dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jakie tynki??? pomozcie

    ktore tynki sa lepsze, wapienne czy gipsowe??

    Nie chodzi mi o cene, lecz o praktyczne zastosowanie, wplyw na zdrowie, wilgotnosc w domu itepe.

    Podobno gipsowe bardzo chlona wilgoc. Za to ladniej wygladaja.


    z gory dziekuje za porady.
    Adriana skończona, kostka skończona, ogrodzenie prawie...
    Czas na trawnik i tarasy!
    a tymczasem pozdrawiam. Wem.

  2. #2

    Domyślnie

    A moze pod spodem cementowo wapienne a na wierzchu gladz gipsowa??

    Pytanie stare wrecz jak swiat i nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi, bo jedni lubia takie inni inne, i przez to kazdy bedzie zachwalal to co ma i lubi.

    Osobiscie uwazam ze tynk to tylko warstwa wyrownujaca sciane i na tym sie jego rola konczy, tak wiec jaki on bedzie nie ma najmniejszego znaczenia - ale zaraz bedzie podniesiony krzyk na to stwierdzenie

    A co do oddychania - sciana nie ma oddychac bo to nie zywy organizm

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o strony praktyczne to na gładziach gipsowych bardziej znać zabrudzenia wywołane ruchem powietrza w pomieszczeniach. Np przy kratkach wentylacyjnych, grzejnikach itp.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi.
    Rozumiem wiec, ze nie ma istotnej roznicy.
    A moze ktores sa trwalsze?
    Gipsowe chyba sie szybciej naklada (maszynowo), wiec raczej bede sie sklanial ku temu rozwiazaniu.
    Adriana skończona, kostka skończona, ogrodzenie prawie...
    Czas na trawnik i tarasy!
    a tymczasem pozdrawiam. Wem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wemil
    A moze ktores sa trwalsze?
    Nie da sie tego okreslic jednoznacznie - trwalsze na co?? na zdzieranie, na wycieranie, przeciez to jest sciana a nie podloga wiec po tym sie ani nie chodzi, ani nie wyciera - wiec to bez znaczenia. Od dawna byly kladzione wapienne, cementowo-wapienne i przetrwaly latami, gipsowe pojawily sie stosunkowo niedawno, ale tez sa na scianach juz jakis czas i nie odlaza.

    Cytat Napisał wemil
    Gipsowe chyba sie szybciej naklada (maszynowo), wiec raczej bede sie sklanial ku temu rozwiazaniu.
    Kazdy tynk mozna maszynowo nalozyc, tylko pozniej trzeba je i tak rownac, zacierac wiec praca podobna. Gipsowy z automatu + sprawna ekipa i cementowo-wapienny recznie rzucany + sprawna ekipa jednak przewage uzyskuje automat, bo szybciej sie narzuci mieszanke na sciane - a czy bedzie taniej z automatu?? nie wiem, mozna znalezc ekipe "reczna" za 12-13 zl/m2 (robocizna) a z automatem - nie wiem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał neptunek
    Kazdy tynk mozna maszynowo nalozyc, tylko pozniej trzeba je i tak rownac, zacierac wiec praca podobna. Gipsowy z automatu + sprawna ekipa i cementowo-wapienny recznie rzucany + sprawna ekipa jednak przewage uzyskuje automat, bo szybciej sie narzuci mieszanke na sciane - a czy bedzie taniej z automatu?? nie wiem, mozna znalezc ekipe "reczna" za 12-13 zl/m2 (robocizna) a z automatem - nie wiem.
    Chyba nie bardzo - tynk gipsowy maszynowo kładzie się szybko i od razu na gotowo... po wyschnięciu niczego już się nie równa, jast gładki jak szkło i gotowy do malowania.

    ZDECYDOWANIE POLECAM GIPSOWY Z MASZYNY!

    Zrobią Ci szybko i bez żadnego kurzenia (szlifowania) za 21 zł z materiałem, ale musisz uważać:
    - po pierwsze zrób to przed wylewką (bo jest niezłe błoto na podłodze w trakcie nakładania)
    - patrz im na ręce i sprawdzaj poziomicą wszystko co może być zrobione krzywo
    - każ im stosować zatapiane prowadnice (bo inaczej będziesz miał miejscami 5cm, albo 5mm)
    - sprawdzaj równość ścian łatą (NIC NA OKO!!! bo na oko to wszystko wydaje się równe... dopóki mebli nie przystawisz).

    A jak nie masz jeszcze wylewki (posadzki) to bezwzględnie polecam z automatu (miksokreta) po ok. 14 zl za robociznę. Podłoga jest idealnie gładka i nie pyli - od razu można przyklejać parkiet lub kafle.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał neptunek
    A moze pod spodem cementowo wapienne a na wierzchu gladz gipsowa??
    No nie, litości... najpierw kłaść badziewie, żeby je zaraz poprawiać!
    - koszt robocizny 12zł za ręczne badziewie + 20 zł za gładź
    - czas pracy trzy razy dłuższy niż przy tynkach z automatu
    - no i kupa gipsu w płucach

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jędrzej
    No nie, litości... najpierw kłaść badziewie, żeby je zaraz poprawiać!
    - koszt robocizny 12zł za ręczne badziewie + 20 zł za gładź
    Niezle ceny masz - to ja sie chetnie za takie stawki najme do robienia tego badziewia - chyba ci sie cos pomylilo - te 20 zl to juz za caly tynk to sie zgodze, a nie za gladz.

    Cytat Napisał jędrzej
    - czas pracy trzy razy dłuższy niż przy tynkach z automatu
    - no i kupa gipsu w płucach
    To wszystko zalezy co kto lubi, mi sie osobiscie nie podobaja tynki z automatu - widzialem w paru domach i na oko jest OK ale jak sie zapali np swiatlo to sufit i sciany przemienia sie w gory i doliny. Oczywiscie moze i mozna to zrobic rowno, ale trzeba wlozyc wiecej pracy a przy automacie to sie malo komu to chce.

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam tylki cem-wap z kilku powodow:

    - jezeli masz dobra ekipe to sa super rowne
    - zazwyczaj po gipsowaniu sciany wygladaja super ale jak zapalisz swiatlo trzeba poprawiac
    - jezeli zastosujesz piasek kwarcowy do ostatniej warstwy bedzierz mial bardzo drobniutka fakturke ktora prawie zniknie po malowaniu
    - nie jest prawda ze tynki cemwap kladzie sie dlugo - u mnie 770m2 robili 9 dni roboczych
    - sa tansze niz gipsowe - cena niecale 20 pln za metr razem z materialem
    - cem wap nie chlona wilgoci i nie sa 'zimne' - tak jak gipsowe

    pozdrawiam
    PP

  10. #10

    Domyślnie

    NEPTUNKU! może trochę przesadziłem, ale na pewno wyjdzie sporo drożej i czasowo dużo dłużej.
    Z tymi górami i dolinami to chyba ty z kolei przesadziłeś! U mnie ich nie ma, ale niestety schrzanili jedną ściankę (że tak powiem "wypuczyli").

    Jeśli chodzi o to zapalanie światła, to czasem może być widać nielednorodność materiału. Jeśli mieli kiepską pompę, to miejscami będzie gładko, a miejscami trohcę mniej.

    Na pewno trzeba im patrzeć na ręce... ale to właściwie zawsze.

  11. #11

    Domyślnie

    Gipsowe ostatnio sa modne
    pozory mylą

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    hop do góry,
    no wlaśnie, jakie tynki polecacie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony