki sposób. Podobno takie problemy są też z parapetami granitowymi, ale jakoś to można obejść. Czy zetknęliście się z czymś takim?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony