dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Robi-Ren Wkłady Akumulacyjne - Warto?

    Witam,

    Chciałbym zapytać kominkowych fachowców o wkłady akumulacyjne firmy Robi-Ren z Lublina.
    Ze strony internetowej producenta można wnioskować że jest to alternatywa dla obecnych na naszym rynku droższych odpowiedników, wymienianych tu na forum wiele razy.
    Jakie są Wasze doświadczenia z tym produktem? Warto go rozważać w wersji zamieszczonej na stronie www jako zestaw :
    palenisko akumulacyjne z podwójną szybą wraz ze sterownikiem tatarek oraz z sześcioma elementami CMA. ?
    Cena mocno zachęcająca.
    Warto ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Każda forma promocji jest dobra....

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Każda forma promocji jest dobra....

    Qurcze, no cóż , szkoda że tak odebrałeś.., po prostu chciałem sie czegos od Was dowiedzieć o tych wkładach.
    Szkoda że tak to odczytałeś. Mam dowód pokazać ?
    Dziwi mnie nieco że tak traktuje sie kogos bo jest to jego pierwszy post ....
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie paliłem w tych paleniskach, ale przyjrzałem się dokładnie na targach w Poznaniu. Zainteresowały mnie ,ale nie wzbudziły mojego zachwytu. Do droższych zachodnich odpowiedników daleka im droga. Zwróciłem uwagę na dno paleniska, które jest na poziomie drzwiczek a powinno być zagłębione. Popiół będzie się wysypywał przy każdym otwarciu drzwiczek.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.
    No to cos juz wiemy. Brak zagłebienia w praktyce pewnie nie pomaga w zachowaniu czystosci jak sie domyślam.
    A technicznie np. doprowadzenie powietrza, dopalanie spalin itp, szczelność. Jak to wygląda ? Czytając forum takie aspekty są ważne, prawda?
    Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Na Allegro można już kupić dużo taniej do samodzielnego montażu
    Producent ma trochę w nosie to że nie powinien takich rzeczy robić ktoś, kto pierwszy raz ma z tym do czynienia.
    Ale się rozwijają chłopaki dzięki współpracy z Cebudem. Gdyby nie to ... byli by jednym z kolejnych producentów kominkowej tandety.
    To można na duży plus zapisać tej firmie.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Na Allegro można już kupić dużo taniej do samodzielnego montażu
    .
    Pozdrawiam.
    PROSZĘ, podaj mi linka, bo te sprawy z zawodowego punktu mnie interesują.
    O ile wiem, jest teraz kilku "nowych" producentów.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fourfire

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Ogień jest pięknem samym w sobie
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    9

    Domyślnie

    To prawda Jacek im duzo pomógł ale wybrałbym sam front z robi renu a resztę z cebudu.

  9. #9

    Domyślnie

    Też oglądałem ten wkład na targach w Poznaniu. Moim zdaniem ma wiele cech bardzo dobrego urządzenia:
    • Wyłożenie komory spalania szamotem z dodatkowymi zawieszkami z szamotu na zewnątrz wkładu (np.austroflamm każe za to dopłacać)
    • podwójną szybę. Większość producentów ma to też za dopłatą
    • sterownik tatarka (utrzymuje temperaturę i zamyka przepustnicę w odpowiednim momencie by nie wychłodzić CMA)
    • palenisko bezrusztowe (moim zdaniem zagłębione jakieś 5cm w stosunku do szyby)
    • CMA które można zabudować na wkładzie bez większych kombinacji

    Nie widziałem jak się pali więc nie będę wydawał opinii na ten temat. Producent twierdzi że jest szczelne, przez szamot, podwójną szybę i brak rusztu można przypuszczać że drewno spali się w wysokiej temperaturze bezproblemowo rozgrzewając CMA. Co do doboru ilości CMA i zabudowy to lepiej zlecić fachowcowi, należy też mieć wiedzę jak się pali takim piecokominkiem. Nie można jednak ganić firmy za sprzedaż gotowców. Jak ktoś ma ochotę to i tak sobie sam wybuduje kominek czy to na gotowcu Robiren czy kupując wkład w Hajduku lub innej firmie a krążki w Cebudzie czy innej firmie. W drugim przypadku można jeszcze więcej spieprzyć.
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie można jednak ganić firmy za sprzedaż gotowców
    Oczywiście że nie ... już dawno wymyślono coś takiego jak rejestrację gwarancyjną produktu. I to doskonale funkcjonuje u producentów np. dobrej jakości kotłów gazowych i olejowych i zaczyna już funkcjonować w branży "kominkowej" u większości producentów zachodnich. Doskonale przeciwdziała wszelkim zapędom do kupowania i instalowania we własnym zakresie rzeczy o których ma się zielone pojęcie, albo tylko wydaje się że się wie jak działają.
    Ale parę nieszczęśliwych przypadków z reguły wystarcza z reguły w takich przypadkach, tym bardziej że i roszczeniowo oraz sądowo naród w tej chwili też jakby bardziej rozwinięty niż te kilkanaście lat temu ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,

    NIE polecam kominków z firmy ROBI-REN. Kupiłem taki kominek z szybą boczną. Rama z szybą odstaje od wkładu kominka, przez dzieloną szybę wlatuje lewe powietrze do kominka przez co bardzo brudzi się szyba. Serwis to porażka. Zapłacisz a potem mają cię daleko w ...... . Robili mi zabudowę również ludzie z firmy Robi-Ren. Nie zaizolowali wkładu kominka i sterownik zgłupiał od temperatury. Druga ekipa z tej firmy łapała się za głowę widząc co zrobił pan Karol z firmy Robi-Ren (notabene pracujący na czarno w tej firmie).

    Jakość kominka i wykonania zabudowy bardzo zła.
    Nie polecam. Żałuję zakupu kominka w firmie Robi-Ren.

  12. #12
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ostry negatyw ...
    Szyby dzielone to prawie zawsze problem z zabrudzeniami na styku .
    Darek B

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Będziesz się żalił w każdym wątku ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #14

    Domyślnie

    Szyba dzielona to święty spokój - producenci nie dają gwarancji na szyby. Wymiana giętej na gorąco to jest masakra - a pękają nawet przy ostrym paleniu. Jeśli wkład ma porządną kurtynę to nie ma żadnego problemu z brudzeniem styku, a wyczyścić to łatwo. Z tego co widać na rynku producenci wycofują się rakiem z szyb giętych na gorąco.
    Co do APZta. Konkretnie 12tki którą miałem okazję podziwiać to jestem pod wrażeniem. Oczywiście zbyt płytkie palenisko to kompletna bzdura i nieprawda. Faktycznie jest obniżone o jakieś 5cm, ale co najistotniejsze - popiołu zostaje na prawdę mało. Jedna uwaga - w akumulacyjnych paleniskach - nie wolno palić mokrym drewnem. Tutaj wkłada się na prawdę mało i nie dokłada się ile chce tylko dokładnie tyle ile trzeba - ze sterownika łatwo to sprawdzić.
    Widziałem hoxtera i schmidta dobrze zabudowane w akumulacji i uważam, że apz wcale im nie ustępuje - a parametry palenia jakie miał (spokojnie 900C na wyjściu) pokazują, że to wkładzik do poważnego rozważenia.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Nie ukrywam współpracuje z nimi i to nie z powodu jakiś wygórowanych rabatów a z tego powodu że mają naprawdę dobre wkłady. Są to nasze POLSKIE wkłady o świetnym stosunku cena /jakość.
    Polecam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony