dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 77
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1531
  1. #981

    Domyślnie

    Wedlug moich obserwacji sadzisz troche za ciasno - 70-80 pomiedzy roślinami, a od płotu lepiej mieć jakiś dystans, bo czasem trzeba się tam wcisnąć (coś przyciąć, popryskać, wyrwać chwasty. Jak jest możliwość to z metr.
    Tak, żeby po urośnięciu tui w szerz jeszcze było troszkę luzu. Takze poprawia to doświetlenie rośliny, zwłaszcza jak ogrodzenie nie jest w pełni ażurowe.
    My sadzilismy 80-80 trzy lata temu, teraz dałabym większe odległości.

  2. #982
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    Czy możesz napisac jaką odminę sadziłaś?
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  3. #983

    Domyślnie

    Brabant - miały w chwili sadzenia ok. 120. Po trzech latach (cięte) mają ponad 2 metry wysokości i stykają się tworząc ścianę. Obok sąsiad ma szmaragdy - trochę wolniej rosną, ale w efekcie po kilku latach też osiągają takie rozmiary, tylko są bardziej stożkowe i nie tworzą tak szybko pełnego żywopłotu.

  4. #984

    Domyślnie

    A ja mam smaragdy sadziłam je od siaty 40cm w odległości od siebie 80cm.
    Narazie jest ok.mają po ok. 150,160cm
    Tak mi doradzono zobaczymy za kilka lat chociażby ze 3 lata
    Bez problemu włażę wokół nich.
    Pozdrawiam ASIA

  5. #985

    Domyślnie

    Radziłam z mojego doświadczenia.
    Jak jest miejsce (poza tym, te 20-30 cm więcej nie ma przecież aż takiego znaczenia w powierzchni reszty działki) to lepiej trochę odejść od tej siatki.
    Ja z boków działki mam mniej przestrzeni za tujami, z tyłu na szczęście więcej odstępu od ogrodzenia.
    Po trzech latach jeszcze wlazłam za te tuje z boku, żeby odchwaścić - (to co przelazło od sąsiada ) i przyciąć to i owo, ale wylazłam ogłupiała, podrapana i z fryzurą a la Edward Nożycoręki.
    Na przyszły rok już się nie pewnie zmieszczę...
    ASIA - chude coś te Twoje szmaragdy, albo Ty ! Głodne - czy co ?
    Ja coś bardziej się zbliżam ostatnio do moich brabantów - muszę się wziąć za siebie.

  6. #986

    Domyślnie

    Witaj el-ka,

    Czy one chude no nie wiem ale ja chyba raczej nie
    Narazie za nie wlize jeszcze tzn bardziej na nie ale wynurzając się z nich rosną mi nawet we włosach i obdrapana też jestem, co nieco bo też wyrywam chwasty sąsiada on udaje że nie widzi .
    A co tam przynajmniej robotę za niego odwalę no niby to moja strona ale przełazi od niego .Pewnie za trzy lata nie będzie szans tylko nie wiem czy tak urosną one czy ja się poprawię
    Jak je sadziliśmy mąż mówił tłumaczył,ale ja byłam mądrzejsza....zobaczymy

    pozdrawiam Asia

  7. #987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Re: tuje

    Cytat Napisał IZA11
    Witam mam problem z tujami .miesiac temu posadziłam 17 tuji przed domem....wykopałam dołki dodałm kwasnej ziemi co 50 cm sadziłamdałam specialna mate pod tuje i posypalam kora..teraz wszystkie robia sie brazowe od dołu..podlewam raz dziennie wieczorem...co mam zrobic czy sa jakies odzywki zeby im pomoc...
    Aby im pomóc trzeba je posadzić w cięzkiej glebie o obojętnym lub lekko zasadowym odczynie a nie w kwaśnym torfie.

  8. #988

    Domyślnie

    Cytat Napisał madwo
    poczytac forum zanim tuje wyjda bokiem
    heehee,znawczyni

  9. #989

    Domyślnie Wareana Lutescens na żywopłot

    Hej,
    Ma ktoś z Was żywopłot z thuji Wareana Lutescens ? Podoba mi się ta odmiana i rośnie tylko do wysokości 3 metrów. Będę wdzięczny ze ew. zdjęcia

  10. #990

    Domyślnie

    Ten żywotnik rośnie wyżej niż 3 m, a szerokość 2,5 metrów. Ma taki ciężki (można rzec przysadzisty) wygląd. Wg mnie znacznie lepiej ta odmiana wygląda w kompozycjach z innymi roślinami niż w żywopłocie, ale to kwestia gustu.
    Wątek z działanością w dziale ogłoszenia drobne

  11. #991
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiaczekm
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bartochy koło Bezled ;)
    Posty
    313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    144

    Domyślnie

    co prawda nie chodzi mi bezpośrednio o iglaczki lecz o korę do nich... Mam prawie 100km do tzw. taniego marketu ogrodniczego (OBI, Praktiker) i nie chciałbym jej za mało kupić.... Ile tej kory (minimum jest potrzebne) idzie na 1m2 lub też na ile metrów długości starcza 1 - załużmy 80l worek przy szerokości ok. 1 m? Potrzeba mi na ok 80 -100 m długości

  12. #992

    Domyślnie

    Mniej więcej 50 l na m2, warstwa grubości 5 cm.
    Łatwo to oczywiście sobie samemu policzyć.: 1m3 = 1000 l.
    Wątek z działanością w dziale ogłoszenia drobne

  13. #993
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dizers
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    zakamuflowana opcja niemiecka
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiaczekm
    co prawda nie chodzi mi bezpośrednio o iglaczki lecz o korę do nich... Mam prawie 100km do tzw. taniego marketu ogrodniczego (OBI, Praktiker) i nie chciałbym jej za mało kupić.... Ile tej kory (minimum jest potrzebne) idzie na 1m2 lub też na ile metrów długości starcza 1 - załużmy 80l worek przy szerokości ok. 1 m? Potrzeba mi na ok 80 -100 m długości
    ja niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć ci na pytanie ile kory będzie ci potrzebne.Generalnie im więcej kory min. 5 cm tym lepiej !!!
    ja na ok 25 metrów zużyłem 9 worków 80 litrowych ale dałem bardzo mało i po pewnym czasie miałem wyrastały chwasty.

    Natomiast na kolejne 20 metrów wymyśliłem coś innego (może pomysł mało oryginalny) podsypałem igłami z choinek a dokładniej z sosny.Jest taniej i zdecydowanie mniej chwastów wyrasta.

    pozdr

  14. #994
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiaczekm
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bartochy koło Bezled ;)
    Posty
    313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał dizers
    Natomiast na kolejne 20 metrów wymyśliłem coś innego (może pomysł mało oryginalny) podsypałem igłami z choinek a dokładniej z sosny.Jest taniej i zdecydowanie mniej chwastów wyrasta.

    pozdr
    .... rozumiem, że z lasu te igły....? Czy też to to można kupić?! Możesz podać jakieś ceny?

  15. #995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dizers
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    zakamuflowana opcja niemiecka
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiaczekm
    Cytat Napisał dizers
    Natomiast na kolejne 20 metrów wymyśliłem coś innego (może pomysł mało oryginalny) podsypałem igłami z choinek a dokładniej z sosny.Jest taniej i zdecydowanie mniej chwastów wyrasta.

    pozdr
    .... rozumiem, że z lasu te igły....? Czy też to to można kupić?! Możesz podać jakieś ceny?


    z lasu ...

  16. #996
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiaczekm
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bartochy koło Bezled ;)
    Posty
    313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    144

    Domyślnie

    he he... no to sie trza troszeczke nachodzić z woreczkiem Nie głupie, to trza i szyszek nazbierać A leśniczy nie będzie krzyczał, że "drzewo" z lasu workami wynoszą ?

  17. #997
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dizers
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    zakamuflowana opcja niemiecka
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiaczekm
    he he... no to sie trza troszeczke nachodzić z woreczkiem Nie głupie, to trza i szyszek nazbierać A leśniczy nie będzie krzyczał, że "drzewo" z lasu workami wynoszą ?


    ja akurat mam kilka choinek u siebie na działce to nie ma problemu ...

  18. #998

    Domyślnie

    Ok dzięki za odpowiedź. Szukam jakiejś thuji z białymi "plamami" i żeby nie rosła za wysoko. Znalazłem jeszcze Smaragd Variegata, która podobno rośnie do 3-4 metrów.

  19. #999

    Domyślnie Tuja kolumnowa.

    Witam.Chcialbym sie doradzic, jakie robic odstepy przy sadzeniu tuji kolumnowej, szmaragd.

  20. #1000

    Domyślnie

    Posadź tak żebyś Ty był zadowolony.

Strona 50 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony