dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 77
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1531
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Chcę mieć szybko gęsty żywopłot i sprzedawca poradził mi, żeby sadzić brabanty co 30 cm. Tak zrobiłam, chociaż z pewnym wahaniem.
    Pytanie: czy za kilka lat, gdy podrosną, taka bliskosć może im zaszkodzić, czy się po prostu przystosują do warunków, gdy im trochę pomogę poprzez cięcie?

  2. #182

    Domyślnie

    No nieżle cie naciągnoł ten sprzedawca.
    Połowe możesz mu oddać.

  3. #183
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Też się zastanawiałam nad tym aspektem sprawy , ale cena była wyjątkowo niska, więc machnęłam ręką.
    Tylko co dalej? Czy faktycznie będę musiała za kilka lat wykopać co drugą?

  4. #184

    Domyślnie

    Przesadz póki małe.Można je wykorzystać gdzie indziej a i sąsiednie nie ucierpią przy wykopywaniu.

  5. #185

    Domyślnie

    Chciałem świerk syberyjski ale nie mogę go dostać w okolicy Warszawy. Będzie świerk serbski. Parę sztuk już posadziłem, resztę na wiosnę. Nie wiem tylko w jakiej odległości je sadzić, co fachowiec to inna opinia, chyba wyciągnę średnią i wyjdzie ok. 70 cm.

  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Chciałem świerk syberyjski ale nie mogę go dostać w okolicy Warszawy. Będzie świerk serbski. Parę sztuk już posadziłem, resztę na wiosnę. Nie wiem tylko w jakiej odległości je sadzić, co fachowiec to inna opinia, chyba wyciągnę średnią i wyjdzie ok. 70 cm.
    a jak wygląda taki świerk??? masz może na zdjęciu ?
    REKLAMA

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gierga
    Cytat Napisał Marek30022
    Chciałem świerk syberyjski ale nie mogę go dostać w okolicy Warszawy. Będzie świerk serbski. Parę sztuk już posadziłem, resztę na wiosnę. Nie wiem tylko w jakiej odległości je sadzić, co fachowiec to inna opinia, chyba wyciągnę średnią i wyjdzie ok. 70 cm.
    a jak wygląda taki świerk??? masz może na zdjęciu ?
    http://www.krzewy.pl/Picea_omorika/swierk_serbski.htm

  8. #188
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    ładny ten świerk Serbski oj chyba sobie taki sprawię na żywopłot.
    REKLAMA

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gierga
    ładny ten świerk Serbski oj chyba sobie taki sprawię na żywopłot.
    Mnie też się podoba.
    Dodatkowe informacje: przyrosty ok. 40 cm na rok. W szkółce widziałem tegoroczny przyrost ok. 70 cm. Cena jednego w doniczce ok. 12-13 zł, przy wielkości 60-70 cm.

  10. #190

    Domyślnie

    Na kłujące żywopłoty polecam głogi, wiosną sadziłam prawie metrowe okazy głogu /ostrogowy go zwą/ i teraz nie mogę oderwać oczu od ogniście pomarańczowych liści.

  11. #191

    Domyślnie Tuje-czy już za późno na sadzenie?

    Znajomi chcą mi oddać ok. 30 szt - rosną w ogrodzie, mają ok. 120cm. Czy jeszcze można spokojnie je przesadzić? Na wiosnę chyba nie powinno się tego robić, więc dopiero zostaje następna jesień?
    Bardzo proszę o poradę. Marika

  12. #192

    Domyślnie

    Ja myślę, że można,pogoda sprzyja, a one i tak powinny już być uśpione. Jeżeli przesadzisz je z dość dużą bryłą korzeniową, nie powinno im to zaszkodzić. Nie dalej jak tydzień temu przesadzałam różę fontannową, myślę że będzie OK.
    Pozdrawiam

  13. #193

    Domyślnie

    A ja myśle ze raczej nie. Tuje moze i ograniczaja wzrost ale nie zamieraja jako ze sa zimozielone. Posadzone teraz, nie zdaza wykształcic i rozwinac bryły korzeniowej przed przymrozkami. Wg mnie lepszy już by był wiosenny termin ? przesadzić z jak najwieksza bryła korzeniowa i podlewac.
    zielonym do góry

  14. #194

    Domyślnie

    Rbit radzi logicznie...
    wiosna to też dobra pora
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  15. #195
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Wiosną, ale wcześnie - w marcu. Jak mówią rolnicy gdu tylko można wyjść na pole.

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Wiosną, ale wcześnie - w marcu. Jak mówią rolnicy gdu tylko można wyjść na pole.
    A właśnie ze nie - dopiero tuż przed ruszeniem wegetacji czyli kwiecień i najczęsciej dopiero połowa kwietnia...

  17. #197

    Domyślnie

    No to pozwolę sobie zapytać, kiedy przesadzać sosny?
    Czy tak samo jak tuje?
    Maria

  18. #198

    Domyślnie

    Z sosnami podobno jest gorzej, bo duze ciezko jest przesadzić i niechetnie sie przyjmuja. Zdaje sie ze maja korzeń palowy i ciezko jest je wykopac nie uszkadzajac? Ja przesadzalem z lasu siewki mniej wiecej roczne wiosna i sie przyjeły. Podobnie mialem kiedyś z jałowcami . Jedyny problem z nimi po przesadzeniu to to, ze przez kilka lat praktycznie nie rosły i dopiero potem wystrzeliły choć tez nie wszystkie. generalnie im mniejsze przesadzalem tym lepiej to znosiły i aklimatyzowały sie na nowym miejscu.
    zielonym do góry

  19. #199

    Domyślnie

    Ale KIEDY je przesadzać?
    Jeszcze teraz, czy już poczekać do wiosny?
    Maria

  20. #200

    Domyślnie

    A ja bym sadziła, dzisiaj wkopałam malinę żółtą ( i tylko dla pewności poprosiłam o radę ogrodnika). Mam dość sporo jałowców, bukszpanów i cyprysów własnej hodowli (amatorskiej - żaden ze mnie producent) i zawsze przesadzam je jesienią, czasem b. późną, z możliwie dużą bryłą korzeniową. O ile wiem wiosną w drzewkach iglastych b. wczas zaczynają krążyć soki i naruszony wówczas system korzeniowy nie "nakarmi" dużej korony. Dlatego Rbit, gdybyś te sosenki przesadził jesienią miałyby większe szanse. One bowiem na zimę "zasypiają"a nie nie "zamierają" jak ktoś tam napisał i wtedy system korzeniowy nie musi "karmić góry", tylko zajmuje się sobą.
    Pozdrawiam

Strona 10 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony