dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68
  1. #1

    Domyślnie Okno tarasowe 320cm szerokości. Czy podejcie PSK(uchylno przesuwne)? Pomocy

    Witam.

    Jestem w trakcie wyboru okna tarasowego. Czy posiada ktoś okno PSK o szerokości około 3m?
    Chcę aby skrzydło w miarę dobrze się otwierało...
    Bardzo proszę o podpowiedzi.

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Znane mi firmy kończą wymiarówkę przesuwek na 300cm. Większe zaresy są poza cennikiem..

  3. #3

    Domyślnie

    Większość firm z tego co się orientowałem to robi te drzwi do szerokości właśnie 320cm.
    Gościu z OknoPlusa mówi, że mogą się bardzo ciężko otwierać. Inny Pan z innego oddziału mówi, że nie będzie z tym problemu. I bądź tu człowieku mądry

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Czesgo sie nie robi by zlapac Klienta. Bardziej ufam temu, co mowi ze moze ciezko chodzic.
    To jakie firmy jeszcze wycenily Ci od reki taka przesuwke na 320?

  5. #5

    Domyślnie

    Niby tak. Z kolei po co robią 320 jak się maja ciężko otwierać.

    co do firm to właśnie Oknoplus, Izoplast, Tyskie Okna, Oknoplast. Kuszą mnie te HSTeki ale specjalnie otwór zmniejszałem z 350 na 320 żeby właśnie podeszły PSKi to teraz Ci będą wkręcać, że będą ciężko chodzić:/

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mam przed sobą trzy cenniki. Tylko w drewnie jest opcja na 320cm z uwagą, że trzeba zastosować już szyby 6mm. W drugim cenniku jest max 300cm i też wymóg szyb 6mm. Ciekaw jestem czy u Ciebie (w Twoich wycenach) też już ktoś zauważył to zalecenie?

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, tak. Odnośnie szyb to właśnie takie mają być zastosowane. Niechciałbym mieć z drzwiami tarasowymi problemu za 5 lat albo teraz z powodu ciężkiego otwierania. Chyba, że ktoś się jeszcze odezwie co ma uchylno-rozwieralne o szerokości ponad 300cm i utwierdzi mnie w przekonaniu, że to słuszny wybór

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Póki co widzę, że koledzy z branży się nie kwapią.. bo jak mi przytakną, to wyjdzie że - tak jak ja- sprzedaję słabe okna, bo nie zaproponuję możliwości wykonania takiego okna i nie obiecam że będzie chodziło jak po maśle.

    Chcesz znać moje zdanie? W taki otwór - tylko HS.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 08-08-2012 o 12:40

  9. #9

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki za opinie Chyba tak zrobię... cóż 5000 drożej ale mam nadzieję będę miał z tym spokój na paręnaście lat
    Dzięki raz jeszcze.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Najprostsza rzecz, pójdź sobie do dobrego salonu z oknami w których są oba rozwiązania i zobacz jak to działa. Na 99,9% wybierzesz system HS, do tego dobry montaż z naciskiem na bardzo dokładny montaż i będziesz zadowolony. Zaoszczędzisz sobie np. na roślinach do ogródka . Dziecko i słabowita babcia sobie takie drzwi otworzy, przy HKS już będą mieć problem.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Póki co widzę, że koledzy z branży się nie kwapią..
    No to ja się wyłamię... Szerokość 320 jest dostępna jako PSK. Oczywiście tylko automat, szerokie skrzydło i trzeci wózek. Natomiast komfortowe w użytkowaniu toto nie będzie.

  12. #12

    Domyślnie

    A czy musi być symetryczne? Bo chyba wszyscy tak założyli. U nas mam ograniczenie do 1400 szerokości skrzydła a robiłem np. 3500 szerokie, 1400 skrzydło a reszta fix. Jest tu na forum właścicielka takiego domu z dwiema takimi przesuwkami sąsiadującymi ze sobą w rogu domu i wygląda to bardzo fajnie.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja oferuje skrzydło max 1450mm szerokości, z automatem fajnie chodzi. Na forum jest też właścicielka domu gdzie jest HS 4,4m szerokości i PSK w okolicach 3m i zapewne może potwierdzić, że dobrze wykonane PSK naprawdę nie chodzi jakoś wiele gorzej od HSa

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał marmax Zobacz post
    Najprostsza rzecz, pójdź sobie do dobrego salonu z oknami w których są oba rozwiązania i zobacz jak to działa. Na 99,9% wybierzesz system HS, do tego dobry montaż z naciskiem na bardzo dokładny montaż i będziesz zadowolony. Zaoszczędzisz sobie np. na roślinach do ogródka . Dziecko i słabowita babcia sobie takie drzwi otworzy, przy HKS już będą mieć problem.
    jakoś nie spotkałem w salonie okiennym drzwi tarasowych w takim rozmiarze, mniejsze i owszem są, więc CO niby taka informacja ma dać? w przypadku tego typu konstrukcji rozmiar MA znaczenie
    co do zasadności wyboru HS`a jestem podobnego zdania.

    Pozdrawiam

    PS a co do samego problemu szerokości skrzydła to się Panowie nie dziwcie, że takie pytania/problemy się pojawiają skoro inwestor może wyczytać, że 1,6m skrzydło w PSK przesuwa się bez problemu.
    http://www.oknoplast.com.pl/okna/drz...nowe/drzwi-psk
    Ostatnio edytowane przez MMichal ; 09-08-2012 o 06:09

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    PS a co do samego problemu szerokości skrzydła to się Panowie nie dziwcie, że takie pytania/problemy się pojawiają skoro inwestor może wyczytać, że 1,6m skrzydło w PSK przesuwa się bez problemu.
    No bo jest to prawda. Przesuwa się bardzo lekko. Problem z obsługą nie polega na przesuwaniu.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    No bo jest to prawda. Przesuwa się bardzo lekko. Problem z obsługą nie polega na przesuwaniu.
    no ale rozumiem, że jakiś problem jest tak ? a jeśli tak to PO CO takie rozwiązania proponować ?

    Pozdrawiam

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Panie Michale czasami 1000 słów nie zastąpi dotknięcia, pomacania, otworzenia, zamknięcia itd. większość klientów "łapie" obsługę drzwi HKS automat dopiero po kilku próbach, a później ... są różne ich opinie.

  18. #18

    Domyślnie

    No i pozamiatane Zamówione HST

    Dzięki raz jeszcze za opinie
    Pozdr!

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Witam, zastanawiam sie nad oknem tarasowym uchylno-przesuwnym
    szerokość otworu 305, także weszły by dwa przeszlenia prawie po 150

    Vertex, Oknoplast i Drutex wycenił takie drzwi i nie widzą problemu
    natomiast firma MS powiedziała jasno albo uchylny słupek albo HS

    Ma ktoś takie okno tarasowe i może się podzielić opinią

    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    3000 x 24000 - działa bez zarzutu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0243.jpg
Wyświetleń:	1568
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	237150

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony