dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 77
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 1531
  1. #821

    Domyślnie Zywoplot

    Szamragdy przy podstawie rozrastaja sie do srednicy 1 metra, takze rozstawa sadzonek co 50cm sprawi, ze krzewy utworza spojny gesty zywoplot. Powinno wygladac git, jesli taki byl zamiar

  2. #822

    Domyślnie

    smaragd rośnie w pokroju kolumnowym, także odległość 0,5 m jest odpowiednia.

  3. #823
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar witekkw
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Sędziszów Młp
    Posty
    28

    Domyślnie Żywopłot mieszany

    Witam, zakupiłem thuje Shmaragd w ilosci 80 szt. chciałbym zrobić żywopłot mieszany (zielony - żółty) moje pytanie które wybrać thuje jako przemienne Europe Gold czy Aurescens ?? które bedą lepsze, moze macie jakies zdjęcia takich żywopłotów

  4. #824

    Domyślnie

    A może takie: Yellow Ribbon ładna wąskostożkowa odmiana:
    http://www.pinus.net.pl/foto/thuja-o...w_ribbon_v.jpg
    http://www.pinus.net.pl/foto/thuja-o..._ribbon_v1.jpg

    lub Aurescens dorasta do 3-4m.

    Kiedyś widziałam zdjęcia w necie, poszukaj, ale na żywo również, wyglądają pięknie i inaczej. Ja np. sadzę sobie na przemian żywopłot ze smaragdu i żywotnika w żółciutkim kolorze Golden Globe (ale to wersja raczej ozdobna nie osłonowa)

  5. #825

    Domyślnie tuje

    witam mam pytanko chce posadzic tuje przy ogrodzeniu jakie kupic? czy moze inne propozycje? pozdrawiam.
    rafal

  6. #826
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malgosia60

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    88

    Domyślnie

    hej . też miałam ten problem , i teraz już wiem najlepiej jest udać się do punkty sprzedaży . to wszystko zależy w jakim charakterze miałyby rosnąć te drzewka . czy mają służyć dla ozdoby czy osłonić murem przed sąsiadami . no i są różne kolory , kształty.tak że jeżeli osoba w punkcie sprzedaży jest kompetentna to doradzi.ja naprzykład posadziłam na przemian tuja, cyprysik
    wymarzony domek Artura i Małgosi

  7. #827

    Domyślnie

    pomysł z sadzeniem na przemian jest bardzo fajny , żywopłot wtedy nie jest taki nudny i upożądkowany , moja sąsiadk ma co kilka tui wsadzony świerk wygląda to super.

  8. #828

    Domyślnie tuja szmaragdowa

    Witam.
    Na wakacje zamierzamy się wprowadzić, a teraz chciałbym posadzić już tuje szmaragdowe jako żywopłot, tylko nie wiem czy to nie za szybko. Ewentualnie jaka miałaby być ich wysokość. Jak zamieszkamy to chcemy kupić dwa pieski i czy one nie zniszczą tui ?
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

  9. #829

    Domyślnie

    Zasadniczo jak jest możliwość sadzenia żywopłotów przed a nawet w trakcie budowy tyczy się to również drzew tylko podkreślam w miejscach gdzie ekipy budowlane nie zniszczą drzewa już rosnące zawsze polecam chronić - konstrukcją dającą dystans.

    Tuja szmaragd zasługuje na uznanie jedna z piękniejszych tuj nie rośnie zbyt szybko. Proponuję sadzić na żywopłoty nie strzyżone rozstaw 0,50cm (gęstszy efekt) większe odległości wyglądają również fantastycznie.

  10. #830

    Domyślnie

    tuje szmaragdowe są bardzo wrażliwe na psi mocz,przekonałam się na własnych

  11. #831

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Są wrażliwe na mocz tylko jak są małe i rosną, czy przez cały czas ?

  12. #832

    Domyślnie

    Witam my zaczynamy budowę w tym roku ale już w zeszłym posadziliśmy ok 100 tuj na żywopłot i drzewka owocowe, wpuściliśmy też dwa psy (bernardyny) i muszę przyznac ze to był błąd bo drzewa owocowe wszystkie są do wyrzucenia ( obgryzione doszczętnie) a tuje hmm musimy dokupić w tym roku ok 30 bo są zrównane z ziemią. nie wiem co Ci poradzić nasze tuje były takie 30 cm więc może właśnei większe albo je dobrze odgrodzić od psiaków. Nasze psy tuj nie gryzły tylko jak biegły przy płocie to po prostu po nich. A co do siusiania to narazie nie mamy tych problemów pomimo że mamy psa i sukę, suka wiadomo siusia na siedząco wieć nie pod tuję ewentualnie na trawnik a pies, jak zamierzacie dopiero kupić to minie sporo czasu zanim sie nauczy podnosić nogę, nasz jeszcze tego nie potrafi a ma już pół roku.

  13. #833

    Domyślnie

    Zawsze się pytam inwestora czy mam psa bądź zamierza mieć nie wszyscy sobie zdają sprawę co pies może zdobić w naszym wypieszczonym ogrodzie.

    Jeżeli twój piesek jest jeszcze mały to, zadbaj o jego maniery nim będzie za późno lub zrezygnuj z iglaków. Ja też mam psa lał mi po 40letnich baksus-ach dziś swoje potrzeby załatwia w jednym miejscu na podwórku. Tylko mam wrażenie, jak jest poza bramą nie omija żadnego miejsca mogącego przyjąć chociażby kropelkę moczu chyba odreagowuje

  14. #834
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Jak zamieszkamy to chcemy kupić dwa pieski i czy one nie zniszczą tui ?
    Najprostsze wyjście, to dodatkowe ogrodzenie metr przed tujami ( np. płotki myśliwskie lub napięta, metrowa siatka).
    Psy szybko się uczą, gdy mają zapewnioną motywację łapówką i co najmniej kilkumiesięczne wykluczenie tego rewiru ( nasadzeń) z aktywności biegowej.
    Wypraktykowane osobiście.
    Cieplutko - hanka

  15. #835
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak przy okazji - to o czym piszecie to nie tuja szmaragdowa tylko Thuja occidentalis 'Smaragd' - żywotnik zachodni

  16. #836

    Domyślnie

    Tu na forum byl i chyba jest temat OGROD I PIES.
    Pozdrawiam

  17. #837

    Domyślnie

    My swoje tuje posadziliśmy 80 cm od płotu tak, żeby nasza sunia miała ścieżkę pod samym płotem i nie musiała nam tuj podgryzać/podkopać żeby dostać się jak najbliżej siatki.

  18. #838
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Mam pytanie w sprawie moich thuji. Wsadziłam je w październiku i teraz w końcu znowu je widzę, bo stopniał zalegający na nich śnieg. Czy ktoś z Was może mi doradzić jak je podciąć?? Czy dać teraz jakiś nawóz??
    Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  19. #839
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaśka maciej
    Mam pytanie w sprawie moich thuji. Wsadziłam je w październiku i teraz w końcu znowu je widzę, bo stopniał zalegający na nich śnieg. Czy ktoś z Was może mi doradzić jak je podciąć?? Czy dać teraz jakiś nawóz??
    Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
    A my widzimy?

  20. #840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cytat Napisał kaśka maciej
    Mam pytanie w sprawie moich thuji. Wsadziłam je w październiku i teraz w końcu znowu je widzę, bo stopniał zalegający na nich śnieg. Czy ktoś z Was może mi doradzić jak je podciąć?? Czy dać teraz jakiś nawóz??
    Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
    A my widzimy?
    tak jest, już wklejam






    Świeżutkie, dziś robione Thuje mają tak w porywach 60cm Nie wiem czy w ogóle jej sens je podcinać Dzięki za podpowiedź.
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

Strona 42 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony