dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 77
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1531
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    W tym roku pogoda zwariowała. Myślę, że jeżeli się jeszcze utrzyma (a takie są prognozy) to można śmiało sadzić i iglaki i inne rośliny. Powinny zachwycić ziemię.

    jatoja napisała
    A właśnie ze nie - dopiero tuż przed ruszeniem wegetacji czyli kwiecień i najczęsciej dopiero połowa kwietnia...

    Jeśli chodzi o marcowy termin sadzenia, to jest on istotny szczególnie w rejonach z deficytem opadów, tak jak w Wielkopolsce. Wtedy jest jeszcze szansa na deszcz, o gdy zaczyna ruszać już wegetacja, trzeba podlewać i to kosztuje.

  2. #202

    Domyślnie Tuje przygięte do ziemi i przesypane przez śnieg

    Witam

    Podczas ostatnich silnych opadów śniegu, moje miesiąc temu posadzone tuje zostały mocno przygięte do ziemi i przysypane śniegiem.
    Nie wiem co robić, czy je odgrzebać z pod śniegu i prostować, czy też zostawić i czekać do najblizszego ocieplenia. Czy te tuje nie zostały czasem połamane.
    Dodam że są to tuje na żywopłot do formowania, posadzone w październiku o wysokości ok. 70 - 80 cm.

    Proszę o radę

    Pozdrawiam
    Wiesiek

  3. #203
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    powinieneś je odsypać. Nie powinny się połamać bo mają stosunkowo giętkie gałęzie. Ale na pewno będzie dla nich lepiej w pionie, mogą się do pozycji zgiętej "przyzwyczaić" i będziesz miał kłopot. Ja mam dwie duże, ponad 2 m tuje w ogrodzie i co roku w czasie silnych opadów osypuję je ze śniegu bo po ciężarem gałęzie się mocno odchylają od pnia i boję się że się wyłamią. W tym roku podwiązałam od środka wszystkie gałęzie do pnia i mam nadzieję że to pomoże.

  4. #204

    Domyślnie

    Tak jak napisala Ewusia , strzasnac śnieg i to jak najszybciej. Powinny wstac. Jesli nie wstana to na wiosne niestety bedzie trzeba je przywiazac do palika.
    Krepowanie iglaczków ( zwlaszcza takich jak np jałowce sky rocket) w formie baleronu na zime jest bardzo dobra rzecza i widac to wlasnie przy takich opadach jak ostatnio. Gałezie nie wylamuja sie i roslina ma ladniejszy pokrój, na wiosne nie zniszczone śniegiem galezie. Szkoda tylko ze nigdy nie mam czasu zeby to zrobic swoim oglaczkom ;(
    zielonym do góry

  5. #205

    Domyślnie jaka tuja najlepsza

    Ja wiem ze to za pewne już było..ale jaki gatunek tuji bądź innej całoroczno-zielonej rośliny jest najlepszy na żywopłot??
    zależy mi na tym aby nie miało kolcy (martwie sie o dzieciaki), miało duze przyrosty i rosło wysoko i gęsto
    czy nie za dużo tych wymagań?

  6. #206

    Domyślnie

    Zobacz sobie rośliny żywopłotowe (i wiele innych) w tym przewodniku:

    http://www.pinus.net.pl/p.php?p=katalog

    Znajdziesz tam zdjęcia i opisy roślin a także przyklady żywopłotów.

    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  7. #207

    Domyślnie

    dziękuję pięknie
    chciałabym sie jeszcze dowiedzieć (ktos mi kiedys powiedział) czy cisy mają trujace owoce?? wygladaja cudnie ale staram sie być przewidująca i jak juz bede miała jakiegoś szkraba to żeby nie zjadł mi czegoś trującego w ogrodzie..

  8. #208

    Domyślnie

    No niestety cis jest trujący.

  9. #209

  10. #210

    Domyślnie

    już wybrałam dla siebie dwie odmiany: Żywotnik zachodni Spiralis, albo Żywotnik zachodni Brabant; moze ktoś ma którąś z tych odmian u siebie na ogrodzie i podzieli się doświadzceniami?

  11. #211

    Domyślnie

    Znacie może żywotnik o nazwie KURNIK (może to potoczna nazwa, ale kilka lat temu takie kupowaliśmy - trochę podobne do Szamaragdu ale mniej stożkowate)

  12. #212

    Domyślnie

    Anick - cis ma trujące wszystkie częsci rośliny ...z wyjątkiem własnie czerwonych osnówek nasion - osnówki całkim smaczne, troche słodkawe ale nasion które są wewnatrz nich jużnie odważyłem sie rozgryzać ...

  13. #213

    Domyślnie

    Jatoja dziękuje za dokształcanie mnie z tak rozległej materii jaką jest wiedza o ogrodnictwie

  14. #214

    Domyślnie

    echo

    Może chodzi o Żywotnik olbrzymi odm. Kórnik (Thuja plicata Kórnik) ?
    W nazwie "Kórnik" nie ma błędu ortograficzego, pochodzi od miejscowości Kórnik k/Poznania, gdzie tę odmianę wyhodowano.

    Żywotnik olbrzymi "Kórnik" różni się zdecydowanie od żywotnika zachodniego "Smaragd".

    ....
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  15. #215

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć. Musiałbym to to zobaczyć.Wydawało mi się, że żywotnik ten był bardzo podobny do Szmaragdu, tylko że Szmaragd był bardziej stożkowaty

  16. #216

    Domyślnie

    Polecam strone www.krzewy.pl. masa wiadomości, piekne zdjecia.
    Osobiście radze tuje szmaragdową, mam w ogrodzie już dużą, ma ponad 10 lat, wygląda pieknie, ma niesamowity jasno zielony odcien igieł.
    Pozdrawiam.

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorotael
    Polecam strone www.krzewy.pl, masa wiadomości, piekne zdjecia.
    Osobiście radze tuje szmaragdową, mam w ogrodzie już dużą, ma ponad 10 lat, wygląda pieknie, ma niesamowity jasno zielony odcie igieł.
    Pozdrawiam.
    Napisz jaką wysokośc mają Twoje 10 letnie Szmaragdy bo sam 12 lat temy te tuje i teraz wychodzą poza wysokośc podawaną w katalogach

  18. #218

    Domyślnie

    Nie mam pojecia ile ma miec katalogowo...
    Moja ma ok.3m , a może wiecej...

  19. #219

    Domyślnie

    Witam. Nie wiem czy ktos tu jeszcze zaglada , ale zaryzykuje.Mysle ze najwyzszy czas obudzic sie ze snu zimowego i zaczac myslec o sadzeniu roslinek.Ja mam pytanie dotyczace zywoplotu.Otoz czy ktos wie gdzie w w Polsce mozna kupic i jak sie nazywa krzew, ktorego anglojezyczna nazwa brzmi English Laurel lac.prunus laurocerasus.Jest to krzew bardzo szybko rosnacy o lsniacych jakby woskowanych , soczystozielonych lisciach ,ktorych nie gubi caly rok.Zywoplot z niego wyglada pieknie i chcialbym taki posadzic ,ale jak napisalem nie znam jego polskojezycznej nazwy,wiec bardzo prosze fachowcow o pomoc.Pozdrawiam wiosennie.
    matth

  20. #220

    Domyślnie

    To laurowiśnia wschodnia.
    Wymaga stanowiska wilgotnego i półcienistego.
    Jest niestety wrażliwa na ostre zimy więc wskazane jest okrywanie na zime.
    Można ją spotkać w handlu.

Strona 11 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony