dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 77
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 1531
  1. #1141
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Nie wiem, czy to prawda, ale podobno iglaki nie lubią podlewania po gałęziach, bo będą im żółkły igły, tzn. trzeba lać bezpośrednio wokół pnia.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  2. #1142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margoth* Zobacz post
    Nie wiem, czy to prawda, ale podobno iglaki nie lubią podlewania po gałęziach, bo będą im żółkły igły, tzn. trzeba lać bezpośrednio wokół pnia.
    To prawda krzewy iglaste tego nie lubią szczególnie gdy są większe i gęste.

  3. #1143
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    konkol

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Moim zdaniem to thuja Smaragd jest idealnym iglakiem na żywopłoty.

  4. #1144

    Domyślnie

    Smaragd - Wzrost do około 3-3,5 m, stosunkowo wąskie zwarte stożki, nie wymaga cięcia (chociaż można też ciąć ale szkoda niszczyć tak pięknego kształtu), ładna żywa zieleń i w zasadzie nie brunatnieje na zimę.
    Może mam "zwichniety" gust ale nie znam ładniejszego żywotnika na żwopłot niż Smaragd ( a znam trochę tych roślin). Jedyna wada Smaragda to taka, że podoba sie ona wielu osobom i jest coraz popularniejsza w ogrodach (ale czy to istotnie wada..)

    Posadziłem Smaragdy co 65-70 cm, chce sie odciąć od sąsiadów, czy dobrze? Czu nie za żadko posadziłem?

  5. #1145

    Domyślnie Szybki żywopłot

    Co polecacie na żywopłot. Zależy mi na szybkich przyrostach.

    pozdrawiam

  6. #1146
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    s_tor

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    iglaste: cyprysiki, tuje,
    liściaste: pęcherznice ogniki,

  7. #1147

    Domyślnie

    1. Dereń -szybko,gęsto i wysoko. 2. Pęcherznica - nieznacznie wolniej rośnie od derenia,wybór 3 kolorów. 3. Tuja brabant - wprawdzie rośnie szybko i bardzo wysoko ale nie zasłoni tak szybko jak liściaste.
    JERZYSTAR

  8. #1148

    Domyślnie Co ile cm. sadzić tuje ? I jaka cenaza sadzenie ?

    Witam. Jak w temacie. Oraz jaka jest normalna cena za niwelację działki.

  9. #1149

    Domyślnie

    My mamy posadzone co 60cm,chcemy się całkowicie osłonić
    "Kto nie ma odwagi do marzeń,nie będzie miał siły do walki.."

  10. #1150

    Domyślnie

    Zawsze można wysadzić miskanty.... ciekawa propozycja..... przez okres 2 miesięcy wiosną jesteśmy jednak odsłonięci, wiec w tle siatka z bluszczem.
    Pozdrawiam
    Przemysław Jakubowski
    Ogrody: projekty i realizacje. Kompleksowe usługi.

  11. #1151

    Domyślnie

    roślin na żywopłot jest bardzo wiele. ale czy to mają być iglaki ? możne liściaste ?
    pozdrawiam
    przemysław jakubowski
    Ogrody: projekty i realizacje. Kompleksowe usługi.

  12. #1152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jaki to ma być żywopłot?
    Bo najszybciej chyba osłonisz się puszczając na płot pnącza, np. winobluszcz lub rdestówkę Auberta

  13. #1153

    Domyślnie

    Pod pnącza trzeba mieć stelaż, proponuje kompromis: miskant (efekt w rok) + na płocie bluszcz.
    Pozdrawiam
    Przemysław Jakubowski
    Ogrody: projekty i realizacje. Kompleksowe usługi.

  14. #1154

    Domyślnie

    Zależy z czego jest płot bo jeżeli z siatki nie trzeba żadnych podpór.
    Miskanty i inne wysokie trawy faktycznie ciekawa propozycja na żywopłot.

    Pozdrawiam
    Wojtek

  15. #1155

    Domyślnie

    Ja chyba polecałbym pęcherznice. Rosną szybko, a też całkiem nieźle odgradzają od sąsiadów Jeśli chodzi o bluszcz, to problemem jest ten stelaż. Poza tym nie do końca jestem zwolennikiem bluszczu. Ale o gustach się nie dyskutuje

  16. #1156

    Domyślnie

    Jaki stelaż?. Ja mam płot drewniany-deski położone poziomo tworzą taki jakby parkan. I chciałam w kilku miejscach rzucić na to pnącza: bluszcz, kokornak, może powojnki, róże pnące. Jeszcze nie mam dokładnie sprecyzowanych koncepcji. Chodzi mi o to, żeby miejscami była taka zielona ściana i też żeby był zakryty dół płotu, bo ten jest, niestety, zrobiony z płyty betonowej. Myślałam, że wystarczy dobrze zaimpregnować drewno i sadzić. A pnącza sobie pójdą po płocie.

  17. #1157

    Domyślnie

    Pnącza z reguły wspinają się owijając się wokół podpory wąsami, czy też całymi łodygami. Niewiele jest gatunków, które mają przylgi lub korzenie przybyszowe,lecz i one potrzebują chropowatej powierzchni np.bluszcz, winobluszcz trójklapowy, winobluszcz pięcioklapowy.

    Pozdrawiam
    Wojtek

  18. #1158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Z tym, że np. róże można podwiązywać do płotu.

  19. #1159

    Domyślnie

    Cytat Napisał jata Zobacz post
    Jaki stelaż?. Ja mam płot drewniany-deski położone poziomo tworzą taki jakby parkan. I chciałam w kilku miejscach rzucić na to pnącza: bluszcz, kokornak, może powojnki, róże pnące. Jeszcze nie mam dokładnie sprecyzowanych koncepcji. Chodzi mi o to, żeby miejscami była taka zielona ściana i też żeby był zakryty dół płotu, bo ten jest, niestety, zrobiony z płyty betonowej. Myślałam, że wystarczy dobrze zaimpregnować drewno i sadzić. A pnącza sobie pójdą po płocie.
    przy takim płocie to pnącza sobie pójdą po ziemi, zwłaszcza powojniki. Z wymienionych wspinac samodzielne będzie sieę tylko bluszcz. Kokornak i powojniki potrzebują stelaża, kratownicy itp. Róże trzeba podwiązywać.

  20. #1160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rdest tez mozna podwiązać do płotu, a potem utrzyma się czepiając sam siebie.

Strona 58 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony