dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41

    Domyślnie

    witam,
    czym było malowane: pędzlem, wałkiem?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał mich83 Zobacz post
    Jaką farbę kryjąca polecacie do drzwi drewnianych ( sosnowych ) ?
    Wszystko zależy od tego:
    - ile lat masz zamiar użytkować te drzwi?
    - jak często będą odnawiane?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał cassia Zobacz post
    witam,
    czym było malowane: pędzlem, wałkiem?
    Jesli to do mnie pytanie, to malowane wałkiem, a tam gdzie wałkiem się nie da (zagłebienia, zakamarki) pedzelkiem.
    Ja generalnie do malowania drewna preferuję wałek.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  4. #44

    Domyślnie

    MarynaM drzwi mam zamiar zdecydowanie uzywac jak najdłużej. Natomiast jeśli będzie trzeba mogę je odnowić za ileś tam lat ( oczywiście w miare rozsądku , na pewno nie częściej jak co 5 lat )

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kanciakmc

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja malowalem farba WIKLINEX i jest ok, ale nie pamietam firmy. pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Lakierobejcą mozna. Wypróbowane Bardzo ładny efekt.
    Tylko tu i teraz.

  7. #47

    Domyślnie

    Witam. Czy macie jakieś doświadczenia z farbami Sikkens? Jak się ma ich jakość do Flugera? Co obecnie polecacie do malowania drzwi wewnętrznych na biało?

  8. #48

    Domyślnie

    Ja chwalę sobie Flugera, malowałam nim i surową sosnę i przemalowałam drzwi wcześniej pokryte ciemną bejcą i ciemną boazerię przemalowałam. Maluję "20" to jest zdaje się półmat.

  9. #49

    Domyślnie

    To ja się dopiszę.

    Mam takie drzwi jak te:



    Chciałbym je odnowić i zmienić barwę na ciemniejszą (venge?)
    Jak to zrobić?
    Da się zrobić aby byłowidać słoje?

  10. #50

    Domyślnie malowanie krzesla farba akrylowa, niezadowalajacy efekt

    Witajcie,

    Potrzebuje Waszej pomocy. Otoz chcialabym odnowic krzeslo kupione wiele lat temu w Ikei:
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70116200

    Siedzisko zdjelam i obilam nowym materialem. Krzeslo przetarlam dokladnie papierem sciernym, oczyscilam i pomalowalam biala farba akrylowa, dwie warstwy, uzywajac waleczka.
    Niestety nie jestem zadowolona z efektu. Faktura jaka zostawia po sobie waleczek (uzywalam gabkowego i takiego materialowo-sznurkowego), jest jakby "chropowata". Powierzchnia krzesla jest matowa, chociaz na puszce jest napisane, ze farba jest satynowa...

    Chcialabym uzyskac efekt gladkiej, delikatnie blyszczacej powierzchni, cos, jak tutaj:
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70103250

    Czy moge na tym etapie pracy pomalowac krzeslo lakierem? Czy mozna klasc lakier na farbe akrylowa? Czy moze kupic inna farba i polozyc trzecia warstwe?
    Dodam, ze i tak bede musiala polozyc trzecia warstwe farby, gdyz po dwoch warstwach nadal widac przeswity.

    Z gory bardzo dziekuje za pomoc.

    Pozdrawiam
    Iwona

  11. #51

    Domyślnie

    ja drewno szlifuję papierem na gładko, maluję powierzchnię farbą akrylową do drewna i metalu ( ja mam dekoral), lakier akrylowy pół-mat do drewna (ja mam beckersa)
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar colour
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-654
    Posty
    73

    Domyślnie

    Witam, wałeczek zawsze pozostawi po sobie fakturę chropowatą, gdyż farba jest na tyle gęsta że nie zdąży się rozpłynąć na gładko zanim zacznie podsychać. Natomiast jeżeli chodzi o określenie "satynowa" to np. w przypadku szkła oznacza to właśnie szkło lekko matowe, podejrzewam, że jest tak również w przypadku farb. Jeżeli chcesz uzyskać powierzchnię bardzo błyszczącą musisz malować lakierem. Jako nośnik polecam szeroki, płaski pędzel o miękkim włosiu, najlepiej wypróbuj go sobie na kawałku niepotrzebnej deseczki, niestety efekt raczej nie będzie jak fabryczny - w przemyśle używa się do tego celu specjalnych urządzeń.

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Czym pomalować stare drzwi pomalowane farbą olejną

    Hej

    Mam duży problem, a raczej nie ja, a siostra. Siostra mieszka w starym mieszkaniu, dość zniszczonym. Żadne większe zmiany nie wchodzą w grę. Niestety nie może też wymienić drzwi, futryn itp.
    Swego czasu, oczywiście z niewiedzy, pomalowała je białą farbą olejną. Jak się domyślacie w tej chwili drzwi nie są białe tylko żołte i to dość mocno.

    Czym teraz je pomalować, żeby były ładne i białe i nie żółkły po miesiącu.

    Niestety siostrze nie uśmiecha się ścieranie ich papierem więc może byłoby coś na wierzch? Jaka farba - jaki rodzaj?

    Drzwi najprawdopodobniej są z jakiejś płyty ale nie wiemy na 100%.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Niestety, trzeba je przynajmniej zmatowić papierem ściernym i pomalować kolejny raz farbą olejną. Tym razem radze poszukać nie najtańszej, tylko z bardziej renomowanej firmy.

  15. #55

    Domyślnie

    Ja malowałam bez matowienia i jest ok. A malowałam najzwyklejszą olejną, ale to błąd bo schnie koszmarnie długo, teraz malowałabym czymś szybko schnącym i mniej śmierdzącym.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Z tym matowieniem to jeszcze, chociaż szczerze wątpię czy jej będzie się chciało matowić, może tylko z grubsza ale z tą farbą olejną to kicha trochę. Po co malowac, żeby znów zżółkła? Ona malowała to w zeszłym roku, a teraz drzwi są poprostu żółte, brudne. Jak za rok znów mają takie być to nie opłaca się malować. Czy te droższe nie żółkną?

    Może jakiś inny sposób?

  17. #57

    Domyślnie

    Zignorować malowanie co roku, podejrzewam, że jak to są stare drzwi w mieszkaniu to po pomalowaniu też nie są piękne Ja malowałam drzwi prawie rok temu i wydają mi się białe zwłaszcza, że mam porównanie bo do jednych mi cierpliwości brakło

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ciekawe czym chciałabyś pomalować olejnicę? Akrylem?

  19. #59

    Domyślnie

    Inny kolor farby nie wchodzi w grę?

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13 Zobacz post



    Niestety siostrze nie uśmiecha się ścieranie ich papierem więc może byłoby coś na wierzch? Jaka farba - jaki rodzaj?

    Drzwi najprawdopodobniej są z jakiejś płyty ale nie wiemy na 100%.
    Ścieranie starych powłok malarskich za pomącą papieru ściernego to robota dla benedyktynów i to tych cierpliwych.
    Lepiej użyć preparatu do usuwania starych farb. Najlepiej tych nowoczesnych na bazie chlorku metylenu, który w przeciwieństwie do tych starych ( bazą jest NaOH ) pieni się i jest bezpieczniejszy w użyciu. Jak farba jest w miarę słaba można użyć środku w sprayu. Polecam "Noxan"
    Farba mięknie i łatwo daje się usunąć szpachelką, nawet jak warstw jest kilka.
    Potem możesz malować czym chcesz , nawet akwarelami.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony