dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie Zmywarka z funkcją 1/2 wsadu - czy warto

    Witam.
    Szukam zmywarki, przewertowałem archiwum w poszukiwaniu opini i juz wiem wstępnie że bede szukał Elektrolux lub Zanussu lub Whirpool ale zastanawiam sie nad funkcja 1/2 wsadu. Jest to zadkio spotykane i nie wiem czy będzie przydatne. Czy macie jakies doswiadczenie lub uzywacie takie zmywarki?
    Dzieki z góry za wszelkie porady.
    Pozdrawiam
    Tomek
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam takie przemyslenia-
    jak juz to zmywarka co najmniej 60 cm.
    funkcja auto, najwyzsza klasa energooszczednosci i calej jakosci wyrobu
    ta funkcja uwazam rzadko sie przydaje,jak juz ladowac na mxa i wczesniej poczekac troche na naczynia i zaladowac,lepsza juz jest funkcja vario speed-faktycznie skraca czas i zuzycie pradu, choc funkcja auto i tak lepiej zalatwi sprawe...niemniej...to przydatne funkcyjki..aha....nastepna zmywarke jaka niedlugo kupie to bedzie do zabudowy i z przyciskami w panelu...ladniej wyglada i przede wszsytkim dzieci nie grzebia paluszkami po przyciskach...

  3. #3

    Domyślnie

    Przyznam szczerze ze uzytkownicy zmywarek zachwalali głównie funkcje 1/2 wsadu, mozliwosc mycia w temp. min 70 st.
    Ja rozwniez orientowalam sie i znalazlam taka zmywarke (CANDY), która ma dodatkowo funckje szybkiego zmywania i pomiesci 15 kompletów naczyń. Myślę że to jest optymalne rozwiązanie za taką cenę (wieksza pojemność daje mozliwość umycia również garnków z obiadu np. niedzielnego )
    Oczywiście piszę tu o klasie AAA.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    ja mam takie przemyslenia-
    jak juz to zmywarka co najmniej 60 cm.
    I tu bede polemizowala, wszystko zalezy od rodziny. Mam 45 i zapelnia sie 2 dni, gdybym miala 60 to 3-go dnia zabrakloby mi naczyn . Funkcje 1/2 mam nie uzywam. Ruchomy kosz gorny uzylam 1 raz ale polecam akurat takie cos bo przydatne.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  5. #5

    Domyślnie

    No ja tez sklaniam sie do waskiej zmywarki - z doswiadczenia wiem ze nam wystarczy. Teraz u rodziców jest 45 i spokojnie wystarcza. Dlatego u mnie tez bedzie 45 ale widze, ze funkcja 1/2 wsadu jest mało popularna i chyba damy sobie spokoj i nie bedzie to waznym kryterium. Nasze typy:
    1. electrolux esi4142x http://tinyurl.com/2utyqs
    2. electrolux esl4131 http://tinyurl.com/39ye5k
    3. bosch sri45m15eu http://tinyurl.com/26qse8
    4. whirpool adg789 http://tinyurl.com/yp3pzc
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  6. #6

    Domyślnie

    hmmmmmm a ja myslalam ze 1/2 wsadu jest bardzo przydatna, duzo ludzi psioczy na to ze musze czekac dwa dni na to by uzbierac pelna zmywarke naczyn sadzilam ze przy funkcji 1/2 wkladu problem przestanie istniec.
    Ostatnio ktos mi namacil w glowie ze Elektrolux jest dosc awaryjny, przecieka.
    Natomiast duzo dobrego slyszalam o whirpool.

  7. #7

    Domyślnie

    no mnie sie wydaje ze jest przydatna tylko niewiem czemu funkcja ta nie jest popularna w zmywarkach..Generalnie z tego co podałem to właśnie najbardziej mamy ochote na whirpoola, potem ewentualnie bosch
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam zmywarke z funkcja 1/2 wsadu i powiem ze korzystałam z niej tylko raz bo
    a) zuzywa nieiwiele mniej wody niz na cały wasd
    b)mnie i tak za cały dzień uzbiera się pełna zmywara
    c)wg. mnie lepiej poczekac do wieczora az uzbiera sie wiecej , bo 1/2 wsadu to mycie tylko w gornym koszu , niewiele wejdzie a 2 godz myje...i wyje
    Ale z czego jestem zadowolona to opózniony start
    A i mam zakres kilku temperatur ( za któr trzeba było dopłacić a uważam że wystarczą dwie , jedna z 50 stopni i jedna więkasza do mocno zabrudzonych naczyń . Ja myję od lat tylko w 50 stopnich i jakoś wystarcza mi , tak więc przy zakupie nowej zmywarki wezmę to pod uwagę . Aha , zmywarki 45 cm to pomyłka , nawet dla singli .

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Ja również zastanawiam się jaką zmywarkę kupić. Z tym, że już jestem o jedną mądrzejsza. Wiem, że nie kupię electroluxa!! Mam obecnie 45-tkę (kupowana jeszcze do mieszkania, było nas wtedy 3 plus jedna w brzuchu więc była w sam raz) i muszę kupić 60-tkę, bo jest nas 6 sztuk i wąska jest zdecydowanie za mała.
    A dlaczego nie kupię electroluxa? Dlatego, że ten egzemplarz, który mi się przytrafił to badziew okrutny. Kupiliśmy ją w 2001r., daliśmy za nią kupę kasy (ponad 2tys) a ledwo skończyła się gwarancja zaczęła się polka. Najpierw hydrostat, potem programator, potem coś tam, potem znowu programator (na szczęście nie minął rok od wymiany więc na gwarancji wymienili) i tak cały czas coś się dzieje. Teraz średnio raz na półtora miesiąca coś się dzieje i muszę badziewie wieźć do serwisu. Na początku roku wymienili elektrozawór, a przedwczoraj znowu przywiozłam grata po wymianie hydrostatu. Stwierdziłam, że już mam dosyć... za tą kasę, którą wybuliliśmy na naprawy mileibyśmy już nową 60-tkę.
    No i właśnie weszłam na forum, żeby zobaczyć jaką firme polecacie. A tu widzę electrolux. BADZIEWIE!!!
    PS. Oststnio koleżanka zadzwoniła i mówi, że się jej zmywarka zepsuła - zaterepało mną - ona ma tą zmywarkę koło 10 lat i to jest gorenje!!! I pierwszy raz jej wysiadła!!

  10. #10

    Domyślnie

    ...Aha , zmywarki 45 cm to pomyłka , nawet dla singli

    ...wg. mnie lepiej poczekac do wieczora az uzbiera sie wiecej
    Zanim singiel zbierze 60 do mycia to mu wszystko zaśmiardnie lub kubeczków do kawy i kieliszków do winka zabraknie.

    Polecam Boscha. Używam go intensywnie od 7 lat i nawet nie piknąl. I dodam, że mam 45, 4 osobową rodzinę i wystarcza - nie żywimy się na mieście.
    Nie zdecydowalam się na zmywarkę z funkcją 1/2 bo przy rozmiarze 45 i tak bym z niej nie korzystala.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Ponoć główną wadą 45-tek jest to, że ich wnętrze jest... prostokątne. Przez to kręcące się wirniki z wodą nie są w stanie dobrze "objąć" całości - muszą mieć one średnicę dostosowaną do węższego boku wnętrza.

    ps. nigdy nie używałem 1/2 wsadu, ale wydaje mi się to trochę nieopłacalne - wody i prądu idzie pewnie więcej niż 1/2, czas podejrzewam jest ten sam co przy całym załadunku (bo niby czemu nie) no i proszku do zmywarki też pewnie potrzeba więcej niż 50% tradycyjnego prania.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja myśle że zmywarki i mikrofale to tosamo wkładasz włączasz i wyciągasz im więcej bajerów tym szybciej serwis się kłania to ma być proste i sprawne

  13. #13

    Domyślnie Re: Zmywarka z funkcją 1/2 wsadu - czy warto

    Właśnie taka kupiłem - Bosch SRV T45 13E, czy warto - zobaczymy za kwartał
    Kiwal
    gg:19496

  14. #14

    Domyślnie

    A ja mimo wszystko decyduję się na Elektroluxa. Przy tych samych parametrach co Siemens/Bosch to ok. 600/700 zł mniej.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikita
    A ja mimo wszystko decyduję się na Elektroluxa. Przy tych samych parametrach co Siemens/Bosch to ok. 600/700 zł mniej.
    To Electrolux kosztuje 1100-1200 zł??
    Kiwal
    gg:19496

  16. #16

    Domyślnie

    Nie około 1700zł. Szukam zmywarki 60, decybele max.47.
    Z tego co się naczytałam o zmywarkach, to wszystkie to prawie to samo. Niedomywanie wynika podobno zwykle ze złego ułożenia naczyń, niewyczyszczenia sitek itp, czyli ze złego użytkowania.

    Mnie trochę do Bosha odstraszyło to, że nie ma w moim mieście jego serwisu, wiem, ze te zmywarki chodzą super ładnych parę lat, ale liczyć, że się kupi bezwawaryjną to dla takiego pechowca jak ja, to nie za ciekawa perspektywa.

    Chyba, że ktoś zna fajną zmywarkę do max.2000PLN.

  17. #17

    Domyślnie

    1/2 wsadu przydała mi się na przestrzeni 8 lat może kilka razy, głównie wtedy, gdy wyjeżdżaliśmy gdzieś na urlop i trzeba było zmyć kilka talerzy i kubków po kolacji i śniadaniu...Rodzina 4 osobowa i zawsze zmywarka włączana jest z całym załadunkiem...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  18. #18

    Domyślnie

    Ciekawi mnie, czy osoby polecające 45-tki myją garki ręcznie? Ja przy 4-os rodzinie spokojnie wypełniam całą już po obiedzie. Gary zajmują większą część dołu.

    1/2 wsadu nigdy nie używam. Jak mam włączyć, a zostaje miejsce - zawsze znajdzie się w kuchni coś do umycia z rzeczy mniej używanych, ozdobnych, pojemników itp.

    Dla mnie najważniejsze są szerokość kosza i jego ułożenie - zwróćcie uwagę, że w 60 różnych firm kosze są różnej szerokości (więcej lub mniej miejsca na prowadnice). Użytkuję już drugą zmywarkę, i wolałam tę, która miała też u góry miejsce na mniejsze talerze. Teraz mam tylko na kubki. Kubek na szpikulce się nałoży, a talerzyka w miejscu na kubki raczej umyć się nie da.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wiktoria
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    z funkcja 1/2 wsadu skojarzyl mi sie nasz wybor - zmywarka dwuszufladowa... Pomijajac kwestie cenowe (akurat trafilismy na super oferte), myslicie, ze bedzie uzyteczne? Poki co jestesmy tylko we dwojke.

    Kusi nas mozliwoscia zaladunku znacznie mniejszego, no i mozna dwie szuflady niezaleznie podlaczyc - dluzszy program na gary, mocno brudne talerze, a kubki, szklo na delikatny.

  20. #20

    Domyślnie

    u nas - rodzina 2+1 - jest zmywarka 60 cm i nie wyobrażam sobie jak mialabym dać radę z 45 cm
    zmywarka chodzi praktycznie codziennie i nigdy nie potrzebowałam funkcji 1/2 wsadu
    przydaje sie za to szybki program
    ale myślę, że to wszystko to bardzo indywidualna sprawa
    ja duzo w domu gotuje i moze dlatego, mimo małej rodziny, codziennie uruchamiamy zmywarkę
    przy zmywarce na pewno trzeba zwiekszyc ilość naczyń - tak aby ich nigdy nie brakowalo
    pozdrawiam
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony