dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 77
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1531
  1. #1061

    Domyślnie

    Może coś z jałowców np. Jałowiec chiński 'Spartan' :
    http://www.pinus.net.pl/opis.php?id=1026
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  2. #1062

    Domyślnie

    Cytat Napisał RenataS
    witam wszystkich, bo ja nowa w temacie ogród

    ja chciałabym posadzić przy ogrodzeniu takie tuje jak na zdjęciu:



    te ciemnozielone to pewnie szmaragdy, a te drugie to proszę o podpowiedź
    "Te drugie" to Żywotnik zachodni 'Yellow Ribbon' :
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  3. #1063

    Domyślnie

    Pinus
    Może coś z jałowców np. Jałowiec chiński 'Spartan' :
    http://www.pinus.net.pl/opis.php?id=1026
    ..
    Też zastanawiałam się nad nim i nad kilkoma innymi jałowcami m. in. Obelisk oglądając Pańską stronę (bardzo, bardzo przydatna strona). A czy jałowce mają jakieś wady?

  4. #1064

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewamin
    Pinus
    Może coś z jałowców np. Jałowiec chiński 'Spartan' :
    http://www.pinus.net.pl/opis.php?id=1026
    ..
    Też zastanawiałam się nad nim i nad kilkoma innymi jałowcami m. in. Obelisk oglądając Pańską stronę (bardzo, bardzo przydatna strona). A czy jałowce mają jakieś wady?
    Prawdę mówiąc to nie znam roślin bez wad . Każda z nich ma jakieś zalety i wady. Wszystko zależy gdzie i w jakim celu chce się je zastosować oraz co komu bardziej się podoba.
    Mnie podoba się w żywopłocie jałowiec chiński 'Spartan'. Komuś może podobać się np. j. ch. 'Obelisk' , ale rośnie szerzej i z wiekiem ma mniej regularny pokrój.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  5. #1065

    Domyślnie

    Pinus
    ewamin napisał:
    Pinus
    Może coś z jałowców np. Jałowiec chiński 'Spartan' :
    http://www.pinus.net.pl/opis.php?id=1026
    ..
    Też zastanawiałam się nad nim i nad kilkoma innymi jałowcami m. in. Obelisk oglądając Pańską stronę (bardzo, bardzo przydatna strona). A czy jałowce mają jakieś wady?
    Prawdę mówiąc to nie znam roślin bez wad . Każda z nich ma jakieś zalety i wady. Wszystko zależy gdzie i w jakim celu chce się je zastosować oraz co komu bardziej się podoba.
    Mnie podoba się w żywopłocie jałowiec chiński 'Spartan'. Komuś może podobać się np. j. ch. 'Obelisk' , ale rośnie szerzej i z wiekiem ma mniej regularny pokrój.
    ..
    Zgadzam się, że upodobania są sprawą indywidualną. Co do wad zastanawiałam się raczej czy są podatne szczególnie na jakieś choroby czy dobrze znoszą zimę, itp.

  6. #1066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    "Te drugie" to Żywotnik zachodni 'Yellow Ribbon' :
    dziękuję

  7. #1067

    Domyślnie jaka roślina na żywopłot

    Witam,
    chciałbym od strony drogi zamiast ogrodzenia posadzić żywopłot
    wysokość po cięciu tak od 50 do 70 cm.
    Jaką roślinę wybrać na taki żywopłot najlepiej jak byłaby zielona przez cały rok? czy to jest możliwe?

  8. #1068
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    cis np. odmiana 'Hicksii'.

    Tu na zdjęciu jest stosunkowo wysoki, ale można prowadzić niżej. Rośnie powoli.



    bukszpan - też zimozielony, powoli rośnie:


  9. #1069

    Domyślnie

    Cytat Napisał madula
    I jeszcze jedno pytanko. W jakiej odleglosci od ogrodzenia i swierk od swierka trzeba posadzic, aby miec taki piekny zywoplot? Musze wybrac sie na dzialke z metrowka i wyliczyc ile sztuk mi trzeba.

    Przyszla wiosna wkrotce zakup & sadzenie swierkow a nikt mi na pytanie nie odpowiedzial. Tak co poltorej metra go posadzic czy blizej? moze jednak ktos juz sadzil i ma doswiadczenie?

  10. #1070

    Domyślnie

    Dzięki Mymyk_KSK,
    chyba zdecyduję się na cisa - dla mnie ładniejszy i chyba mniej roślin potrzeba nasadzić aby ładnie wyglądał

  11. #1071

    Domyślnie

    Zastanawiam się jak stosować florovit do tuji ?
    Mam podsypane tuje drobną korą. Czy mam odgarnąć tą korę i posypać nawóz na ziemię ? czy nie bawić się i nasypać na korę i poźniej solidnie podlać ?

  12. #1072
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mirkapki

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Wiosna idzie czas więc na ogrody

    Jesienią zakupiłam 450 sztuk sadzonek w doniczkach thui smaragd, taki 30 cm, które to mają posłużyć jako żywopłot. Niestety do jesieni nie powstało ogrodzenie więc thujki wylądowały na działce u rodziców. Wg zaleceń sprzedawcy posadziliśmy je w donicah, gęsto obok siebie w rzędach, przykryliśmy igliwiem z lasu, podlaliśmy obficie i przezimowały szczęśliwie. Teraz czas by zaczęły rosnąć docelowo i by powstał z nich piękny stożkowy żywopłot.

    Plan jest taki:
    - wykopać rowek, w który zostanie nawieziona kwaśna ziemia,
    - posadzić thuje co 60 cm i przykryć również czarnoziemem,
    - obficie podlewać
    - przykryć igliwiem i korą

    Jak sądzicie czy tak będzie im dobrze, czy należy je podsypać nawozem, jeśli ta to jakim i kiedy? A i tak wogóle to chcemy sadzić około 10 kwietnia czy to odpowiednia pora?

  13. #1073
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Wykopać dziurę co 60 cm, wetknąć... a dalej jak w opisie.
    A w kwaśną ziemie rododendrony wsadzić.

  14. #1074

    Domyślnie

    Cytat Napisał dizers
    ja tam nic takiego nie dawałem ,ziemia musi "oddychać" a że chwasty ... dla mnie to przyjemność pogrzebać w ziemi
    Jak dużo małych roślinek i nie ma czasu na plewienie, a ogród dopiero w trakcie zakładania to na jakiś czas uważam, że agrowłóknina (nie żadna folia !) spełnia swoje zadanie. Trudno posadzić od razu gęsto, a zadarniajace też potrzebują czasu, żeby się rozrosnąć, szczególnie, gdy chwasty je głuszą.
    U mnie póki roślinki były małe, a działka zachwaszczona bardzo pomogło i nie musiałam tyle plewić. Natomiast kilka pozostałych rabatek bez tej włókniny dało mi mocno w kość. Przysypaliśmy korą i w ciągu trzech lat, gdy roślinki się rozrosły włóknina w sumie przestała być potrzebna. Ja miałam taką włókninę matową czarną, niezbyt mocną i ona stopniowo zbutwiała, a ja ją sukcesywnie usuwałam w miarę rozrostu roślin.
    Ale takie przykrywanie dużych powierzchni ogrodu czarnym plastikiem i gdzieniegdzie dziura i tujka - to jest ohydne i niemądre.

  15. #1075

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie na jaką głębokość ten cis zapuszcza korzenie?

  16. #1076

    Domyślnie

    Może byc też berberys bodawkowaty, albo berberys Juliany - też zimotrwałe, albo świerk pospolity

  17. #1077

    Domyślnie

    Napiszcie proszę łopatologicznie, jak posadzić tuje szmaragd o wys. 100 cm. Różnie piszą, więc nie chciałbym zawalić, a jestem nowicjuszem. Wiem że wykopać dołek, ale co wsypać na dół, jaki nawóz, czym wypełnić, i co dać na górę (tą czarną tkaninę?). Dzięki za pomoc.

  18. #1078
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekrakow Zobacz post
    Napiszcie proszę łopatologicznie, jak posadzić tuje szmaragd o wys. 100 cm. Różnie piszą, więc nie chciałbym zawalić, a jestem nowicjuszem. Wiem że wykopać dołek, ale co wsypać na dół, jaki nawóz, czym wypełnić, i co dać na górę (tą czarną tkaninę?). Dzięki za pomoc.
    przepis masz pare postów wyżej

    przypomnę tylko czego nie robić: nie podsypywać kwasnym torfem lub "kwaśną ziemią"..

  19. #1079

    Domyślnie

    To ja dorzucę swoje pytanie
    Nie planuję tuj wokół całej działki, wole ogród bardziej naturalistyczny, zarośnięty. Ale mam ok.20m ogrodzenia za domem w mało używanym miejscu, gdzie jest pełen cień i trzeba się odgrodzić od silnego wiatru i bliskiego sąsiada. I tam właśnie chciałabym dać zwartą zasłonę z szybko rosnącyh iglaków, które przy okazji będą ładne.
    Jakie tujki radzilibyście do cienia i na wiatr?

    I jeszcze - kupiłam ziemię do iglaków, żeby ją wykorzystać przy sadzeniu. Ale po tym, co pisze Mymyk i Mirek sama już nie wiem - dawać ją? nie dawać?
    Trochę mi jej szkoda, 3 olbrzymiaste worki przytargałam... Doradźcie proszę.

  20. #1080
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buba74 Zobacz post
    To ja dorzucę swoje pytanie
    Nie planuję tuj wokół całej działki, wole ogród bardziej naturalistyczny, zarośnięty. Ale mam ok.20m ogrodzenia za domem w mało używanym miejscu, gdzie jest pełen cień i trzeba się odgrodzić od silnego wiatru i bliskiego sąsiada. I tam właśnie chciałabym dać zwartą zasłonę z szybko rosnącyh iglaków, które przy okazji będą ładne.
    Jakie tujki radzilibyście do cienia i na wiatr?
    Do cienia to najlepsze byłyby cisy.. Tylko powoli rosną, a większe są po prostu strasznie drogie..
    A tuje - 'Smaragd' wszystko wytrzyma

    Cytat Napisał Buba74 Zobacz post
    I jeszcze - kupiłam ziemię do iglaków, żeby ją wykorzystać przy sadzeniu. Ale po tym, co pisze Mymyk i Mirek sama już nie wiem - dawać ją? nie dawać?
    Trochę mi jej szkoda, 3 olbrzymiaste worki przytargałam... Doradźcie proszę.
    Jesli to jest "podłoże do iglaków" to OK, możesz użyć. My pisaliśmy o dawaniu kwaśnego torfu (pH 3,5-4, jak dla roślin wrzosowatych), który często wpychają klientom sprzedawcy...

Strona 54 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony