dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 77
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 1531
  1. #1161

    Domyślnie

    Cytat Napisał jata Zobacz post
    Jaki stelaż?. Ja mam płot drewniany-deski położone poziomo tworzą taki jakby parkan. I chciałam w kilku miejscach rzucić na to pnącza: bluszcz, kokornak, może powojnki, róże pnące. .
    powojnikom mozna rozciągnąc sznurki pomiędzy poziomymi deskami, coby sie miały o co zawijać (owijaja się ogonkami liściowymi), ale powojnik pnacy się w górę słabo zasłoni betonowy dół płotu, bo akurat na dole jest najmniej bujny.Warto by go z czyms zestawić co ten dół osłoni, a przy okazji zacieni tez podstawę powojnika.

  2. #1162

    Domyślnie

    A co sądzicie o grabach jako żywopłot?

  3. #1163

    Domyślnie

    są OK, zwłaszcza na regularne żywopłoty formowane.

  4. #1164
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Femmee_
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Okolice Oławy
    Posty
    324

    Domyślnie

    A co sądzicie o forsycji?


    Przyrost ma spory, wybredna raczej nie jest, a i wygląda ciekawie. Zastanawia mnie tylko, co z nią jest nie tak, skoro niewiele osób stosuje ją jako żywopłot. Myślicie, że się nada?
    Moderowano - Regulamin FM 2.4

    Fotogaleria i Konwersatorium

  5. #1165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    czy jest coś w miarę szybkiego co zasłoni mur ok 2m a potem kolejne 1,5 m siatki?
    znalazłam na razie wierzbę energetyczną, która po 3- latach ma mieć ok 3m, tylko nie wiem jak się zachowa po kilku następnych latach, bo doczytałam że najlepiej ją co 3 lata ściąć prawie do 0 (ale głównie chyba z powodu uzyskania gałązek do palenia), czy taka wierzba ma odrosty korzeniowe?

  6. #1166

    Domyślnie

    Zastanówcie się 100 razy czy chcecie sadzić coś co szybko rośnie i jest wieloletnie.
    Oczywiście będzie oko cieszyć przez pierwsze 3 lata jak pięknie i szybko wszystko zasłania, natomiast przez kolejne lata - aż do wyrąbania/zlikwidowania będzie spędzać sen z powiek.
    Tyczy się to zarówno szybko rosnącej trawy tz. sportowej - ten kto ma i kosi co tydzień wie o czym mowę, albo dla luzaków zostaje bieganie po łące
    to samo wierzba, winorośle.
    Oglądałam kiedyś fajny program w tv, gdzie między roślinami o normalnym lub wolnym tempie rozrostu a ogrodzeniem były zamontowane kijki bambusowe a na nich fasola pnąca, albo posiana kukurydza, słonecznik, topinambur, szarłat.
    U siebie miałam już słonecznik i kukurydzę, naprawdę super to wygląda, oczywiście zasiane tylko miejscami gdzie najbardziej widok odstrasza

  7. #1167

    Domyślnie

    Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zjedzenia żywopłotu

  8. #1168

    Domyślnie

    Cytat Napisał Femmee_ Zobacz post
    A co sądzicie o forsycji?
    Zastanawia mnie tylko, co z nią jest nie tak, skoro niewiele osób stosuje ją jako żywopłot. Myślicie, że się nada?
    Jest paskudna ;( może przez moment wygląda nieźle jak kwitnie, ale żeby kwitła trzeba umiejętnie przycinać i często nieładnie kwitnie tylko góra albo bok krzewu. Jak przekwitnie to chwaścior, jak czarny bez. Ale de gustibus...
    Na prawdę wcześniej wymienione krzewy są piękne cały sezon, można je też przemieszać i stworzyć kompozycję w różnych kolorach.

  9. #1169
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    mamy paskudny mur oporowy, sąsiad jest ok 2 m wyżej, na dodatek to tył jego posesji gdzie parkuje wywrotkę i CATa, nie mówiąc o urokliwych zabudowaniach gospodarczych, stertach dachówek z odzysku itp, pech chciał że wyjście tarasowe mam prosto na ten mur, ciężki sprzęt i pozostałe widoki

    mam w zamyśle daglezję i tamaryszek względnie oliwnik, ale zanim urośnie to chcę czymkolwiek zasłonić brzydactwa, chociaż obawiam się że karczowanie wierzby będzie średnia przyjemnością, może kurcze, muszę zapytać sąsiada czy chociaż matą mogę płot z naszej strony zasłonić a na murze poniżej jakieś graffiti rodzinne

  10. #1170

    Domyślnie

    Damon - wierzba to fatalny pomysł -ani ładna, ani wygodna w uprawie. Trzeba ją regularnie ciąć do parteru i coś z nadmiarem robić. Może lepiej puścić na płot pnącza np. winoblusz czy rdestówkę - mogłyby zostać na stałe nawet jak Ci się inne rośliny rozkrzewią. Pomyśl też o zimozielonych krzewach, bo oliwnik i tamaryszek w zimie problemu nie rozwiążą. Zależnie od ekspozycji na mur można puścić też bluszcz - taki mur pięknie wygląda i poradzi sobie z zacienieniem przez drzewa.

  11. #1171

    Domyślnie czy nie za późno?

    witam
    zostałem sie troche z sadzeniem szmaragda czy nie jest już za późno? majaą być pierwsze przymrozki wtym tygodniu poradźcie proszę sorki jeśli gdzieś juz było

  12. #1172

    Domyślnie

    chyba sie poddam jak mi nikt nie doradzi... zreszta dzis juz mroz to chyba po ptokach

  13. #1173

    Domyślnie

    Jaki mróz - przymrozek. Sadź jak najszybciej.
    Wątek z działanością w dziale ogłoszenia drobne

  14. #1174

    Domyślnie

    troche mi szkoda chce posadzic takie 160cm a to spory wydatek i troche mi bedzie szkoda jak sie nie przyjmą..... na pewno im ten przymrozek nie zaszkodzi?

  15. #1175

    Domyślnie

    To znaczy, że jeszcze ich nie kupiłeś?
    Jeżeli są w doniczkach to można sadzić. Natomiast jeżeli kopane z gruntu to w zasadzie najlepszy termin połowa sierpnia-wrzesień.
    Wątek z działanością w dziale ogłoszenia drobne

  16. #1176

    Domyślnie

    a ja wczoraj sadziłem brabanty w doniczkach 50 cm, i pytanie niezaszkodza im przymrozki,bo zaraz je podlałem,

  17. #1177

    Domyślnie

    Po kilku godzinach czytania i szperania w necie zdecydowałam się na Żywotnik zachodni 'Smaragd' Thuja occidentalis 'Smaragd'
    . Myslę że spełni moje oczekiwania.

  18. #1178

    Domyślnie

    szmaragdy są piękne,polecam
    spam

  19. #1179

    Domyślnie

    ja już się zdecydowałem i to właśnie na szmaragdy ale te przymrozki i konkretny mróz przez kilka nocy przekonały mnie ze dobrze zrobiłem nie sadząc 2 tyg temu

  20. #1180
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    idunia

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    czy mozna ciąc tuje rosenthal ?
    spotkałam się z opinią, że absolutnie nie można - mam bardzo wysokie nawet 5 m - najniższe 3 m i nie wygląda to zbyt łądnie.
    będę wdzięczna za odpowiedź.

Strona 59 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony