dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 77
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 1531
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gierga
    Czy ktoś może posadził sobie na żywopłot roślinę o nazwie LIGUSTR???

    Podobno jest mało wymagająca i szybko rośnie
    To prawda Ligustr jest mało wymagający i rosnie szybko ale te zalety stały sięteżjego wadą - przez tę niewybredność był prze lata sadzony na wszystkich osiedlach mieszkaniowych, parkach, wzduł ulic...itd...taki zywoplotowy banał

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jatoja
    Cytat Napisał Ella
    A czy irga nadaje się na żywopłot? Słyszałam, że może przemarzać.
    Mam dostać w przyszłym tygodniu w prezencie 100 sadzonek i nie wiem, czy ryzykować formowanie żywopłotu, czy też zaplanować ozdobne kępy wewnątrz ogrodu...
    Wszystko zależy od tego jaki to gatunek irgi np:
    Irga błyszcząca w żywopłocie wygląda bardzo dobrze.
    Dzięki !
    To chyba irga błyszcząca. W jakich odległościach posadzić sadzonki na formowany żywopłot?
    A jak wygląda sprawa z tym przemarzaniem? Czy mogę posadzić irgowy zywopłot od strony otwartej przestrzeni, narażonej w zimie na śnieżyce i wiatr?

  3. #103

    Domyślnie

    Dobry wieczor,
    ja polecam zywoplot z dzikiej rozy
    pozdrawiam
    Marek

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK S
    Dobry wieczor,
    ja polecam zywoplot z dzikiej rozy
    pozdrawiam
    Marek
    Też bym chciała taki zywopłot z róży pomarszczonej, tylko nigdzie nie mozna jej dostać W centrach ogrodniczych proponyją mi iść do lasu i wykopać, ale skąd wykopać aż tyle? Przecież ktoś musi ją produkować, skoro są obsadzane skarpy itp, sama nie wyrosła.
    pozdr

  5. #105

    Domyślnie

    Witam,
    planuję "akcję" urządzania ogrodu. W sobotę mam zamiar kupić dużą ilość krzewów i "krzak po krzaku" sadzić je w ogrodzie. Wiadomo, że różne krzewy mają różne wymagania - chodzi mi głównie o podłoże. Biorąc pod uwagę ilość krzewów, chciałbym sprowadzić wartościową ziemię za jednym zamachem tj.zamówić wywrotkę...
    Jaką uniwersalną ziemię zamówić? Torf? Próchnicę? Może jeszcze co innego... Nie znam się na tym specjalnie, ale wydaje mi się, że musi chyba istnieć jakaś BAZA, którą potem odpowiednio zakwasza się lub odwrotnie. Generalnie 90% zakupu będą stanowić iglaki, z czego połowa to tuje na żywopłot (liściaste są o.k., ale kłopotliwe choć piękne są jesienią liście). Gdzie najlepiej kupić taką ziemię "na wywrotki"?
    Pozdrawiam
    Pearl
    wszystko dobre, co się w łóżku kończy

  6. #106
    Guest

    Domyślnie

    A co powiecie na bukszpan ( chyba tak się nazywa - a przynajmniej potocznie-daje się go do koszyczków na Wielkanoc). Cały rok jest zielony, a poza tym się dobrze formuje.

  7. #107

    Domyślnie

    Bukszpan jest ok, tylko straaaasznie powoli rośnie Jeśli żywopłot z bukszpanu, to niski, taki obwódkowy.
    pozdr

  8. #108
    Guest

    Domyślnie

    Jak nie kijem go to pałą Ale może posadzić już większy???

  9. #109

    Domyślnie Tuje szmaragdowe

    Witam,

    Kupilam ostatnio kilkanascie tui szmaragdowych na zywoplot, wys ok 80 cm ale sa waskie. Swiezo posadzilam. Dalam kwasnej ziemii pod iglaki. Czy one sie rozrosna wszerz ? Teraz jak na nie patrze to mam watpliwosci. Widuje tuje szmaragdowe ktore sa nizsze, a juz maja piramidalny ksztalt. Moze powinnam je jakos poprzycinac, nawiezc albo zrobic cos innego zeby nabraly troche grubosci ?

    Anula

  10. #110

    Domyślnie Re: Tuje szmaragdowe

    Cytat Napisał Anula73
    Witam,

    Kupilam ostatnio kilkanascie tui szmaragdowych na zywoplot, wys ok 80 cm ale sa waskie. Swiezo posadzilam. Dalam kwasnej ziemii pod iglaki. Czy one sie rozrosna wszerz ? Teraz jak na nie patrze to mam watpliwosci. Widuje tuje szmaragdowe ktore sa nizsze, a juz maja piramidalny ksztalt. Moze powinnam je jakos poprzycinac, nawiezc albo zrobic cos innego zeby nabraly troche grubosci ?

    Anula
    Po prostu kupiłaś wąskie
    może są takie bo rosły szybko - może w gruncie?
    Ale nie martw sie - jeżeli posadziłaś je co 60-70-80 cm to stworzą po latach zwarty żywopłot
    Z nawożeniem nie przesadzaj - daj w tym roku 1 dawkę, za miesiąc (1/2 dawki zalecanej na opakowaniu nawozu)

  11. #111
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Elza

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, Właśnie przycięłam mój żywopłot z ligustra, jest śliczny, jest prosty w uprawie, tani (sadzonka c.a. z zł), rośnie w miare szybko, ładnie się zagęszcza, tnę go ręcznie,jest to bardzo przyjemne i proste.
    Można ukorzenic wciskając jesienią patyczki 15 centymetrowe ,zdrewniałe dosć grube. Nie uważam, żeby była to oklepana roślina bo co powiedzieć o żywopłotach z iglaków które są widoczne na co drugiej działce. Cięte żywopłoty liściaste są eleganckie. Polecam tez irgę błyszczącą (jest przepiękna), nie polecam róży pomarszczonej -wydaje liczne odrosty korzeniowe. Ciekawostka : mam w ogrodzie strzyżony modrzew- wygląda super a pracy przy nim prawie żadnej, także kula uformowana ze śliwy ałyczy jest super gęsta i gnieżdzą się w niej ptaki(ma kolce) , słyszałam, że też nadaje się na żywopłoty. Pozdrawiam Elza

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Mam żywopłot na działce od 8 marca 2000 roku ( liguster) .Wsadzone wtedy patyki dzisiaj mają ok 160 cm i są gęstą i ładną barierą przed ciekawskim wzrokiem przechodniów Jedna uwaga , która mnie niepokoi to korzenie ,które pełzną w głąb ogrodu dosyć płytko pod powierzchnią i miejscami wychodzą na grządki tworząc brzydką plątaninę nitek korzennych...Może ,aby tego uniknąć ,po posadzeniu żywoplotu należałoby otoczyć go opaską wkopaną w glebę???Co na to znawcy tematu ????

  13. #113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie ŻYWOTNIK ("tuja") - odmiany, wzrost, sadzenie

    Dzis uslyszalem od kogos ze tuje sa szkodliwe. Zaczalem szukac po interku i znalazlem setki szkodliwych roslin, ale o tujach napisali raptem tyle, ze jak sie jej sporo zje to rzeczywiscie jest szkodliwa Czy ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc (temu ze tuja jest drzewem zle wplywajacym na czlowieka, nie temu ze nie powinno sie jej jesc...)
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  14. #114

    Domyślnie

    Tuje, jako drzewa długowieczne maja głównie za zadanie wybić co do nogi nawet potomków rodziny i bywających w tym domu krewnych.
    Działają skrytobójczo i niecnie.
    Posadzone na cmentrzu dają gwarancję zdrowszego pobytu..

    Szukam odmiany zminiaturyzowanej
    i bardziej zjadliwej.

    ..................

    serdeczności

  15. #115

    Domyślnie

    sałatka z tui, na śniadanie .......chyba jednak nie. Znam inne, lepsze rzeczy szkodliwe w dużych ilościach (właściwie to nie ma innych) ale o ileż lepsze od tui.

    A tak na poważnie, nigdzie nie znalazłem informacji o szkodliwości tui ani jako rośliny rosnącej, ani jako rośliny jedzonej, więc są raczej bezpieczne, no chyba, że najnowsze badania naukowców (tu wpisać ulubiony kraj) wykażą inaczej.

    pozdrawiam

    Karol

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Szkodliwosc zostala mi zasugerowana pzez sasiada, u ktorego zauwazam dziwna chec wycinania drzew... A ze zastanawiam sie nad posadzeniem tuj w charakterze sciany odgradzajacej mnie od niego, to troche sie denerwuje... a jak mu strzeli cos do glowy i mi zacznie podtruwac drzewka? Chce wiec podeprzec sie czyms i wytlumaczyc mu ze mu sie nie zemrze (o ile nie bedzie jadl moich drzewek). Juz wycial na mojej dzialce osiki (bo szkodliwe dla zdrowia), na jego szczescie zrobil to jak jeszcze nie byla moja. W przeciwnym wypadku bylaby mala wojna z uzyciem broni konwencjonalnej...
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  17. #117

    Domyślnie

    Nie truje ale są smaczniejsze rzeczy do jedzenia.
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  18. #118

    Domyślnie

    Współczucie .
    Sąsiadowi na nic zda się udowodnienie , że Ziemia jest okrągła, skoro ON WIE, że podtrzymują ją 4 słonie i jest w kształcie wklęsło - plaskatej.
    A ja bym sąsiada załatwiła własną bronią:

    "Panie sąsiedzie..a wiesz pan, że jak nie ma nic żywego dokoła domu, żadnych krzaczków a nie daj Boże żadnych drzew, to takie prundy z kosmosu oblatują chałupę, że coś nieprawdopodobnego..A te prundy to strach mówić co robią.. " ( i tu lista wszelakich niemocy w zależności od stopnia zatrwożenia sąsiada)

    Można postraszyć brakiem mocy i chęci.
    Ponoć niezwykle skuteczny straszak....

    pozdrawiam zieloniasto

  19. #119

    Domyślnie

    Witam. A może ktoś ma już żywopłot z Irgi błyszczącej, może jakieś zdjątko? Czy ma duże wymagania? Mam raczej piaszczystą działkę, chwilami zacienioną. Jak szeroki jest taki żywopłot bo trochę miejscami jest ciasnawo a chcę coś posadzić?

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Posadziłam tej wiosny 140 sadzonek irgi błyszczącej i do tej pory tylko 3 się przyjęły .
    Chyba będę składać reklamację...

Strona 6 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony