dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 82
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1647

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    blekowca ale z tą siekierą to zaszalałeś... Ja kupiłem w Costo za 30 pln i rozpadła się w okresie gwarancji. Wymienili bez problemu na ostrzutką nówka-sztukę bez problemu.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie wyręby - pierwsza krew...

    Cytat Napisał BiG35 Zobacz post
    blekowca ale z tą siekierą to zaszalałeś... Ja kupiłem w Costo za 30 pln i rozpadła się w okresie gwarancji. Wymienili bez problemu na ostrzutką nówka-sztukę bez problemu.
    Witaj BiG35. Wczoraj to miałem bój. Z jednej strony ja, moja wierna siekierka i niezbyt wierny autan, a z drugiej... cho, cho, hordy zdziczałych jabłonek, kolczaste krzewy, osty, kamienie i komary. Niestety w trakcie walki z jednym z kolczastym krzaczkiem ja go cap siekierką przy nasadzie, a on mnie kamieniem cwanie ukrytym tuż pod powierzchnią. No i toporek się trochę wyszczerbił

    Na krzaki nabędę sekator i też widziałem w Casto fiskarsa, może się skuszę. Prawdopodobnie przyda się również później do ogrodu.
    Jakoś tak na narzędziach za bardzo nie mam ochoty ściubić, zwłaszcza w tym przedziale cenowym.
    Pozdrawiam
    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    W czwartek po południu mamy umówione spotkanie z architektem.
    Ciekawe ile taka przyjemność wyniesie.
    Archi polecony więc myślę, że będzie warto.

    Dzisiaj może uda mi się po pracy trochę porąbać, wczoraj przerwa bo musiałem polować na maszynę do pieczenia w Lidlu, stara wyzionęła ducha , a kupny chlebek to nie to.
    Przy okazji wypróbowałem panthenol w spray'u na mojego bąbelka i działa rewelacyjnie.
    Na działkę koniecznie trzeba też zabrać jakiegoś OFFa czy inny odbzykacz, bo opędzając się od komarów siekierką mogę sobie kuku zrobić.
    Pozdrawiam
    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    blekowca - zapowiada się ciekawie, będę kibicować
    pogubiłam się tylko, czy jesteście zdecydowani na Z99?
    na emeryturę spokojnie wystarczy, ale dla 5 osób moze być ciasnawo
    no i na emeryturę lepszy byłby parterowy

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witaj mamik ,dzięki za doping
    Co do Z99, to jest to na chwilę obecną gotowy projekt najbliższy temu co chcielibyśmy osiągnąć w granicach naszych możliwości.
    Jutro mamy naradę z architektem, może będziemy wiedzieć więcej.
    Na parterowy dla 5 osób to nasza działka może być przymała.
    Zamysł jest taki, że obecnie zamieszkamy z teściową, syn pewnie wkrótce nas opuści studiować poza Szczecinem, więc tak naprawdę będzie nas mniej.
    Natomiast w przyszłości, gdy nam z żoną zrobi się ciężko po schodach chodzić to przeprowadzimy się na parter, a góra będzie dla młodej rodzinki (córki lub syna) to się jeszcze okaże.

    Wczoraj ofiarą toporka padła kolejna kępka drzewek, rozkręcam się . Na jutro tak mi coś wygląda przyjdzie pora na dość ładną jabonkę , trochę mi jej szkoda ale cóż, trza ciągnąć dalej temat.
    Przy gruszy widziałem chyba szerszenia, duży, gruby budził respekt już z daleka. Mam nadzieję że nie mamy nigdzie na działce ich gniazda.
    Pozdrawiam
    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    no to ja w takim razie jeszcze o projekcie
    widziłam projekty domów w układzie:
    dół - salon + dwa pokoj,
    góra - dwa pokoje, ale tak trochę jako adaptacja poddasza, coś jak w projekcie Z182, tylko tam są na dole trzy pokoje, lub Z251 czy wiele innych

    masz wówczas piętro dla dzieci na te kilka lat, które będą mieszkać z wami, a potem dla gości, albo jako samodzielne mieszkanko "na początek"
    czyli jest to taki domek niby mały parterowy, ale z dodatkową powierzchnią "tymczasową" albo "od święta"
    sama wybrałam inaczej, jeszcze nie mieszkam, ale już żałuję, niestety refleksja przyszła później
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 29-08-2012 o 13:00

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    no to ja w takim razie jeszcze o projekcie
    ...
    Mamik, dzięki za refleksje. Dzisiaj mamy spotkanie z architektem, to będzie kolejny temat do przemyśleń.
    Pozdrawiam
    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Wczoraj spotkanie z architektem.
    Okazało się, że naszych życzeń w stosunku do gotowego projektu jest dość sporo, w związku z tym być może korzystniej będzie skorzystać z projektu indywidualnego. Jak sobie przeliczy jedno i drugie to da nam znać. Czyżbyśmy mieli zmieniać tytuł dziennika
    Zwrócił ponadto uwagę na linię niskiego napięcia jaka przebiega przez naszą działkę, od niej również trzeba będzie zachowywać odstępy.
    Trochę byliśmy nieprzygotowani - żadnych mapek terenu, tylko malutki szkic projektu domku w folderze konkurencji. Ciężko się trochę gadało.
    Panele podczerwieni, panele fotowoltaiczne, solary, możliwe że dom wzorem coulignona postawimy na płycie fundamentowej, wiata garażowa z 'domkiem ogrodnika', przydomowa oczyszczalnia ścieków... architekt stwierdził, że typowy to ten domek nie będzie. Zastanawiałem się, gdybym się wydał że w przyszłości chcemy jeszcze w wiacie ładować sobie nasz przyszły elektryczny pojazd czy nie uciekł by z krzykiem
    Dobrze się natomiast składa że architekt jest częścią zespołu, w skład którego wchodzi jeszcze konstruktor i inżynier elektryk.

    Póki co droga jakoś jest otwarta do starania się o warunki techniczne przyłącza wody.
    Wypełniłem wniosek i przesłałem go archiemu do konsultacji, póki co czekam na odzew.
    Przy okazji może komuś się przyda taka rzecz, strona internetowa na której online można załadować dowolny pdf (formularze wniosków np.) i przed wydrukiem wypełnić go sobie na komputerze, ewentualnie udostępnić go innym do konsultacji i poprawek. Strona ma adres http://personal.crocodoc.com/ i do użytku prywatnego jest bezpłatna, jak się założy konto to można tam sobie przechowywać wypełnione formularze na później.
    Niestety, póki co ten sposób ma jedną paskudną wadę, żeby wydrukować taki formularz trzeba go wpierw pobrać z wtopionymi komentarzami i w tym procesie giną polskie czcionki. Zgłosiłem sprawę dawno temu, autory pracują ale chyba jakoś tak niemrawo, bo mijają miesiące a problem pozostaje.
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 20-11-2012 o 09:31
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Ważą się losy tytułu dziennika, architekt wycenił projekt indywidualny na maks. 10 tys., natomiast adaptacje na jakieś 5,5 tys. - tylko jeszcze nie wiem czy w tym jest już ujęty koszt zakupu projektu. Bo dokładając jeszcze ze 2 tys na projekt gotowy i wychodzi niewiele taniej niż indywidualny, gdzie jak Wekto pisze mogę poważnie potraktować temat energooszczędności.
    A propos oszczędności - widziałem gdzieś zdjęcia paneli PV wmontowane w dach i chodzi za mną taka myśl, czy można byłoby wykonać dach z wierzchem z samych paneli właśnie ZAMIAST dachówki czy blachy. Architekt ma wątpliwości ale jeśli znajdę firmę która wie jak takie rzeczy robić dobrze to on nie będzie przeciwny.
    Po za tym mam już gotowe wnioski o określenie możliwości przyłącza wody i prądu. Jutro wybieram się jeszcze do starostwa po mapki potrzebnme jako załączniki - póki co 3 sztuki. Uzupełniam rzeczone wnioski, do wod-kan wyślę pocztą, ENEI zawiozę i powoli sprawy będą się klarowały.
    Na działce - rutyna; drzewka, krzaki - mam za sobą chyba z 1/3.
    Pozdrawiam
    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Przedwczoraj dostaliśmy pismo z sądu o zmianie w treści księgi wieczystej - oficjalnie jesteśmy wpisani jako właściciele.
    Natomiast wczoraj - obowiązek - gmina przysłała druk do wypełnienia w sprawie podatku rolnego, ciekawe czy coś naliczą.
    Jakby ktoś nabywał działkę, podają tam obowiązek zgłoszenia się samemu w ciągu 14 dni od daty powstania obowiązku podatkowego, nam wyliczyli to od 20 lipca, czyli daty podpisania aktu notarialnego.

    mamik pewnie będzie dusił/dusiła(?) o projekt domku. Póki co trawimy sobie temat - czy przerabiać gotowy, czy wziąć jednak indywidualny.
    Za przeróbką gotowca:
    - sprawdzone rozwiązania, instalacji wewnętrznych
    - krótszy czas oczekiwania
    - niższy koszt

    za indywidualnym:
    - możliwe lepsze dopasowanie do kształtu działki - trapez
    - większa swoboda przy wygospodarowaniu we wnętrzu miejsca na pom. gospodarcze, zwiększenie sypialnio-pokoju na parterze i uzyskanie większej prywatności dla teściowej (swobodniejszy dostęp do kuchni, własne wyjście na dwór)
    - dopieszczenie rozwiązań energooszczędnych na etapie projektu

    Piszę do kilku firm zapytania o montaż paneli fotowoltaicznych, póki co zadowalającego odzewu jakoś nie mam.
    Wczoraj trafiłem na ciekawą ofertę solara do ogrzewania cwu za 7 tys. (po uwzględnieniu dotacji) i do tego jeszcze tableta dodają!
    http://www.stiebel-eltron.pl/promocj...quotps_basic_5

    Aktualnie na działce było kilka dni przerwy, ale dziś mam nadzieję na powrót.

    W kwestii ustawy o OZE to cire.pl pisze że wdrożenie ustawy może się opóźnić i miałaby wejść w życie w drugim kwartale 2013.
    Na blogu Bogdana Szymańskiego nowy wpis: zabezpieczenie odgromowe instalacji fotowoltaicznej http://solaris18.blogspot.com/2012/0...odgromowa.html

    Sam przekopuję się przez przepastny wątek na FM o płycie fundamentowej - przekroczyłem półmetek -uff

    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    mamik pewnie będzie dusił/dusiła(?) o projekt domku. Póki co trawimy sobie temat - czy przerabiać gotowy, czy wziąć jednak indywidualny.
    Blekowca
    dusiła

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał michael_28 Zobacz post
    Projekt ustawy OZE jest dostępny: http://www.mg.gov.pl/files/upload/16...onferencja.pdf
    Jeśli dobrze pamiętam ma obowiązywać inwestorów od 2015r.
    Wklejam z innego wątku, bo jest link do projektu ustawy o OZE. Tylko skąd michael wytrzasnął ten 2015 rok
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie dopłaty na dom energooszczędny

    I tak planowałem budować energooszczędnie, więc czemu nie skorzystać - trzeba będzie podrążyć temat
    Z portalu gramwzielone
    Wczoraj Rada Nadzorcza NFOŚiGW podjęła uchwałę o uruchomieniu programu dopłat do kredytów hipotecznych na budowę domów energooszczędnych. Program ma wystartować w I kwartale 2013 roku.

    Dopłaty, jakie będzie można otrzymać w ramach programu, to maks. 50 tysięcy złotych do budowy domu pasywnego oraz do 30 tysięcy złotych - w przypadku budowy domu w standardzie energooszczędnym. (...)
    Realizacja programu rozpocznie się w I kwartale przyszłego roku i potrwa do końca 2018 roku. Na dopłaty Narodowy Funduszu Ochorny Środowiska chce przeznaczyć w sumie 300 milionów złotych. (...) Z dopłat na budowę domu lub zakupu mieszkania w budynku energooszczędnym od dewelopera lub spółdzelni mieszkaniowej będą mogły skorzystać osoby fizyczne.

    Warunki, które będa musieli spełnić potencjalni beneficjenci programu, to:
    - dysponowanie pozwoleniem na budowę oraz posiadanie prawa do dysponowania nieruchomością, na której będą budowały budynek mieszkalny,
    - dysponowanie uprawnieniem do przeniesienia przez dewelopera na swoją rzecz: prawa własności nieruchomości wraz z domem jednorodzinnym, który deweloper na niej wybuduje albo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej i własności domu jednorodzinnego, który będzie na niej posadowiony i stanowić będzie odrębną nieruchomość albo własności lokalu mieszkalnego.

    - Jednorazowe dofinansowanie zostanie wypłacone inwestorom po zakończeniu budowy oraz potwierdzeniu osiągnięcia zakładanych w projekcie oszczędności energii. Zainteresowani dopłatami nie będą musieli jechać do siedziby NFOŚiGW w Warszawie. Wystarczy zgłosić się do jednego z banków, które będą współpracowały z Funduszem, program bowiem będzie realizowany przy współpracy z sektorem bankowym. Oferowane przez Fundusz wsparcie finansowe będzie przeznaczone na częściową spłatę kapitału kredytu hipotecznego. Przekazanie pieniędzy odbywać się będzie bezgotówkowo, w formie dotacji wypłacanej bezpośrednio na konto kredytowe beneficjenta. Zakończenie realizacji przedsięwzięcia musi nastąpić w terminie do 3 lat od dnia podpisania umowy kredytu - informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
    gramwzielone.pl
    Tylko trzeba się pakować w ten kredyt , podobnie jak przy solarach. - jeśli będzie można spłacić go wcześniej to może się zdecyduję.

    Przymierzyć się nie zawadzi - zamieszczam, bo może ktoś będzie chciał też skorzystać.

    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Czytam sobie dziennik Ani i Bartka - mało technicznie jak dla mnie, no ale takie to już są te 'damskie' dzienniki.
    Wklejam jednak podpatrzone u nich zdjęcie murku, jak dla mnie miodzio...

    Tylko czy na coś takiego będzie nas stać? Może chociaż kawałek.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    W dzienniku R&K który śledzę, dziś też memento

    Ich koleżanka przegrała walkę z rakiem.
    Nadzieję mam, że przeszła dobrze przygotowana


    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    W dzienniku R&K który śledzę, dziś też memento
    .... Ich koleżanka przegrała walkę z rakiem.Nadzieję mam, że przeszła dobrze przygotowana
    dziękuję
    nie będę się rozpisywał wiele ... wiek 33 lata , 2 dzieci, 4-5 lat walki
    niespałna 2 miesiące chyba temu zgineła w tragicznym wypadku samochodowym inna nasza koleżanka - po tym wypadku Ulka inaczej patrzyła ... miała czas ... poukładać sobie wszystko

    takie chwile przypominaja ... nie znasz dnia ani godziny

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    No i problem ze zmianą tematu wątku. Ponieważ Z99 zostaje tylko jako punkt startowy do projektu indywidualnego, przydałoby się poprawić temat. Ja naiwnie sądziłem, że wystarczy poprawka pierwszego postu, a tu nic. Pomocy kto mądry i wie niech doradzi. Bo sam jakoś ni umiem.
    zmiana tytułu dziennika możliwa - ale tylko przez Admina - napisz maila na adres ze stopki do redakcji FORUM (nie redakcji Gazety Murator)

    załączam subskrypcję dziennika - będę regularnie zaglądał , a w weekend nadrobię zaległości
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-09-2012 o 14:56

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Exclamation Projekt chałupki

    Przedwczoraj odwiedził na architekt.
    Pokazał co dla nas wymyślił. Ogólnie koncepcja wnętrz nam pasuje. Niestety osobna garderoba nie zmieściła się, będą szafy w poszczególnych pokojach. Ma jeszcze powalczyć z poprowadzeniem wylotu z kominka, żeby komin wychodził na połaci północnej dachu.
    Co będę zresztą przynudzał pisaniem, rzuty pora zapodać.
    I tak, mamy rzut parteru


    rzut poddasza


    tudzież elewacje



    Trochę pomazane, bo przecież gdzieś ta wymiana poglądów musi się uzewnętrznić.

    Zaproponowałem jeszcze żeby wiatę wydłużyć na całość ściany domu i żeby dach jednak trochę wystawał poza ściany szczytowe, może mniej nowocześnie, ale nam się tak podoba i podobno unikniemy dzięki temu miejsca w którym zbierałyby się liście, gałęzie na dachu stwarzając warunki do gnicia i niszczenia połaci.

    Umówiliśmy się jeszcze na dołożenie małego okienka - od północy - żeby doświetlić schody.

    Jak się już dogadamy ostatecznie co i jak, to archi złoży w naszym imieniu wniosek o warunki zabudowy do gminy.

    Pozdrawiam
    Blekowca

    PS. Jakoś nie mam okazji ognisk popalić, ciągle coś przeszkadza, no trudno, jak nie to nie..
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 15-10-2012 o 07:56 Powód: poprawione linki do zdjęć
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    coś te rzuty się nie załadowały
    chyba, że tylko ja ich nie widzę

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie zbrojenie stropu

    Prostuję wcześniejsze zapowiedzi, po przyjeździe na budowę okazało się, że mamy zrobione zbrojenie dolne i część górnego zaczętą oraz wyprowadzenie zbrojenie części słupków kolankowych. Ekipa podtrzymuje termin poniedziałkowy zalewania stropu.


    Oglądanie zbrojenia - wczoraj po drabinie na strop wlazłem ja i potem kierbud. 'Gościli' nas przedstawiciele ekipy, ogólnie poważnie i naukowo było. Jak się kierbud zgodzi to tu jego facjatę też zapodam, przy pracy, jak weryfikuje zgodność wykonania z projektem. Tym razem było bez uwag - chłopaki się sprężyły i stanęły na wysokości.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01674.jpg
Wyświetleń:	539
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	225268Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01673.jpg
Wyświetleń:	536
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	225269Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01675.jpg
Wyświetleń:	538
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	225270
    Ostatnio edytowane przez blekowca ; 18-11-2013 o 09:22
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie Pierwszy rok z fotowoltaiką

    To już rok minął. Instalacja została zainstalowna w kwietniu, ale jej odpalenie nastąpiło 14 maja. Moc paneli zainstalowana to 9,9 kW więc w naszych warunkach klimatycznych spodziewałem się wyniku ok. 10 000 kWh. Rok był chyba pochmurny bo pykło tylko 9 450 kWh. Po południu wybiorę się jeszcze do skrzynki enea i zobaczę ile z tego oddałem do sieci, a ile sam zużyłem. Potem zostanie czekać na fakturę rozliczeniową za prąd za rok. Wtedy będę mógł powiedzieć więcej jak bardzo się opłaca - lub nie.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

Strona 2 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony