dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 61
  1. #21

    Domyślnie Jaka farba kryjąca do drzwi drewnianych

    Witam. Jaką farbę kryjąca polecacie do drzwi drewnianych ( sosnowych ) ?

    1. Czy lepszy efekt uzyskam po pomalowaniu farbą wodną czy rozpuszczalnikową.
    2. Czy trzeba stosować jakiś podkład ?
    3. Czy po pomalowaniu farbą wykończa sie jakimś lakierem ?


    Rozumiem że proces malowania wygląda tak ?

    Szlifowanie drzwi , wypełnianie ubytków i przeszlifowanie ich poczym malujemy dwukrotnie farbą ?

  2. #22

    Domyślnie pomalowac drewno farba do scian-czy to mozliwe?

    W remontowanym mieszkaniu mam na przedpokoju zabudowe drewniana, wykonana solidnie, ale zupelnie nie w moim guscie.Sa to szafki maskujace liczniki i rury .
    Chce wymienic fronty, a korpus wmontowany w sciane zostawic. Czy jest mozliwosc takiego jego przygotowania (jakis specjalny grunt?) ktory pozwolilby mi na pomalowanie drewnianego korpusu ta sama farba, ktora bede malowac sciany?
    Chce zeby stopil sie ze sciana, a widoczny byly tylko fronty.

    czekam na podpowiedzi

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Dla pewności kupiłabym farbę o specjalnym przeznaczeniu - z mieszalnika, taką samą, jak ścienna

  4. #24

    Domyślnie

    tak, to jest opcja. Czyli inaczej sie nie da? Fachowiec ode mnie z ekipy obiecywal jakis specjaly grunt, po ktorym mozna by uzyc jednej farby. Ale moze lepiej nie kombinowac
    Czy farba Becersa bedzie wystarczajaca?
    Ta sama farba bedzie pomalowana sciana w kuchni, bo kuchnie mam otwarta na przedpokoj. musi byc zmywalna.

  5. #25

    Domyślnie

    zdecydowanie nie polecam malowania czegokolwiek poza ścianami farbą do ścian (zakładam, że jest to farba emulsyjna). Proponuję kupienie specjalnej farby do drewna (akrylowej), kolor zawsze można dobrać komputerowo żeby był taki sam jak na ścianach.

  6. #26

    Domyślnie

    Farba akrylowa, specjalna do drewna, da taki efekt jak chcesz, choć raczej trzeba będzie ze 3 razy pomalować. Wygląda jednak ładniej niż rozpuszczalnikowa i ma moim zdaniem lepszy wybór kolorów. Nie ma potrzeby wykańczać lakierem. A proces tak jak napisane tylko przed malowaniem należałoby je odkurzyć.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    oklej tapetą z włókna albo inną do malowania i maluj

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    oklej tapetą z włókna albo inną do malowania i maluj
    a czy uzyskam jednolita strukture takiej tapety-gladka jak sciana? no i czy efekt bedzie trwaly? jczy tapeta sie nie bedzie odklejac? aki klej ew. zastosowac?
    pomysl malo mnie przekonuje, ale ew. wykorzystam do odnowienia frontow w szafie wnekowej w sypialni mialam obklejac fototapeta-ale opcja pomalowaniaw kolorze sian podoba mi sie jeszcze bardziej

  9. #29

    Domyślnie

    A może spróbuj na jakimś kawałku, który będzie niewidoczny? Ja malowałam odwrotnie, ściany farbą do drewna i wyszło rewelacja

  10. #30

    Domyślnie

    Malowałem drewniane listwy przypodłogowe farbą lateksową Duluxa.
    Dobrze trzymała.
    Potem pociągnąłem to jeszcze lakierem Domaluxem.
    Było o.k.

    Ostatecznie listwy pomalowałem bejcą a potem lakierem.

  11. #31

    Domyślnie

    Dawno, dawno temu miałam boazerię na ścianie i suficie w kuchni , kiedy juz miałam dośc tego drewna pomalowałam zwykłą emulsją i było ok , te dechy były tak malowane 2, 3 razy aż do generalnego remontu kiedy to pozbyłam się ich całkowicie

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus Zobacz post
    A może spróbuj na jakimś kawałku, który będzie niewidoczny? Ja malowałam odwrotnie, ściany farbą do drewna i wyszło rewelacja
    to tez jest pomysl

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Jeżeli jest miejsce (ok 1cm), to do korpusu przykręcić płytę gipsowo-kartonową, zaszpachlować, oszlifować, zagruntować uni-gruntem lub czymś podobnym i malować farbą do ścian. Jeżeli miejsca brak, to i tak na 99% farba akrylowa do ścian będzie się trzymać drewna, ale próbę przeprowadzić warto.

  14. #34

    Domyślnie

    Ok. dzięki

    A jaką najlepszą farbe polecacie ? Jakiej firmy ?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał mich83 Zobacz post
    Ok. dzięki

    A jaką najlepszą farbe polecacie ? Jakiej firmy ?
    Ja od kilku lat uzywam farb Fluggera, zarowno akrylowych do drewna jak i zwykłych sciennych.
    Kolory dobierane z wzornika. Moje drzwi (sosnowe malowane na biało 3-krotnie):
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  16. #36

    Domyślnie

    zielony listek malowałaś matem , półmatem czy satyną ?

    A tak do innych forumowiczów mam jeszcze pytanie czy najlepsze farby robi becker , flugger czy tikurilla bo chyba między nimi wybiore jakąs farbe kryjącą do drzwi. A może jest jeszcze jakaś lepsza ?

  17. #37

    Domyślnie

    wszystkie wymienione przez Ciebie firmy to porządni producenci, dorzuciłabym do tego jeszcze firmę Levis (kolory dobierane komputerowo). Osobiście uważam też, że Dulux czy Nobiles wiele nie odbiegają...

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mich83 Zobacz post
    zielony listek malowałaś matem , półmatem czy satyną ?

    A tak do innych forumowiczów mam jeszcze pytanie czy najlepsze farby robi becker , flugger czy tikurilla bo chyba między nimi wybiore jakąs farbe kryjącą do drzwi. A może jest jeszcze jakaś lepsza ?
    Malowałam pośrednią (oni maja chyba 4 stopnie "matowości", określane w procentach).
    Co do firm, to z mojego rozeznania Flugger, Tikurilla i Para to bardzo dobra jakość, w zasadzie porównywalne. Produkty Beckersa kiedys były swietne, a teraz - nie wiem, nie mam rozeznania.
    Co do akrylówek do drewna, to próbowałam też kilku innych firm (poza wymienionymi wyżej, tańszych, ot, brałam z półki w markecie), ale Fluggerem malowało mi sie dużo lepiej.
    Ale jesli sie postarasz, bedziesz kłaść starannie równe warstwy (lepiej więcej warstw ale cieńszych niz mniej, ale z grubo położonej farby), przeszlifowywac miedzy malowaniami itp. to z każdej farby wyjdzie OK.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  19. #39

    Domyślnie

    To malując farbą kryjąca też trzeba szlifować miedzy warstwami ?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał mich83 Zobacz post
    To malując farbą kryjąca też trzeba szlifować miedzy warstwami ?
    Nie musisz idalnie szlifować całości między warstwami, ale warto wyrównać zacieki czy nierówności.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony