dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 77
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 1531
  1. #1281

    Domyślnie

    Ad.1. Rozstawa zależy od gatunku (odmiany),a nie od wielkości rośliny w momencie sadzenia. Dla żywotnika Smaragd przyjmuje się przeważnie 50 - 60 cm.
    Ad.2. Od pnia jednej rośliny, do pnia drugiej sąsiedniej.

    Następny ważny temat, ktory radze zgłębić to technika sadzenia.

  2. #1282

    Domyślnie

    O technice sadzenia przeczytałem:
    Przed posadzeniem przygotujmy dla naszej sadzonki dół, o średnicy 0,5 metra i głębokości minimum 30 centymetrów. Wypełnijmy go mieszaniną kompostu, starego obornika, torfu, gliny oraz ziemi rodzimej i dobrze nawodnijmy. Teraz kolej na sadzonkę. Ziemię wokół dobrze wyściółkujmy
    Na ziemię chcę dać agro-włókninę i przykryć to korą

  3. #1283

    Domyślnie

    A ziemię masz gliniastą? Jeśli tak, to te wszystkie dodatki nie są potrzebne - najlepiej sadzić w to co jest na miejscu.
    Ewentualnie kompostu podsypać.
    Ważniejsze jest żeby kupić rośliny w dobrej kondycji i nie przesuszyć ich w czasie między zakupem, a posadzeniem. Podłoże w doniczce dobrze nawilżyć przed sadzeniem. Po posadzeniu ziemię wokół bryły korzeniowej odpowiednio zagęścić. Roślin nie podlewać z nadgorliwości za często.

    Cytat Napisał kkasperc Zobacz post
    Na ziemię chcę dać agro-włókninę i przykryć to korą
    A to znaczy, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że za rok, może dwa, założysz temat pt: "co dolega moim tujom". No cóż, Twój wybór.

  4. #1284

    Domyślnie

    Znaczy się bez agro-włóniny - sama kora wystarczy?

  5. #1285

    Domyślnie

    Według mnie sama kora w zupelności wystarcza, szczegolnie jeśli sadzi się tak duże już rośliny.
    Sporę było już tutaj rozmów na ten temat. Agrowłóknina w "sprzyjających" okolicznościach może przyczyniać się do występowania chorób grzybowych.

  6. #1286

    Domyślnie

    Witam wszystkich swadziŁem 200 tui do kola dziaŁki
    wykopaŁem rowek rozŁorzyŁem agrowŁuknine i nasypalem kory 5cm grubości
    oraz obrzeża plastykowe. tuje w odstępach 75cm. jupilem je 2 lata temu po 1.5 zl w doniczkach potem przesadzilem w grunt po roku (teraz na wiosnę ) wsadzilem jak opisalem docelowo. Mam takie pytanie odnosnie tego cięcia musze je ciąć i poco sie tnie one teraz mają jakie 30-40 cm?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 024.jpg
Wyświetleń:	28103
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	119518

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zzzzz.jpg
Wyświetleń:	28068
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	119520
    Ostatnio edytowane przez krzysiekewa ; 08-06-2012 o 09:23

  7. #1287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Niektóre odmiany tnie się od maleńkości, by się ładnie zagęszczały.Takie Brabanty to jedna z najbrzydszych odmian, luźna, szybko brązowiejąca. Trzeba je regularnie podcinać i otrzepywać, by wyglądały porządnie.

  8. #1288

    Domyślnie

    Kilka sztuk tuja szmaragd chcę posadzić w doniczkach na balkonie.
    Jak dotychczas czytałem o tym, że doniczki powinny być ocieplone.
    Jakiej głębokości i szerokości powinna być donica?
    Czy 40x40 przed dociepleniem wystarczy?

  9. #1289
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar megapol_mg
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam , Mam problem z rosnącymi w bardzo szybkim tempie chwastami wokół tuji szmaragd . Mam ogrodzone około 200 m tujami ( wsadzone bezpośrednio do ziemi) Czy dobrym sposobem byłoby kupno folii czarnej metrowej albo agrowłókniny i rozłożenie wzdłóż rosnących tuji ??? Czy samą korą przysypać wzdłóż tuji ??? Czytałem że folia niszczy tuje bo nie dochodzi powietrze do korzenia a agrowłóknina po roku przepuszcza chwasty ??
    Czekam na poradę
    POZDRAWIAM

  10. #1290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    folia na pewno nie.
    Agrowłoknina jak musisz.

    A najlepiej zadaraniające rośliny okrywowe.

  11. #1291

    Domyślnie

    Elfir mam pytanie czy jak dzis bym, przycinała swoje tuje smaragy to moge je we wrzesniu nawieźć nawozem jesiennym? Chce aby się zagęszczały ładnie (coby nas zakryły w przyszłości przed oczami ciekawskich)? Czy termin cięcia prawidłowy?

  12. #1292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    cięcie iglastych możesz przeprowadać kiedy chcesz. Termin wiosenny jest o tyle lepszy, że szybko roślina zregeneruje i zamaskuje miejsca cięcia.

    Nawóz jesienny - nie nawozi się świeżo posadzonych roślin. Nawóz jesienny nie służy polepszeniu wzrostu.

  13. #1293

  14. #1294

    Domyślnie Żywopłot formowany do określonej wysokości - proszę o radę

    Witam,
    Bardzo proszę o doradzenie, czy po osiągnięciu planowanej wysokosci żywopłotu, mozna go przycinać do np. 2m i nie pozwolic, by osiągnął wyższą wysokość. Planowalam żywopłot z thui szmaragd. W poradach nt. tej rośliny znalazłam informację, o ile nalezy przyciąć nowe przyrosty. Ale czy mozna przez lata całkowicie je ścinać? Moze jakaś inna zimozielona roślina nadaje się na taki żywopłot? Z góry dziękuję.
    Basia

  15. #1295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie rozumiem w czym masz problem. Ideą zywopłotu jest regularne cięcie.
    Miliony ludzi w Polsce i na świecie mają żywopłoty z żywotnika (Thuja occidentalis) "Smaragd" i jakoś nie mają problemu z utrzymaniem ich we właściwej wysokości.

    Masz coś takiego napisane pod nickiem: WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi
    Na forum są już tematy o formowanych żywopłotach, gdzie są wypisane polecane gatunki. Jest tez wątek poświęcony tylko żywopłotom z zywotnika. Starczy poszukać.

  16. #1296

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz, chociazod od zlosliwosci proponuje na przyszlosc powstrzymywac sie. Mam prawo pytac, po to jest forum muratora a nie jakiejs prywatnej osoby narzucajacej swoje zasady. Z merytorycznej czesci odpowiedzi wnioskuje jednak, ze wspomniana thuje mozna ciac po uzyskaniu pewnej wysokosci i nie zaszkodzi jej, jesli nowe przyrosty bedzie sie scinac do zera.
    Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam. B.

  17. #1297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To co napisałam o poszukaniu odpowiedzi przed zadaniem pytania wynika bezpośrednio z regulaminu forum.

    Tym uzytkownikom, którym się nie chce szukac odpowiedzi, mnie nie chce się odpowiadać.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-09-2012 o 15:48

  18. #1298

    Domyślnie

    Wydaje się że mój żywopłot z brabanta niestety będzie miał "wypady".
    Przy posadzeniu zostały popełnione błędy,ale pomimo tego że dzisiaj mam ich świadomość,nie chcę już uzupełniać żywotnikiem( nawet dobrze posadzonym).
    Najchętniej coś liściastego i tu pojawia się pytanie czy żywopłot z brabanta można uzupełniać szybko rosnącymi liściastymi?Czy konkurencja o pokarm nie będzie zbyt duża i czy w ogóle jest możliwe takie bliskie sąsiedztwo?
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 20-06-2013 o 11:07

  19. #1299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie będzie to dobrze wygladało, chyba, że te wypady jakies duże są (rzędu np. 2 mb)

  20. #1300

    Domyślnie

    Myślę że te wypady mogą być jeszcze szersze.
    Sadzone miały 170 cm,teraz wybieram spod nich kliniec,bardzo delikatnie-ręcznie i nie natknęłam się jeszcze na korzenie.Mam najgorsze przypuszczenia że nie mają w ogóle możliwości odbudowy systemu korzeniowego.W ostatnim tygodniu praktycznie wszystkie obsypały się (zielonymi) szyszkami,a czytałam porady na specjalistycznych stronach i podobno jest to objaw tego,że drzewko "myśli"o swoim końcu?
    Może przedwcześnie panikuję,ale u mnie żywopłot pełni funkcję ogrodzenia,nie mam już nic ponad to i muszę być przygotowana na każdą sytuację.
    Dzisiaj już wiem że powinnam na taką funkcję ogrodzenia przeznaczyć silne zielsko,które można dowolnie dosadzać i zarośnie każdą dziurę,no ale już za pózno na lamenty.Podlewam,ściółkuję,staram się stworzyć jakąś warstwę próchnicy na tym wszystkim,ale nie jestem cudotwórcą,działam instynktownie
    Czy są jakieś liściaste którym żywotnik powie stanowcze nie?
    Tych drzewek mam trzydzieści kilka na odcinku ok 18 metrów i liczę że jednak część się uratuje.
    Najwyżej zostawię to wszystko "rozwichrzone",będę się starała nie formować, tylko ograniczać wzrost do moich potrzeb.
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 20-06-2013 o 21:27

Strona 65 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony