dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 77
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1531
  1. #841

    Domyślnie

    Witam! zanim odpowiem na pytania zastrzegam że nie jestem ogrodnikiem całą wiedzę mam z własnego doświadczenia
    1. nie ciąć (swoich nigdy nie ciełam rosną 3lata )
    2.nawóz można podsypać ,byle nie za dużo(sypałam właśnie po przezimowaniu nawozem do iglaków firmy Target
    3. radzę na następną zimę obwiązać delikatnie sznurkiem lub samamu zrzucać śnieg

  2. #842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicola77
    Witam! zanim odpowiem na pytania zastrzegam że nie jestem ogrodnikiem całą wiedzę mam z własnego doświadczenia
    1. nie ciąć (swoich nigdy nie ciełam rosną 3lata )
    2.nawóz można podsypać ,byle nie za dużo(sypałam właśnie po przezimowaniu nawozem do iglaków firmy Target
    3. radzę na następną zimę obwiązać delikatnie sznurkiem lub samamu zrzucać śnieg
    Dzieki!!!
    Ja dopiero raczkuję jeśli chodzi o ogród Nasłuchałam się, że trzeba przycinać, tylko nie wiem co, jak one takie małe
    Własnie taki nawóz kupiłam.
    Pomysł ze sznurkiem kupuję!!

    Jeszcze raz wielkie dzięki!!
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  3. #843

    Domyślnie

    Mam pytanko,
    kiedy mozna juz sadzić tuje do gruntu? Ze juz nie musa byc przymrozki w nocy?

  4. #844
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    A co im będzie, jak będą? Zmarzną?

  5. #845

    Domyślnie

    Mireku,
    Boje sie , ze by im nie przemarzly korzenie.W nocach sa minusowy temperatury, a my mamy gliniasta ziemie. To im nie zaszkodzi? To sa tuje s dunicy, ale byli jakis czas w cieplym pomieszczeniu( 12C)

  6. #846
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jeśli, jak piszesz, byli w ciepełku, mogły się rozhartować. Poczekaj na wiosnę.
    Nawet, jeśli s dunicy

  7. #847
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam , sadziłem w połowie kwietnia 3 lata temu . Wszystkie 50 szt. do dzisiaj super rosną. Dwa razy w roku ( jesień i wiosna ) podsypuję nawozem do iglaków . Pozdrawiam

  8. #848
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKRK45
    Witam , sadziłem w połowie kwietnia 3 lata temu . Wszystkie 50 szt. do dzisiaj super rosną. Dwa razy w roku ( jesień i wiosna ) podsypuję nawozem do iglaków . Pozdrawiam
    Jeszcze rosną...

  9. #849
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam , rosną i mają sie b.dobrze . Pozdrawiam

  10. #850
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dizers
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    zakamuflowana opcja niemiecka
    Posty
    185

    Domyślnie

    no to witajcie

    odnalazłem swój stary post

    długo mnie nie było troche sie podziało ..... ale do rzeczy

    w zeszłym roku posadziłem wzdłuż płotu 42 tuje aureospicata (wys.ok 40 cm) ,przed posadzeniem do dziury wsypałem nawóz (niestety nie pamiętam nazwy) wymieszałem z ziemią nastepnie wsadziłem roślinki i obficie podlałem i podlewałem ,podlewałem ....

    Przed zima wyglądały mniej więcej tak:

    wiem że nie są idealne (teraz mam zamiar kupić większe i gęstsze) ale na początek ... jeszcze przed zimą posypałem je nawozem jesiennym.
    Jeszcze przez zima zrobiły się nieco brunatne ale to chyba dobrze.Zobaczymy jak beda wyglądać z wiosny.Mam zamiar zakupić nawóz firmy Florovit w celu nawiezienia roślinek na wiosnę.
    Natomiast co do cięcia to jeszcze nie w tym roku (czy może się myle) aż dobrze się ukorzenią.

    Forumowicze macie może jeszcze jakieś sposoby na prawidłową pielęgnację ??

  11. #851

    Domyślnie

    Z tym nawożeniem to zdecydowanie przedobrzyłeś
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  12. #852

    Domyślnie Cięcie żywopłotu z brabanta

    Na jakiej wysokości przyciąć ten żywopłot i czy przycinać go na bokach,za wszystkie rady z góry dziękuję.

    [/img][/url]
    Będzie to pierwsze cięcie
    22-10-2005 dzień rozpoczynający budowę.
    09-12-2006 W końcu przeprowadzka

  13. #853

    Domyślnie

    Brabant nie boi się cięcia wierzchołki wzrostu można przycinać już wiosną ja zazwyczaj Cięcie krzewów zaczynam pożną wiosną. W połowie kwietnia przytnij mu górę i boki niech się zagęszcza

    W Zależności jaką chcesz uzyskać wysokość powadź go np tak ;



    To jeden z ogrodów gdzie przycinamy brabanta

    Kolejny przykład żywopłot którym się opiekujemy;

  14. #854

    Domyślnie

    Ja staralabym sie zacząć stopniowo wyrownywać ten żywopłot od góry, przyciąć te wyższe i stworzyć jedną, prosta linie. Ale nie ma co szalec z sekatorem...

    W sumie z boku prowadz je tak zeby konczyly sie rowno z linia trawnika.

  15. #855

    Domyślnie

    No to ja się wtrącę w ten wątek,czy słyszeliście,że pod tuje nie należy dawać kory dębowej? bo ponoć drzewka się odbarwiają czy coś takiego Ostatnio tak nam facet powiedział w tartaku.A najlepiej kora z drzew iglastych. Czy to prawda? czy totalne bzdury??

  16. #856

    Domyślnie

    To chyba prawda dorothy, mnie też ogrodnicy mówili, że świeża kora np. dębu jest nieodpowiednia do obsypywania roślin, ponieważ zawiera garbniki, które, nie dość, że farbują, to jeszcze przytruwają roślinki. Kora do podsypywania roślin powinna być przekompostowana, tzn. powinna poleżeć w pryzmie 2 latka, garbniki zostaną wypłukane i wtedy jest OK. Świeża kora z drzew iglastych może być użyta, ale pod rośliny, które lubią kwaśną glebę.
    Żeby nie było to tamto, to "coś tam, coś tam" nie ja wymyśliłem, tylko fachowcy, od których już kilka latek kupuję sadzonki.''
    W tamtym roku w październiku posadziłem 52 tuje szmaragdowe o wysokości około 1-1,20 m., nie nawoziłem, tylko trochę podlałem. Zimą śniegu było mnóstwo, jeszcze dzisiaj trochę leży, więc ziemia jest solidnie mokra. Za kilka dni podsypię nawozu i niech szybko rosną. W tym roku nie planuję żadnego przycinania.

  17. #857

    Domyślnie

    Dziękuję Ci za informacje.Jeśli mogę o coś zapytać to jaki nawóz planujesz dać?bo ja też chcę zrobić podsypkę.Moje tujki mają już 2 lata (wys. ok.1.20).Nie były jeszcze podsypywane ani też przycinane.Czekałam aż się wzmocnią.Zastanawiam się nad przycinką w kwietniu ale niewiem ile obciąć?

  18. #858
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dizers
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    zakamuflowana opcja niemiecka
    Posty
    185

    Domyślnie

    Który nawóz lepszy ?? a moze obojętnie ...





    oczywiście do iglaków.

  19. #859

    Domyślnie

    Dzięki dizers.A co z tą przycinką?

  20. #860
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dizers
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    zakamuflowana opcja niemiecka
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorothy
    Dzięki dizers.A co z tą przycinką?
    ja jeszcze tego nie robiłem ,pierwszą część posadziłem na jesień zeszłego roku i w tym roku jeszcze je zostawie żeby dobrze sie ukorzeniły.
    Polecam forum http://www.forumogrodnicze.info/index.php ... ja oczywiście wolę forum muratora

Strona 43 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony