dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 77
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1531
  1. #241

    Domyślnie

    Moze zle robie,ale jak ktos proponuje to niech zapoda zdjecia tych propozycji...

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK S
    Moze zle robie,ale jak ktos proponuje to niech zapoda zdjecia tych propozycji...
    www.krzewy.pl
    cele budzą szacunek

  3. #243

    Domyślnie

    Ara blad sorry.
    Prosze o swoje zdjecia a nie obcych...

  4. #244

    Domyślnie

    ara

    Jakoś nie mogę dojrzeć żywotnika zachodniego odm. Brabant na polecanej przez Ciebie stronie www.krzewy.pl . ( o nim głównie mowa w tym wątku ).

    Pozdrawiam
    Pinus
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  5. #245

    Domyślnie

    http://iglaki.agrosan.pl/thuocc.htm
    tu na pewno znajdziesz informacje o żywotniku zachodnim odm. Brabant

  6. #246

    Domyślnie

    andrzej49 ,

    Serdecznie Ci dziękuję za informację ale mam Th.occ. Brabant także w na własnej stronie internetowej ( www.pinus.net.pl/p.php?p=katalog ) oraz zdjęcia i opisy około 20 innych odmian żywotnika zachodniego ..
    Jest tam także kilkaset gatunków i odmian różnych drzew i krzewów ozdobnych.

    Pozdrawiam
    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  7. #247

    Domyślnie

    Pinus!
    Ciekawa strona. Dałem ją do ulubionych!

  8. #248

    Domyślnie

    No ludziska, tak się nie robi!!!
    Pinus taka stronka i się nie chwalisz? Piękna!
    Czy można w razie potrzeby liczyć na jakieś porady od Ciebie?
    Czy możesz napisać która tuja wg Ciebie jest najbardziej wartościowa - szybki wzrost, nie brazowieje, ładny pokrój - na żywopłot?
    Pozdrawiam

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Pinus


    dzieki za stronkę

  10. #250

    Domyślnie

    dorotaele

    Czy możesz napisać która tuja wg Ciebie jest najbardziej wartościowa - szybki wzrost, nie brazowieje, ładny pokrój - na żywopłot?
    Trudne pytanie. To jest jak dyskusja o wyższości świąt BN nad Wielkanocą.
    Zależy co chce się osągnąć i co sie komu podoba.
    W tym wątku wystąpił Brabant contra Smaragd i do tych odmian postaram się ustosunkować.

    Brabant - Silnie rosnący (nawet bardzo), wysokość ponad 4 m, nadaje sie na żywopłoty cięte (przynajmniej dwa razy do roku). Nie cięta będzie rzadka i będzie sie "rozwalać". Zimą brązowieje ale brązowienia zimowego nie należy uważać za wadę (niektórym się to podoba). Czy jest ładna (to kwestia gustu), mnie się nie pododa.

    Smaragd - Wzrost do około 3-3,5 m, stosunkowo wąskie zwarte stożki, nie wymaga cięcia (chociaż można też ciąć ale szkoda niszczyć tak pięknego kształtu), ładna żywa zieleń i w zasadzie nie brunatnieje na zimę.
    Może mam "zwichniety" gust ale nie znam ładniejszego żywotnika na żwopłot niż Smaragd ( a znam trochę tych roślin). Jedyna wada Smaragda to taka, że podoba sie ona wielu osobom i jest coraz popularniejsza w ogrodach (ale czy to istotnie wada..)

    Reasumując - Jeżeli żywopłot ma być wysoki i szybko urosnąć oraz chcemy go ciąć (mamy czas i ochotę) to sadzimy Brabant.
    Jeżeli żywopłot ma być ładny i nie mamy czasu ani ochoty na jego pielęgnację to sadzimy Smaragd.

    Ja u siebie Brabanta nie posadziłem i nie posadzę. Wybór należy do Was.

    O innych żywotnikach i wielu różnych roślinach piszę na stronie: www.pinus.net.pl .

    Pozdrawiam
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  11. #251

    Domyślnie

    Pinus, ja już mam pełną jasność, czego chcę!.
    To oczywiście dzięki klarowności twojej monografii o tui.
    Bardzo dzięki.

    (a rzeczoną stronkę podałam z rozpędu przez roztargnienie za:dorotaele.Nie sprawdziłam, przyznaję).

    Twojej za to (stronce) poświęcę z pewnością więcej uwagi.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
    ara
    cele budzą szacunek

  12. #252

    Domyślnie

    Pinus, a co powiesz o tej odmianie:
    Thuja occidentalis 'Ellwangeriana'??

    W mojej szkolce zaproponowano mi na zywoplot albo Brabant, albo Ellwangeriane. Co brac?
    Cel posadzenia tych roslin - zywoplot, zeby sie odgrodzic od mocno sie kurzacej drogi. Nie chcialbym zeby zywoplot byl wyzszy niz 2,3 - 2,5 m.
    Czy aby Brabant nie za szybko urosnie?

  13. #253

    Domyślnie

    kaKa

    Pinus, a co powiesz o tej odmianie:
    Thuja occidentalis 'Ellwangeriana'??
    Powiem tyle:
    Szerokie i geste krzewy o kilku przewodnikach. Kształt b. szerokiego stożka, dorasta do 6-7 m. Na licznych cienkich gałazkach obok drobnych wąskich łusek znajdują się "wrzosowate" szarozielone igiełki.
    Stosowany jest na szpalery i żywopłoty strzyżone. Systematyczne cięcie sprawia, że tworzy gęste szarozielone sciany brunatniejace na zimę. Wadą tej odmiany jest to, iż w przypadku obfitych opadów śniegu jej delikatne gałazki i całe krzewy moga być deformowane.
    Jest również spotykana odmiana Ellwangeriana Aurea (sport Ellwangeriana) charakteryzująca się znacznie słabszym wzrostem, która przybiera latem kolor złocisty.

    W mojej szkolce zaproponowano mi na zywoplot albo Brabant, albo Ellwangeriane. Co brac?
    Jakiś mały wybór jest w tej Twojej szkółce
    Ja na żywopłot nie sadziłbym żadnej z tych odmian ale z "dwojga złego" posadziłbym Brabant.
    Wybór należy do Ciebie.

    Pozdrawiam

    Pinus

    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  14. #254

    Domyślnie

    Dzieki za szybka odpowiedz.
    Maja w asortymencie i wiecej odmian. Ale na zywoplot proponuja mi takie...

    A co bys ty porekomendowal na zywoplot strzyzony?
    Maja oni takie odmiany:
    "Aurescens"
    "Aureaspicata"
    "Brabant"
    "Columna"
    "Danica"
    "Ellwangeriana"
    "Europe Gold"
    "Ericoide"
    "Globosa"
    "Golden Globe"
    "Holmstrup"
    "Hoseri"
    "Filiformis"
    "Little Gem"
    "Little Dorit"
    "Micky"
    "Piramidal is Compacta"
    "Rheingold"
    "Riversi"
    "Rozental"
    "Smaragd"
    "Sunkist"
    "Spiralis"
    "Teddy"
    "Waxen"
    " Wareana Lutescens"
    "Wintergrin"
    Thujopsis dolabrata


    Wybieram z tej szkolki, bo oddadza mi wszystko po bardzo atrakcyjnych cenach...

    I jeszcze chce sie poradzic: Jest takie male drzewko - jodla koreanska Abies koreaena. Zobaczylem w szkolce juz nie mala (chyba z 1,5 m). Co mozesz o nim powiedziec? Ale w mojej szkolce maja je bardzo male ( Chyba tylko z 20 cm
    Mam zamiar posadzic przed domem, aby sluzyla jako choinka, alez czy doczekam poki urosnie? Czy szukac od razu wieksza?

  15. #255

    Domyślnie

    kaKa,

    A co bys ty porekomendowal na zywoplot strzyzony?
    Myśle, że najlepiej powinni Cię poinformować w tej szkółce. Będą to informacje z "pierwszej ręki".
    Wiele roslin z tego wykazu nie nadaje się wogóle na żywopłot strzyżony (a nawet na żaden żywopłot).
    Wybacz ale nie jestem w stanie tutaj na forum charakteryzować poszczególnych odmian żywotników i ich przydatności oraz walorów zdobniczych.

    Jest takie male drzewko - jodla koreanska Abies koreaena. Zobaczylem w szkolce juz nie mala (chyba z 1,5 m). Co mozesz o nim powiedziec? Ale w mojej szkolce maja je bardzo male ( Chyba tylko z 20 cm
    Też najlepiej zapytać w tej szkółce, jak produkują i sprzedają to przecież wiedzą co sprzedają.
    Sprzedawca ma obowiazek udzielić wyczerpujacych informacji klientowi o sprzedawanym towarze i tego należy od niego wymagać.


    Pozdrawiam
    Pinus

    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  16. #256

    Domyślnie

    Pinus-wielkie dzięki za opisy tuj. Mam już jasność co wybrać-szmaragda, mam jeden stary egzemplaz w ogródku i to jest to.
    Pozdrawiam

  17. #257

    Domyślnie

    Pinus, o co chodzi??
    Ja przeciez nie prosze ciebie charakteryzowac wszystkie wyzej wymienione rodzaje. Po prostu wzialem z ich stronki Copy i Paste tutaj...
    Tylko poprosilem napisac ktory z nich najlepiej pasuje. I sam widzialem, ze naprawde wiele z moich wymienionych rodzajow, to poprostu male krzaczki itp. Podalem po prostu ci i mialem nadzieje, ze jako specjalista automatycznie odrzucisz te co sie nie nadaja...
    Ale "podziekuje" i za taka odpowiedz.
    Z powyzszych postow, rowniez z kilku innych juz wybralem tuje, ktore mi pasuja najbardziej.
    Miejmy nadzieje w dalszych dyskusjach bedziesz mniej formalny.

    No i chce jasne pochwalic twoja stronke - jest tam naprawde duzo cennej informacji dla poczatkujacych. Kozystam z niej ciagle.

    kaKa

  18. #258

    Domyślnie

    Byliśmy w sobotę w szkółce z tym samym pytaniem - o tuję na żywopłot - pani pokazała nam żywopłot zrobiony z Tujii (czy zywotnika) szmaragdowej. Bardzo lany, gesty, nie bardzo drogi i ladny zielony kolor.

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzia
    Byliśmy w sobotę w szkółce z tym samym pytaniem - o tuję na żywopłot - pani pokazała nam żywopłot zrobiony z Tujii (czy zywotnika) szmaragdowej. Bardzo lany, gesty, nie bardzo drogi i ladny zielony kolor.
    Gdzie byliscie w szkólce i jakie ceny były za smaragda w róznych przedziałach wysokości krzaczora, pamietasz moze?

  20. #260
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Alunek
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.411

    Domyślnie

    Czy ktoś może mi poradzić w jakich odstępach należy posadzić tuje, aby żywopłot był zwarty i gęsty? No wiecie tak,żeby sąsiad się wściekał,że nic nie widzi przez te drzewka

    Pozdrawiam

Strona 13 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony