dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 77
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 1531
  1. #1201

    Domyślnie

    Ja sadziłem szmaragd co 60cm między tujami oraz 50cm od siatki.
    Czytałem tu i tam zalecali dla tej odmiany między 50cm a 75cm

  2. #1202
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartezgo

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Głupie pytanie - nie spotkałem się u znajomych z taką dolegliwością - ale czy korzenie w tej odmianie (czy ogólnie tuje) mogą podnieść polbruk? W jednym miejscu mam wąsko tak jak pisałem i stąd też to pytanie?
    A i jeszcze jedno czy lepsze z doniczki czy wykopane? Podobno te z doniczki bo nie mają korzeni uszkodzonych...

  3. #1203

    Domyślnie

    Osobiście preferuje doniczki - 100% sztuk się przyjeło ::::

  4. #1204

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartezgo Zobacz post
    Głupie pytanie - nie spotkałem się u znajomych z taką dolegliwością - ale czy korzenie w tej odmianie (czy ogólnie tuje) mogą podnieść polbruk? W jednym miejscu mam wąsko tak jak pisałem i stąd też to pytanie?
    A i jeszcze jedno czy lepsze z doniczki czy wykopane? Podobno te z doniczki bo nie mają korzeni uszkodzonych...
    Tuja to nie drzewo typu kasztan, więc kostki nie podniesie. Może w następnym pokoleniu

    Nie ma reguły że te z doniczki lepsze. Po prostu patrz co kupujesz.

  5. #1205

    Domyślnie

    A co byś powiedział na jałowiec blue arrow? jest bardzo wąski (owszem musiałbyś nasadzić ich więcej niż szmaragdów) ale dzięki wąskiemu pokrojowi na 100% nie będzie wychodził poza pas zieleni. Szmaragdy gdy będą większe (a dość szybko rosną) mogą trochę "wyłazić" bokami poza ten pas 60cm.
    w zeszłym roku sadziłam wzdłuż tylnej części działki właśnie szmaragdy a w tym najprawdopodobniej zdecyduje się na blue arrow wzdłuż drugiej granicy działki.

    tutaj przykład:
    http://www.pinus.net.pl/opis.php?id=211

  6. #1206

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    Nie ma reguły że te z doniczki lepsze. Po prostu patrz co kupujesz.
    Fakt reguły nie ma, ale jeżeli ktoś średnio zna się na rzeczy sugeruje jednak doniczki.

  7. #1207

    Domyślnie

    Larix - Twój pomysł mi się spodobał, ale po przemyśleniu, chyba ekonomiczniej od razu kupić tylko tuje naszego wzrostu za 70zł sztuka niż organizować duże sosny a potem też czekać aż wyrosną i wycinać. Za dużo zachodu, choć pomysł efektowny

  8. #1208

    Domyślnie Tuje na ogrodzenie- Bialoleka

    Witam,

    na wiosne chce wsadzic tuje na dlugosci 30m. Docelowo chce aby byl to dosc gesty zywoplot.
    W zwiazku z tym mam kilka pytan:

    1. Kiedy sadzic? (jasne, ze jak zima odpusci, ale czy moze sa jakies lepsze gorsze okresy na wiosne?)
    2. Co sadzic? (ktora odmiane tuji? Nie ukrywam, ze licza sie koszty, bo jednak 30m to dosc sporo, ale ma byc tez ladnie). Jakies nawozy sypac?
    3. Jakiej wielkosci tuje najlepiej sie przyjmuja?
    4. Jak gesto?
    5. I na koniec: gdzie kupic dobre gatunkowo rosliny? Pewnie jakas szkolka? Czy warto poczekac na promocje hipermarketowe? Jestem z Bialoleki, wiec moze ktos poleci mi cos z moich okolic.....

    Z gory wielkie dzieki za pomoc

  9. #1209

    Domyślnie

    Tuje to towar który lubi znikać już pierwszej nocy po posadzeniu.
    No ale trzeba mysleć pozytywnie
    Posadzić jak najszybciej zanim gleba wyschnie.
    Pod każdą tuję wsypać ziemię do iglaków ale nie torf (np. pół wora lub ćwierć)
    Przez pierwszy sezon podlewać.
    Najmniej rozlazłe są np. tuje szmaragd.
    Te z marketu miewają bardzo dobre ceny. Najlepiej kupić zanim wyschną. Zaraz po dostawie.
    Gęstość sadzenia i wielkość okazów zależy od grubości sakiewki

  10. #1210

    Domyślnie

    Płot dla złodzieja to śmiech Tylko groźny piesek może być przeszkodą, ale ten z kolei posikuje tuje. Posikane łysieją na dole....
    Dorosła tuja ma około 2 m średnicy. Sadzenie co 1 krok jest optymalne. Im starsze tym szybciej rosną
    Przeważnie te w doniczkach są lepsze, ale nie ma reguły. Jak jest dużo korzeni to jest ok. Jak jest kikut zamiast korzeni wtedy nie brać.
    Pozdrawiam

  11. #1211

    Domyślnie co wybrać na wąski żywopłot

    Witam,
    mam nieduża działkę i chciałbym posadzić z 3 stron żywopłot. Troche szukałem informacji na ten temat nie nie mogę się zdecydować. Szukam jakiejś rośliny która spełniła by następujace wymagania:
    - chce, aby ten zywopłot nie zabierał zbyt dużo miejsca, jak najmniej, max do 70 cm, więc odpadaja żywopłoty nieformowane, thuja brabant pewnie też odpadnie, bo jak urośnie to zabiera torche miejsca, pewnie z 1m albo i więcej
    - wysokośc żywopłotudo 2 m
    - w miarę szybko rosnący
    - docelowo kiedyś w przyszłości zrobię płot, albo z przęseł betonowych albo ze sztachet bardzo blisko siebie ustawionych. Czyli to może wpływac na to że żywopłot może być miejscami zacieniony, nie wiem tak duży wplyw będzie to miało na wybór rośliny
    - nie chce aby jego pielęgnacja zabierała zbyt duzo czasu, przycinanie 1-2 roku jest dla mnie ok, ale już comiesieczne przycinanie to dla mnie za dużo
    Narazie wstępnie wymysliłem, że te moje wymagania może spełnić ligustr lub thuja smaragd. Gydyby porównać szybkośc rośnięcia obydwu to które rośnie szybciej?
    Proszę o pomoc, może mają Panstwo jakieś inne propozycje.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

  12. #1212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szybko rosnący żywopłot nie zatrzyma się na 2 m tylko będzie rósł dalej. A skoro i tak zamierzasz ciąc, to możesz dać jakiegoś kolumnowego żywotnika i strzyc go na szer 70 cm.
    ligustr aby ładnie wyglądał musi być strzyzony z 3 x w sezonie.
    może być jeszcze cis kolumnowy - 2 m maja 10-letnie okazy, ale dzięki temu, ze nie rośnie za szybko, można go rzadziej strzyc.

    Cisy i zywotniki nie rosna za dobrze na suchych piaskach.
    Na glebach piaszczystych lepsze są jałowce. Najwęższy to "blue arrow"

  13. #1213
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    A może wąskie odmiany berberysów thunberga?' Red Pillar' albo 'Helmond Pillar'. Mają wąską formę, są nie wymagające. Z wiekiem mogą trochę rozkładać się na boki, ale zawsze można wtedy przyciąć. Są kolczaste, więc trzeba wziąć to pod uwagę.
    REKLAMA

  14. #1214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko czy osiągną 2 metry?

  15. #1215
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Te odmiany akurat powinny. Upewniałam się jeszcze w katalogu Pinusa.
    REKLAMA

  16. #1216

    Domyślnie

    Co mi polecicie z żywotników, brabant czy smaragd?
    Jeśli bym wybrał thuje brabant to wystarczy ją przycinać 2 razy do roku?
    Mam pytanie do thui brabant, czy ona będzie ładnie wyglądała gdy będzie już starsza, bo widziałem już takie, co prawda nie strzyżone, były takie trochę krzaczaste i rzadkie.
    Ja mam ziemię gliniastą, interesuje mnie to, czy cień spowodowany przez gęsty płot może przeszkadzać roślinom żywopłotowym?

  17. #1217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym wybrała Smaragd - o wiele ładniejsza.
    Przy cieniu raczej cisy

  18. #1218

    Domyślnie

    Gdybym wybrał thuje brabant to czy mogę ją bez problemu formować na odpowiednią szerokość? Ile razy w roku musiał bym strzyc.
    Widziałem w sprzedaży 1,5 letnie sadzonki ligustru zimozielonego przyciętego na wysokość 20cm. Po ilu latach mogę się spodziewać ładnego żywopłotu o wysokości min. 1,5m?
    Mam ziemię gliniastą, docelowo chce zrobić "gęsty" płot, czy przy wyborze rośny muszę wziąć pod uwagę zacienienie spowodowane przez płot?

  19. #1219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    widzę, że ty już sobie wybrałeś, to po co się pytasz?

  20. #1220
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Leszczyna przy płocie jako żywopłot

    Jaką leszczynę można posadzić przy drewnianym płocie by była i żywopłotem do podcinania i czasami do zbierania owoców?.Da się w ogóle tak?

Strona 61 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony