dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 77
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1531
  1. #1361
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał neever Zobacz post
    No dobra, sadzę bez niczego. W moją ziemię. Zobaczymy jak to wyjdzie.

    CityMatic Twoje tuje na ostatnim foto mają 2 lata? Piękne drzewka. Przez 2 lata z 30 cm tak podrosły? Właśnie też będę sadził 30 centymetrowe krzaki.
    Tak jak widać na foto, robię zdjęcia dużo i co jakiś czas mam ich kilka tyś więc łatwo jest wrócić do czasów sprzed paru lat stąd wiem jak szybko rosną.
    Przy budowie domu, każdy etap też fotografowałem i archiwizowałem niekiedy bardzo się przydaje
    W dzisiejszych czasach cyfrowa fotografia jest bardzo tania, a aparat praktycznie bezpłatny i w każdym urządzeniu.
    Pozdrawiam

    PS tak wyglądała kiedyś moja działka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj;ęcie000.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	325948  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #1362

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Tak jak widać na foto, robię zdjęcia dużo i co jakiś czas mam ich kilka tyś więc łatwo jest wrócić do czasów sprzed paru lat stąd wiem jak szybko rosną.
    Przy budowie domu, każdy etap też fotografowałem i archiwizowałem niekiedy bardzo się przydaje
    W dzisiejszych czasach cyfrowa fotografia jest bardzo tania, a aparat praktycznie bezpłatny i w każdym urządzeniu.
    Pozdrawiam
    Kolego jaką masz ziemie na działce? Masz może foto ziemi jaka jest pod tujami? Ładnie wygląda Twój żywopłot i też bym chciał uzyskać taki efekt.

    Oraz jeszcze jedno pytanie: Po posadzeniu przez pierwszy miesiąc ile litrów wody dziennie podlewać pod krzaki? 5 wystarczy? Czy może mniej lub więcej?
    Ostatnio edytowane przez neever ; 01-08-2015 o 19:13

  3. #1363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał neever Zobacz post
    Kolego jaką masz ziemie na działce? Masz może foto ziemi jaka jest pod tujami? Ładnie wygląda Twój żywopłot i też bym chciał uzyskać taki efekt.

    Oraz jeszcze jedno pytanie: Po posadzeniu przez pierwszy miesiąc ile litrów wody dziennie podlewać pod krzaki? 5 wystarczy? Czy może mniej lub więcej?
    Ziemia to glina z marglem o PH8 w porywach PH6,8 wapienna.
    Podlewanie 5l wystarczy, warto również ściółkować podłoże pod tujami. Ja popełniłem błąd kładąc agrowłókninę ale...potem całość zasypałem korą sosnową
    obecnie ściółkuję trawą skoszoną - po pierwsze stanowi nawóz, a po drugie niem mam co robić z trawą.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #1364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał neever Zobacz post
    Kolego jaką masz ziemie na działce? Masz może foto ziemi jaka jest pod tujami?
    Znalazłem fotkę jak kopali fundament...więc widać i nie jest ciekawa
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1737.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	326265  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #1365
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    City - ciężką masz tą ziemię.

  6. #1366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    City - ciężką masz tą ziemię.
    Dlatego patrząc na zdjęcia jak działka się zmienia w przeciągu trzech lat można sobie uświadomić ile pracy trzeba włożyć aby roślinki tak rosły ale to jest przyjemność i radość obserwacji.
    Głownie idzie kompost, trociny drzew liściastych i iglastych, poszatkowany żywopłot i wszelkie części roślin, kora drzew iglastych , szyszki z lasów. To sprawia, że ziemia cały czas wzbogaca się o warstwę próchniczą i jest coraz lepszej struktury
    Dla zobrazowania co roku do ziemi trafia późna jesienią 2m3 przefermentowanych trocin i ok 1m3 łuszczaków z kaszy gryczanej
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #1367
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Istana
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    okolice Modlina
    Kod pocztowy
    05-180
    Posty
    142
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    drodzy, przeczytałam całe forum, cenne rady. Jestem w trakcie kopania dołków pod 130 szt tui szmaragdowych i dzięki Wam wiem, ze zbędne jest podłoże do iglaków. Zastanawiam się tylko czy moja ziemia się nadaje. Próbowałam dziś zbadać PH gleby zakupionymi paskami, ale albo kupiłam jakieś trefne, albo nie potrafię, bo nic mi nie pokazało hahaha. Marny ze mnie ogrodnik ziemia kiedyś (10 lat temu) była uprawiana zbożem, wydaje mi się żyzna, ale za bardzo się nie znam. Co radzicie? czymś dołki podsypać czy ryzykować i sadzić w to co mam? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10372112_1793829517310039_64552139348467198_n.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	103,0 KB
ID:	349646

  8. #1368
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GrazynaZ

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mam jedną stronę działki obsadzoną tujami mają około 13 lat jest ich około 100szt. i obecnie mają 3 metry wysokości. Tniemy je dwa razy w roku. Mamy ziemię klasa 3B. Na początku podsypywałam nawozem.A cieliśmy żeby wyrównać . Gdy zauważyłam że brązowieją jak były mniejsze to w sklepie ogrodniczym kupowałam odpowiedni nawóz.Jesienią kupiliśmy w doniczkach i wszystkie się przyjeły. Są bardzo ładne i mało pracochłonne. Mam problem z leszczyną ponieważ dwie strony działki mam obsadzone w sumie 185 drzew ale przyrosty są tak duże że co roku musimy wycinać .Planuję je wyrwać i obsadzić działkę innymi roślinkami jeszcze nie wiem jakimi ale napewno mniej pracochłonnymi. Bo niestety sił coraz mniej. Może ktoś mi podpowie co wybrać chciałabym liściaste i najlepiej zimozielne.

  9. #1369
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-023
    Posty
    47

    Domyślnie

    Witam,

    w listopadzie posadziłem ok 50 thuj jak na zdjęciu. Zakupione na allegro.

    http://allegro.pl/tuja-szmaragd-w-do...906281672.html

    Jak na razie nie uschły Jedynie czubek zrobił się lekko brązowy ale wg. lektury forum to raczej normalne w tym okresie. Zastanawiam się czy to był dobry wybór ponieważ nie są zbyt gęste. Zostały chyba tak poprowadzone aby jak najszybciej urosły bez dbałości o zagęszczenie. Da się z nich utworzyć gęsty żywopłot ? Zostały posadzone co 60 cm. Jest to szmaragd.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thuja.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	407754  

  10. #1370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał boncalski Zobacz post
    Witam,

    w listopadzie posadziłem ok 50 thuj jak na zdjęciu. Zakupione na allegro.

    http://allegro.pl/tuja-szmaragd-w-do...906281672.html

    Jak na razie nie uschły Jedynie czubek zrobił się lekko brązowy ale wg. lektury forum to raczej normalne w tym okresie. Zastanawiam się czy to był dobry wybór ponieważ nie są zbyt gęste. Zostały chyba tak poprowadzone aby jak najszybciej urosły bez dbałości o zagęszczenie. Da się z nich utworzyć gęsty żywopłot ? Zostały posadzone co 60 cm. Jest to szmaragd.
    Może pozwól im rosnąć? Bo od listopada to faktycznie szmat czasu na wegetację
    Poczekaj 2, 3 lata dbaj o nie, a będą ładne gęste i zielone. W maju okaże się która nie przetrwała, jak na razie mają zapas w sobie i walczą (jeśli jest mróz) z brakiem wody.

  11. #1371
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-023
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Może pozwól im rosnąć? Bo od listopada to faktycznie szmat czasu na wegetację
    Poczekaj 2, 3 lata dbaj o nie, a będą ładne gęste i zielone. W maju okaże się która nie przetrwała, jak na razie mają zapas w sobie i walczą (jeśli jest mróz) z brakiem wody.
    Oczywiście pozwolę im rosnąć Zastanawia mnie jedynie fakt czy to był dobry wybór takie rzadkie. Kilka postów wyżej widać dużo gęstszą. Muszę kupić na wiosnę i posadzić ponad 100 szt. i chciałbym poznać opinie i ewentualnie nie popełnić błędu.

  12. #1372
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Sąsiad miał takie jak te twoje. Po dwóch sezonach wyrwał wszystko i kupił nowe, gęste. Teraz jest zadowolony.

  13. #1373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał boncalski Zobacz post
    Oczywiście pozwolę im rosnąć Zastanawia mnie jedynie fakt czy to był dobry wybór takie rzadkie. Kilka postów wyżej widać dużo gęstszą. Muszę kupić na wiosnę i posadzić ponad 100 szt. i chciałbym poznać opinie i ewentualnie nie popełnić błędu.
    Rzadkie są dlatego , że były bardzo "starannie" zasilane nawozem - typowy chwyt na handel.
    Kupuje się gałązki ze strzyżenia "spiral" później ukorzeniacz i do gleby, podlewasz nawozem w płynie (azotowym najlepiej AdBlue - to ten preparat co leje się do diesli) i rosną takie roślinki
    Spokojnie powinny się zagęścić w pierwszym roku tylko nie nawoź ich Ty a jeśli będziesz kupował nowe to zwróć uwagę na jakość, gęsta dobrze rozkrzewiona roślina prócz ładnego wyglądu musi kosztować nie należy sugerować się ceną.

    ps, wyżej podałem Ci sposób i nie tylko Tobie jak rozmnażać Thuje, jest to realny sposób i stosowany dość często szczególnie przez osoby które obsadzają znaczne działki ok 500 - 1 tyś krzaczków. Preparat jest dostępny w większości stacji paliw w postaci płynu- mocznika- jednak droższy od nawozu ale........łatwiej przyswajalny dla roślin i może bardziej Eco.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #1374
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-023
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Rzadkie są dlatego , że były bardzo "starannie" zasilane nawozem - typowy chwyt na handel.
    Kupuje się gałązki ze strzyżenia "spiral" później ukorzeniacz i do gleby, podlewasz nawozem w płynie (azotowym najlepiej AdBlue - to ten preparat co leje się do diesli) i rosną takie roślinki
    Spokojnie powinny się zagęścić w pierwszym roku tylko nie nawoź ich Ty a jeśli będziesz kupował nowe to zwróć uwagę na jakość, gęsta dobrze rozkrzewiona roślina prócz ładnego wyglądu musi kosztować nie należy sugerować się ceną.

    ps, wyżej podałem Ci sposób i nie tylko Tobie jak rozmnażać Thuje, jest to realny sposób i stosowany dość często szczególnie przez osoby które obsadzają znaczne działki ok 500 - 1 tyś krzaczków. Preparat jest dostępny w większości stacji paliw w postaci płynu- mocznika- jednak droższy od nawozu ale........łatwiej przyswajalny dla roślin i może bardziej Eco.
    Pozdrawiam
    Czyli kupiłem 70 cm wysokie które będą potrzebowały więcej czasu żeby nadrobić przyśpieszony wzrost aby się odpowiednio zagęścić.

    Te na allegro kupiłem po 8 zł za szt. Tej samej wysokości ale gęste widział po 25 zł. Pytanie teraz co się bardziej opłaca ? Kupić dużo niższą ale gęstszą za ok 8 zł czy wyższą ale rzadszą ?

    Ktoś to przepraktykował ?

  15. #1375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    No zbliżyła się wiosna....Ci co jesienią posadzili Thuje podlewać je prędko bo uschną! nawet teraz gdy temperatura oscyluje w nocy ok 0*C. 10l na krzaczek to minimum.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 14-03-2018 o 19:20
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #1376
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-023
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    No zbliżyła się wiosna....Ci co jesienią posadzili Thuje podlewać je prędko bo uschną! nawet teraz gdy temperatura oscyluje w nocy ok 0*C. 10l na krzaczek to minimum.
    Nie żałując swoim thujom podlałem każdą 3 wiadrami wody czyli ok 30 litrów na drzewko. Mam teraz problem ponieważ rabata jest cała zalana i nie mam dostępu do drzewek. Woda nie wsiąka a jedyne gumowce które miałem wessało mi w błoto podczas jesiennego podlewania. Co dalej ?

  17. #1377
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Czekać, na cieplejsze dni, uzbroić się w cierpliwość.

  18. #1378

    Domyślnie

    Planuje zakup tuji szmaragd warto: http://allegro.pl/thuja-smaragd-tuja...017450497.html
    Ktoś kupował od nich ?

    Ktoś wyżej pisał aby nie używać torfu, oni radzą inaczej to jak to sadzić w końcu? mam glebę trochę piaszczystą .
    towar z gołym korzeniem moczymy w wodzie o
    temperaturze powietrza przez około 1h (nie może być zbyt duża amplituda temperatur). Następnie
    prosimy o przygotowanie rowu o szerokości i głębokości 40cm na długości docelowego posadzenia
    żywopłotu. Do sadzenia należy używać torfu dla iglaków o ph 4,5-5,5 lub 3,5-4,5. Taki torf trzeba
    zmoczyć i wymieszać tak, aby powstała tzw. „ciapa”. Taką mieszanką zalać cały rów i sadzić w nim
    iglaki. Podlewamy rano i wieczorem. W dni upalne nie podlewamy na słońcu, aby ich nie spalić. Przez
    pierwszy miesiąc radzimy zastosować podlewanie wodą z ukorzeniaczem (kristalon żółty) rano i
    późnym wieczorem co 2 dni ( 0,5kg – 1000l) .

  19. #1379
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuji123 Zobacz post
    Planuje zakup tuji szmaragd warto: http://allegro.pl/thuja-smaragd-tuja...017450497.html

    Ktoś wyżej pisał aby nie używać torfu, oni radzą inaczej to jak to sadzić w końcu? mam glebę trochę piaszczystą ..
    Ten opis z aukcji który cytujesz jest do wszystkich roślin tego sprzedawcy....więc najlepiej trafił do bukszpanu.Dobrze , że nie ma go dla gruszy

    Jeśli masz ziemię typowo piaszczystą, to daj torfu, ale ODKWASZONEGO tuje lubią ziemię bardziej zasadową, lub lekko kwaśną ale ten odczyn raczej pochodzi z kompostu który bardzo lubią. Zmierz ph Twojej gleby i będziesz wszystko wiedział.
    Ja proponuję jeśli już się upierasz zrób mieszankę z ziemi rodzimej 1 część, z torfu ale odkwaszonego co ma ph 5,5 - 1 część i kompostu 1 części (możesz dodać szklankę na dołek obornika wołowego, świńskiego nawet kurzego (jest w sprzedaży suchy).
    Wykop dołek wsyp ok dwie trzy łopaty zalej wodą 10l (to minimum) w takie błotko wsadź roślinę, dosyp mieszanki do pełnego dołka. Po posadzeniu całości podlej wszystkie roślinki wodą, bez przesady z tym ukorzeniaczem bo nie dasz sobie rady z chwastami, Pilnuj aby dołki nie przeschły.
    W pierwszym roku po posadzeniu nie zaobserwujesz znacznego wzrostu, część będzie rosła z "pamięci" część będzie rosła w korzeń. Za dwa lata je wyrównaj. Można nawozić od wiosny za rok bardziej fosforowym , na jesień w okolicach września mineralne nawozem jesiennym.Jesienią , przed mrozami obficie podlej bo uschną gdy ziemia zamarznie.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #1380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zamiast tofu dałabym mieszanki gliny, ziemi rodzimej i kompostu lub ziemi popieczarkowej.

Strona 69 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony