dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    Z TYM PODCIĘCIEM to w pełni zgadzam się z NW.
    Trudno się nie zgodzic, najłatwiej kątówka wyciąć rowek tylko trzeba uważać na krawędzie zewnętrzne.
    Temat do "branżowego watka dyskusyjnego"

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    jak już PSK to może z podziałem na 3 część

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dyskusję zostawię bez przenoszenia, bo decydujący się na takie rozwiązania powinni być świadomi takich "niedogodności". Miałem podobny przypadek w drewnie - tam wygląda to jeszcze inaczej, bo da się zgrać albo poziomy wewnętrzne, albo zewnętrzne. Gdzieś musi być kompromis i koniec.

    Uważam, że zdecydowanie zbyt daleko pozwalamy sobie w interpretacji pokazywanych na forum zdjęć, bo sami budzimy tym demony.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Uważam, że zdecydowanie zbyt daleko pozwalamy sobie w interpretacji pokazywanych na forum zdjęć, bo sami budzimy tym demony.
    Bo ile "fachowców" to tyle opinii

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos Zobacz post
    Bo ile "fachowców" to tyle opinii
    Hmmm...,.mamy sie obrazić ?

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalwtorek

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam

    Ja mam PKS 300 i jestem zadowolony Na HS niestety nie było mnie stać Znów znajomy miał "tańszej" firmy i jak otwierałem to aż bałem się że za chwile wypadnie z szyn Myślę że w obu przypadkach najważniejsza jest firma wykonująca i montująca take rzeczy. Niestety iście po kosztach nie zawsze idzie w parze z oszczędnościami

  7. #47

    Domyślnie

    Jak PSK to ja polecam jednak w 1 ramie z podziałem na 2 części ale niesymetryczne. Skrzydło przesuwne węższe niż część stała. Np 1400 - 1800mm

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Hmmm...,.mamy sie obrazić ?
    Pewnie. Od razu i do końca życia.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    do 200 balkon z ruchomym słupkiem od 200 do 270 PSK wszystko powyżej HS (jeśli mówimy o prostych konstrukcjach)

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin.nowak.67

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-646
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalwtorek Zobacz post
    Witam

    Ja mam PKS 300 i jestem zadowolony Na HS niestety nie było mnie stać Znów znajomy miał "tańszej" firmy i jak otwierałem to aż bałem się że za chwile wypadnie z szyn Myślę że w obu przypadkach najważniejsza jest firma wykonująca i montująca take rzeczy. Niestety iście po kosztach nie zawsze idzie w parze z oszczędnościami
    Jakiej firmy masz tego pksa? Ja będę miał mniejszego bo 250cm, więc powinno być ok

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalwtorek

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    Mam pksa firmy Wacławik na automacie. Z tego co wiem są trzy opcje: zwykły, półautomat i pełny automat, ale mogę się mylić. Przy 250 będzie Ci chodził jak złoto. Drewniane konstrukcje mają to do siebie że są dużo bardziej stabilne niż pcv, jednak i tak wszystko zalezy od wykonawcy... Dobry montaż i regulacja to podstawa. U mnie jż 3 lata śmiga bez najmniejszego problemu

  12. #52

    Domyślnie

    Polautomat i automat to zapewne to samo tylko różnie przez sprzedawców nazywane.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Polautomat i automat to zapewne to samo tylko różnie przez sprzedawców nazywane.
    Nie do końca to samo.

    PSK ręczne
    PSK półautomat
    PS automat

    Tak przynajmniej to wygląda w Roto.

  14. #54

    Domyślnie

    Witam,

    Zacznę może od tego, że login Zielony nie jest przypadkowym - temat budownictwa jak i stolarki okiennej jest mi obcy. Proszę więc o wyrozumiałość.
    Jestem na etapie wyboru okien. Sprawa rozchodzi się o dwa z nich o wymiarach 2500x2350.
    Ze względu na dużą różnicę w cenie okien w systemie HS bardziej skłaniam się do okien PSK z automatem.
    Tematów przerobionych na forum trochę się przez lata zebrało. Mamy końcówkę roku 2016 więc może pojawiły się nowe spostrzeżenia?

    Rozumiem, że okno PSK przy wymiarze 2500 szerokości nie jest czymś nadzwyczajnym, przy odpowiednim montażu wszystko powinno działać bez większych zarzutów.
    Jednak "znajomy" pracujący w w firmie produkującej okna aluminiowe straszy (nie ma żadnego profitu ze sprzedaży- to jest fakt), że plastik jest "be", że wraz z czasem będą się z tym działy nie do końca fajne rzeczy, praca materiału która skończy się bliżej nieokreśloną tragedią - słowem odradza przy tych dwóch oknach plastik. Wydawało mi się, że okna plastikowe aktualnie cechują się już bardzo dobrą jakością która nie powinna budzić aż takich wątpliwości?

    Czy Panowie oprócz szczegółowych dyskusji technicznych i odwiecznego sporu o wyższość HS nad PSK, aluminium,drewna nad plastikiem mogą opowiedzieć coś na bazie własnych obserwacji jak to wygląda w życiu codziennym ? Ilu potencjalnych klientów żałuje większych okien plastik psk ? Jak często występują problemy w tego typu rozwiązaniach ? Czy 2500 jest ok ale ciut mniejsze byłoby bardziej wskazane żeby uniknąć dużych To samo pytanie kieruję do użytkowników podobnych rozwiązań
    Drugie pytanie: czy przy oknie tarasowym PSK lub HS 2500 szerokość X 2350 wysokość , konieczne są "grzejniki podłogowe" czy jakkolwiek to nazwać ?

    Dziękuję za odpowiedź - w razie możliwość proszę o pytania dzięki którym pozwolę wam nakreślić bardziej szczegółowo moje wątpliwości
    Ostatnio edytowane przez Zielony146 ; 29-09-2016 o 15:30

  15. #55

    Domyślnie

    Zgodnie z Twym życzeniem odstawiając na bok rozważania o wyższości HSa nad PSK skupię się na tym ostatnim
    Wysokość 250 jest przegięciem dla PVC. I nawet wykorzystanie do PSK profilu pośredniego (szerszy profil skrzydła średnio o 2 cm i większe tym samym wzmocnienie) niewiele pomoże. Mówimy oczywiście o oknach w kolorze. Wiele systemów ogranicza wysokość do 240 więc..... masz już na wstępie problem w znalezieniu dostawcy który wykona Ci taką wysokość zgodnie (!!!) z ograniczeniami narzuconymi przez systemodawcę

    Użytkowo ta wielkość skrzydła sprawdzi się idealnie. Nie jest za wąskie co by powodowało "kolebanie" się wózków na profili jezdnym co jest utrapieniem wąskich przesuwek i kłopotów z ich zamykaniem
    Nie jest na tyle duże by trzeba było stosować grubsze szyby zwiększające ciężar skrzydła i czyniące użytkowanie nawet z automatem, kłopotliwym.
    Aczkoliek....organoleptycznie porównaj HSa z PSK zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Wiem że różnica w cenie jest ale to zakup na lata...dziesięciolecia więc walory użytkowe jednak są podstawą decyzji.
    Pamiętaj też o jeszcze jednym. W PSK masz wyższy próg niż w normalnym balkonie dwuskrzydłowym no i wymaga od ekipy montującej znajomości specyfiki montażu PSK
    Grzejniki kanałowe są zbędne - chyba że chcesz ale nie jest to wymóg.
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 29-09-2016 o 14:38

  16. #56

    Domyślnie

    Szybkie sprostowanie.w całym poście piszę o szerokości 2500 a w drugim pytaniu dałem plamę. Rozmawiamy cały czas o oknie 2500 szerokość x 2350 wysokość. Ładnie- pierwszy post i od razu lipa pozostaje mi przeprosić

  17. #57

    Domyślnie

    więc spoko - wykonalne

  18. #58

    Domyślnie

    Wykonalne - wiem.
    Chciałbym tylko uspokoić swoje sumienie, że przyjmując poprawny montaż obawy co do okna z plastiku mogę odpuścić? I czy mogę być również spokojny o wytrzymałość tych okien w systemie psk? Komfort użytkowania wiadomo w hs będzie lepszy ale czy w psk jest minimum dobry? Wolałbym kasę która zostanie w kieszeni spożytkować na inne potrzeby. Wrażenia wizualne czy to w hs czy psk będą zachowane dlatego pytam o to jak się "spisują" te plastiki i te psk.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony146 Zobacz post
    Wykonalne - wiem.
    Chciałbym tylko uspokoić swoje sumienie, że przyjmując poprawny montaż obawy co do okna z plastiku mogę odpuścić? I czy mogę być również spokojny o wytrzymałość tych okien w systemie psk? Komfort użytkowania wiadomo w hs będzie lepszy ale czy w psk jest minimum dobry? Wolałbym kasę która zostanie w kieszeni spożytkować na inne potrzeby. Wrażenia wizualne czy to w hs czy psk będą zachowane dlatego pytam o to jak się "spisują" te plastiki i te psk.
    Brałem pod uwagę PSK lecz finalnie wybrałem HS choć prawie drugie tyle droższy. Komfort otwierania HS-a nie ma sobie równych, nawet dziecko otworzy. Mój jest w rozmiarze 3 x 2,35 m. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Brałem pod uwagę PSK lecz finalnie wybrałem HS choć prawie drugie tyle droższy. Komfort otwierania HS-a nie ma sobie równych, nawet dziecko otworzy. Mój jest w rozmiarze 3 x 2,35 m. Pozdrawiam.
    Dokładnie tak. Nie ma na forum sporu na temat wyższości HS nad PSK. Każdy podkreśla nieporównywalny komfort użytkowania. Zupełnie jakby jechać starym pociągiem regionalnym a nowoczesnym "pendolino"
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony