dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 77
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 1531
  1. #1081

    Smile

    Mymyk, serdecznie dziekuje za szybka odpowiedz!

  2. #1082

    Domyślnie

    Droga Mymyk, a mogłabyś proszę zajrzeć do mojego wątku?
    Dopiero zaczynam, wszelkie rady byłyby bardzo miło widziane. Z góry dzięki

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rznym-wzgórzu

  3. #1083

    Domyślnie

    witam! przeczytałam cały watek ale mam kilka pytan:

    kupiłam dzis 15 sztuk "szmaragdów" wysokosci 100cm w doniczkach. kupiłam tez odzywke do roslin iglastych (taka w torebce - granulki?). czy przy sadzeniu szmaragdów powinnam po zrobieniu dołka jakos "rozkruszyc bryłe korzeniowa"? jest baaaaardzo zbita... i czy zanim umieszcze krzew w dole powinnam podsypac odzywki? tuje są dosc duze (w porównaniu do takich 40cm) i boje sie ze jak nie podsypie odżywki to ciezej im bedzie się ukorzenic.

    jak uwazacie? z góry dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam

  4. #1084
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Wykop dziurę, posadź, podlej... nie cuduj.
    Ja już nie mam siły.....

  5. #1085

    Domyślnie

    ok. rozumiem. dziękuje za odpowiedz. rozumiem tez ze niektórych mogą "bulwersowa" podobne pytania ale prosze o troche wyrozumiałosci...jezeli ktos nie zna sie na czyms to mimo przeczytanej literatury woli zapytac "raz" jeszcze niz stracic zakupione sadzonki (a wiec pieniadze i czas poswiecony im).

    tak czy siak dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

  6. #1086

    Domyślnie Tuja szmaragd -dziwne objawy

    Witam

    Zaobserwowałem ostatnio dziwne objawy moich tuji. Posadzone zostały we wrześniu ubiegłego roku. Zimę przeżyły ale zauważyłem dziwne rzeczy.
    1. Na gałązkach robią się jakieś dziwne kokony.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...14417d8a1.html
    Jak się je odrwie to wygląda to jak by było taki włókniste a w środku jest jakaś kulka. Parę dni temu zerwałem około 6 takich i dzisiaj pojawiło się kolejne 3 szt.

    2. Na jednej tuji zauważyłem dziwną pajęczynkę.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...66c890624.html
    Czy to jest jakiś szkodnik ? czy po prostu jakiś pająk sobie zaczął kleić sieć ?

    3. Tuja szmaragd niby nie szyszkuje. U mnie pojawiło się coś takiego
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5991307e1.html
    Co to jest ?

    Pozdrawiam

  7. #1087

    Domyślnie hej mam to samo, też nie wiem co to jest

    ???

  8. #1088

    Domyślnie

    Witam
    U mnie to samo też na końcówkach takie zbrązowienie......może jakiś fachowiec się wypowie ?
    Pozdrawiam

  9. #1089

    Domyślnie

    brązowienie końcówek świadczy o przygotowaniu się do wzrostu, też tak mam, a mam ich 300 szt. wszystkie mają ciemniejsze końcówki (Thuja Smaragd)

  10. #1090

    Domyślnie

    Cytat Napisał ak610 Zobacz post
    brązowienie końcówek świadczy o przygotowaniu się do wzrostu, też tak mam, a mam ich 300 szt. wszystkie mają ciemniejsze końcówki (Thuja Smaragd)
    Czyli to dobry objaw mam rozumieć.....?

  11. #1091

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam998 Zobacz post
    Czyli to dobry objaw mam rozumieć.....?
    objaw jak najbardziej pożądany, martwiłem się że moje 300 szt posadzonych zeszłej jesieni nie przetrwa tej zimy, ale w 100% przeżyły.

  12. #1092

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanko - otóż 12 kwietnia posadziałem ok 90 sztuk Thui Szmaragd (kopane prosto z uprawy) i oczywiście sowicie je w ten dzień podlałem. Od tego czasu podlewałem je dwukrotnie - czyli co ok 2-3 dni. Pytanie czy przy obecnej pogodzie - tj słonecznej i dość ciepłej nie powinienem tego robić częściej? Co dzień? Thuje mają ok 70-80cm wysokości.

    pzdr

  13. #1093

    Domyślnie

    Ja bym na początku podlewał codziennie , niech się zakorzenią

  14. #1094

    Domyślnie

    Hej mam pytanie czy teraz podsypać brabanty jakimś nawozem czy poczekać do czerwca- lipca .
    Brabanty wsadzone w tamtym roku nie były jeszcze przeze mnie nawożone

  15. #1095

    Domyślnie

    witam
    3 tygodnie temu posadzilam tuje szmaragdowe mam pytanie czy powinnam juz teraz do nich zastosowac nawoz czy jesienia?
    pozdrawiam
    beata marek

  16. #1096

    Domyślnie

    Nie nawozi się tuż po posadzeniu bo to 'rozleniwia' rośliny, nie będą szukać składników pokarmowych w głębszych warstwach gleby, co spowoduje rozwinięcie słabszego systemu korzeniowego.

  17. #1097

    Domyślnie

    Witam,
    ja posadziłem w listopadzie,czy mozna teraz zasilic je jakims srodkiem,
    pozdrawiam,

  18. #1098

    Domyślnie

    interesuje mnie ten temat - co zrobić żeby go jakoś sobie zaznaczyć , jest jakaś ikonka albo schowek dzie można ulubiony post dodać ?

  19. #1099

    Domyślnie

    Duduś, na górze po prawej stronie, mniej więcej pod nazwą tematu masz 'Narzędzia wątku' a w nich 'subskrybuj'. Klikasz i masz

  20. #1100
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    doris_24

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam, posadzilam tydzien temu thuje szmaragd ( ok. 40 cm ) -30 szt. wykopałam dołek, nasypałam do dołka garść torfu kwaśnego, zalałam wodą i dosypałam troche ziemi- do takiej papki wkladałam korzenie ( sadzonki były z gruntu- wczesniej trzymałam je około 2 godzin w wodzie). Moje pytanie: czy ten torf im zaszkodzi? a jak tak to dlaczego. Drugie pytanie: kiedy mogę je podsypać nawozem florowit do iglaków - granulki, czy mogę je już opryskiwac Pinivitem? i trzecie pytanie: czy ktoś mi moze łopatologicznie "pokazać" jak je mam przycinac i kiedy?? Aha dodam że thuje maja byc na żywopłot sadziłam co 70 cm, na przekopanym i wyplewionym odcinku. Prosze o szybka odpowiedź.

Strona 55 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony