dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 184
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Cool Budujemy Dom w Idaredach G2

    Miło mi powitać wszystkich budujących - szczególnie tych budujących Idaredy G2 z Archonu

    Przenoszę tu dziennik - myślę że będzie wygodniej komentować



    Mój pierwszy DB więc bądźcie wyrozumiali

    Konstruktywne uwagi mile widziane.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1g.jpg
Wyświetleń:	415
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	130422  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    Na dzisiaj jesteśmy na początku drogi

    Może od początku - budowę planujemy w Krakowie.
    Działkę kupiliśmy w marcu zeszłego roku - 11,9ar - więc trochę do koszenia będzie

    Nie wiem czy znajdę zdjęcie z samego początku - ale na lipiec prezentowała się jak na zdjeciu poniżej:


    upd.
    zdjecie z lutego 2011



    Co do samej budowy to dokonaliśmy niewielkich zmian wg standardowego projektu - najważniejsze to:
    - poszerzenie budynku od strony garażu i salonu po 0,5m.
    - usunięcie jednego okna "balkonowego" w salonie
    - budujemy na płycie fund.
    - zlikwidowaliśmy balkon
    - zamieniliśmy ustawieniami pomieszczenia przy wejściu (WC i wiatrołap) - zależało nam na zrobieniu normalnego przejścia z domu do garażu

    Rzut parteru po zmianach:


    Piętra nie zmieniamy...
    Ostatnio edytowane przez Kamil_Idaredy ; 11-08-2012 o 22:08

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cały czas czekamy na pozwolenie na budowę - niestety w Krakowie trwa to wieki...

    Wykorzystałem co nieco urlopu w tym roku żeby ruszyć z jakmiś przygotowaniami - efektem tego jest wymiana gruntu na działce.

    z racji że mam gliny i iły z wysokim poziomem wód gruntowych postanowiłem stawiać dom na płycie żeby chociaż trochę sie odizolować od wody...
    Innym powodem wymiany gruntu jest to że nawoziłem w zeszłym roku ok 0,5m ziemi - działka była dosyć pofałdowana.

    Dziura 18x12 (dom ma 16x10 - zrobiłem jeszcze po ok 1m opaski z każdej strony)
    początek...


    na koniec dnia...


    później rozłożyłem ok 180mb rury do GWC i zaczęliśmy zagęszczać...


    i dalej...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    na koniec kolejnego dnia wyglądało to tak...



    od tego poziomu doszło jeszcze 45 kubików piasku - zdjęcia postaram sie jutro lub w niedzielę dosłać...

    do momentu zanim zacznę wylewawanie płyty muszę poprawić drenaż - poziomy w narożnikach są ok - ale po bokach może być różnie...

    Pogłębiałem studnię - ma teraz 4 metry - sądziłem że przekopię sie przez iły do jakiś gruntów chłonnych... niestety na 4 m nadal Ił.. a ok 1m pod poziomem terenu mam odpływ do rowu (tak płytko bo rów jest 70m od działki - a spadek trzeba było zachować)

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    Stan na dzisiaj - jak poniżej.

    Mamy w miarę wyrównany teren pod styropian. brakuje jeszcze zapewne ze 2 wywrotki piasku zeby wyrównać już dokładnie zeby mozna było rozkładać arkusze.

    Zastanawiam sie tylko jak wysoko podnosić poziom "0" ponad teren działki - myślicie ze 20 cm jest ok czy jednak dać więcej? (na płytę to pójdzie jeszcze kilkucentrymetrowa wylewka z ogrzewaniem podłogowym).

    Działka z drogi dojazdowej:


    piasek pod płytę:




    widok od strony garażu...


    i w studni zebrało sie trochę wody po tych deszczach - z racji iłów nie ma to gdzie wsiąkać - będzie czym podlewać


    no i zapomniałbym o umiejscowieniu domu na działce..
    wjazd mamy od wschodu, od północy garaż
    taras wychodzi na południe i na zachodnią część
    cały ogród powinien być ładnie nasłoneczniony...
    Ostatnio edytowane przez Kamil_Idaredy ; 13-08-2012 o 21:44
    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Malka26

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam. mamy identyczne usytuowanie domku wzgledem stron swiata tez mamy odbicie lustrzane. Mam nadzieje ze nie bedziemy sie smarzyc jak przygrzeje slonko. Widze ze u Was juz wszystko gotowe do startu. Macie juz ekipe budowlancow? I do jakiego stanu planujecie w tym roku dociagnac? Pozdrawiam serdecznie, bede podgladac

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    Zawsze będzie można rozłożyć rolete

    W tym roku jedynie stan "0" - ekipę do wykonania płyty fundamentowej już mam - w przyszłym roku chce zrobić surowy otwarty... a dopiero w 2014 dokończyć.

    A jak plany u Ciebie ?
    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Malka26

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_Idaredy Zobacz post
    Zawsze będzie można rozłożyć rolete

    W tym roku jedynie stan "0" - ekipę do wykonania płyty fundamentowej już mam - w przyszłym roku chce zrobić surowy otwarty... a dopiero w 2014 dokończyć.

    A jak plany u Ciebie ?
    My rowniez w planach w tym roku stan 0, w przyszlym pewnie stanie na surowym otwartym i dalej reszta, bedziemy budowac z bierzacych dochodow wiec nie ma wow troche to bedzie trwalo. " kasting na budowlancow 17.09 podczas urlopu w Pl"

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Malka26

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Hejka moze troche wybiegam w przyszlosc ale czy mysleliscie juz nad kolorem elewacji i okien? Pozdrawiam

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Witaj Kamil w gronie budowniczych. Kłaniam się i zachęcam do czytania forum - sam się dużo dowiedziałem i korzystam teraz z tego.
    W wolnych chwilach (nie mam za dużo) będę obserwował poczynania i walkę z wiatrakami (oby najmniej przeszkód było ).
    Jakie rozwiązanie przewidujesz pod GWC?? glikolowe? U nas będzie (już jest) rurowe wokół domu.
    Ps. Załóż komenty do dziennika

    Pozdrawiam serdecznie . Radek - nie budowlaniec, ale budujący swoje miejsce na ziemi.
    Ostatnio edytowane przez rkowal79 ; 17-08-2012 o 08:18
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malka26 Zobacz post
    Hejka moze troche wybiegam w przyszlosc ale czy mysleliscie juz nad kolorem elewacji i okien? Pozdrawiam
    jeszcze nie - mamy na to sporo czasu... ale zapewne elewacja będzie jak w projekcie.
    okna - chciałbym mieć coś na wzór takich okien jak wstawia sie w nowych biurowcach (odcień szarości, metaliczny..)
    wszystko oczywiscie do przemyslenia.
    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał rkowal79 Zobacz post
    Witaj Kamil w gronie budowniczych. Kłaniam się i zachęcam do czytania forum - sam się dużo dowiedziałem i korzystam teraz z tego.
    W wolnych chwilach (nie mam za dużo) będę obserwował poczynania i walkę z wiatrakami (oby najmniej przeszkód było ).
    Jakie rozwiązanie przewidujesz pod GWC?? glikolowe? U nas będzie (już jest) rurowe wokół domu.
    Ps. Załóż komenty do dziennika

    Pozdrawiam serdecznie . Radek - nie budowlaniec, ale budujący swoje miejsce na ziemi.
    Witaj i zapraszam do czytania i komentowania
    niestety w Krakowie jezeli chodzi o pozwolenia jest tragedia...:/ trwa to niesamowicie długo - ale mysle ze do konca wrzesnia bede mial papier w reku...
    GWC - glikolowe - myslalem nad rurowym, ale poziom wód gruntowych mi to uniemożliwił...
    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

  13. #13

    Domyślnie

    Witam, ja również buduje w mieście Kraka. Na pozwolenie czekałem 4 tygodnie więc nie ma tragedii. Kwestia inspektora na którego się trafi. Trzymam kciuki, widzę że zdecydowałeś się na płytę - ja też na płycie buduje. W jakim rejonie Krk jest działka?
    Fotek niestety nie widzę nie wiem dlaczego?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał trafal Zobacz post
    Witam, ja również buduje w mieście Kraka. Na pozwolenie czekałem 4 tygodnie więc nie ma tragedii. Kwestia inspektora na którego się trafi. Trzymam kciuki, widzę że zdecydowałeś się na płytę - ja też na płycie buduje. W jakim rejonie Krk jest działka?
    Fotek niestety nie widzę nie wiem dlaczego?
    okolice Skotnik :]
    kurcze to ja trafiłem widocznie na gościa który jest mega upierdliwy - wniosek miałem złożony na początku czerwca, a wczoraj dostałem kolejne wezwanie do uzupełnienia braków - sam juz nie wiem co o tym myśleć...

    a kto Ci płytę buduje ? i jak ceno za m2 to sie kształtuje ?
    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

  15. #15

    Domyślnie

    Cena to około 300 zł za mkw. dokładnie jeszcze nie podliczyłem.
    Ja też w tych samych okolicach

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    w poniedzialek dostaliśmy kolejne... juz 3 wezwanie do uzupełnienia braków... niestety naszym wnioskiem zajmuje sie jakiś debil. nie dość, ze nie potrafi za jednym zamachem zebrać tych braków żebyśmy je uzupełnili to zaczął żądać rzeczy które są niemożliwe do zorganizowania..
    chodziło o jakieś papiery z ZIKITu i ENIONu, bez których sąsiad obok dostał pozwolenie - a my nie możemy... masakra

    Co do samej budowy... z racji że płyta będzie na jednym poziomie - strop najprawdopodobniej też zrobimy na jednym... będzie szybciej i prościej...
    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

  17. #17

    Domyślnie

    Witam, czy to oznacza że nie masz jeszcze pozwolenia? Jeżeli tak to jesteś twardziel, mój projektant twierdził że nie wolno wbić nawet łopaty jeżeli nie ma się PnB. Pytałem z ciekawości bo miałem w planach zrobić podjazd do działki.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    Podbudowa w weekend wykonana - teraz tylko czekamy na uprawomocnienie sie decyzji i bedzie mozna wylewac plyte

    A i zapomnialbym o geodecie który naniósł nam bydunek


    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    11.09.2012 - To może być wielki dzień - dzisiaj nasz inspektor miał przygotować pozwolenie - jutro znowu do niego przedzwonię - zobaczymy czy dotrzymał słowa...

    edit 12.09.2012 rozmawiałem z gościem - zapomniał o jakimś piśmie do Zikitu - załatwiłem to od ręki, ale niestety z pisma wynika że Zikit ma 2 dni na wniesienie ew. sprzeciwu w związku z czym pozwolenie najwcześniej będzie w poniedziałek...
    Ostatnio edytowane przez Kamil_Idaredy ; 12-09-2012 o 22:27
    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    17.09.2012 ODEBRAŁEM POZWOLENIE NA BUDOWĘ
    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony