dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 77
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 1531
  1. #1381
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-023
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Rzadkie są dlatego , że były bardzo "starannie" zasilane nawozem - typowy chwyt na handel.
    Kupuje się gałązki ze strzyżenia "spiral" później ukorzeniacz i do gleby, podlewasz nawozem w płynie (azotowym najlepiej AdBlue - to ten preparat co leje się do diesli) i rosną takie roślinki
    Spokojnie powinny się zagęścić w pierwszym roku tylko nie nawoź ich Ty a jeśli będziesz kupował nowe to zwróć uwagę na jakość, gęsta dobrze rozkrzewiona roślina prócz ładnego wyglądu musi kosztować nie należy sugerować się ceną.

    ps, wyżej podałem Ci sposób i nie tylko Tobie jak rozmnażać Thuje, jest to realny sposób i stosowany dość często szczególnie przez osoby które obsadzają znaczne działki ok 500 - 1 tyś krzaczków. Preparat jest dostępny w większości stacji paliw w postaci płynu- mocznika- jednak droższy od nawozu ale........łatwiej przyswajalny dla roślin i może bardziej Eco.
    Pozdrawiam
    Witam,

    w załączniku przesyłam fotki jak thuje wyglądają obecnie. Część gałązek zaczęła przysychać. Zauważyłem, że są to gałązki które się ułamały z jakiegoś powodu. Jedyny winowajca którego mogę wytypować to wiatr. Zwierząt i ludzi brak. Mimo usychających gałązek Thuje wypuściły nowe pędy. Rekomendujecie jakieś działania oprócz utrzymywania stałej wilgotności gleby ?

    pozdrawiam
    Daniel
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180418_153638.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	411420   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180418_153706.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	105,8 KB
ID:	411421   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180418_153824.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	106,0 KB
ID:	411422   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180418_153859.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	105,2 KB
ID:	411423  

  2. #1382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Daj im do gleby po garści azofoski w granulacie, rozsyp wokoło drzewka pod korę i nic więcej nie rób, widzę, że ustawiłeś linię kroplującą , to dobrze nie przelewaj ich, ale utrzymuj wilgotną ziemię.
    Będa ładnie rosły i nabiorą energii na zimę.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #1383
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-023
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Daj im do gleby po garści azofoski w granulacie, rozsyp wokoło drzewka pod korę i nic więcej nie rób, widzę, że ustawiłeś linię kroplującą , to dobrze nie przelewaj ich, ale utrzymuj wilgotną ziemię.
    Będa ładnie rosły i nabiorą energii na zimę.
    Pozdrawiam
    Kilka wiadomości wyżej ktoś odradzał mi nawożenie ich na wiosnę z racji tego, że ewidentnie były wspomagane adblue. Czy mimo wszystko radzisz zastosować tą azofoskę ?

  4. #1384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak, to byłem nawet ja ale jak zaczęły rosnąć to niech mają co jeść. To dobra mieszanka nawozu, od lat stała w składzie i znana na rynku. Przeznaczona dla warzyw ale bardzo lubią ją wszystkie roślinki. Polecam. Daj im tylko raz w tym roku, obecnie najważniejsza jest woda więc raz na dwa dni linia kroplująca na 30min i będzie ok. Profilaktycznie możesz popryskać je przeciw brązowieniu thui antygrzybem bo jak gałązki się łamią to krzaczek jest poraniony.

  5. #1385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-023
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Tak, to byłem nawet ja ale jak zaczęły rosnąć to niech mają co jeść. To dobra mieszanka nawozu, od lat stała w składzie i znana na rynku. Przeznaczona dla warzyw ale bardzo lubią ją wszystkie roślinki. Polecam. Daj im tylko raz w tym roku, obecnie najważniejsza jest woda więc raz na dwa dni linia kroplująca na 30min i będzie ok. Profilaktycznie możesz popryskać je przeciw brązowieniu thui antygrzybem bo jak gałązki się łamią to krzaczek jest poraniony.
    Czy uschnięte gałązki odcinać ? Ten antygrzyb to możesz jakiś wskazać ? Bo chyba nie chodzi o taki środek jak np. Primacol Rozpylacz Anty-grzyb 2 500 ml ?

  6. #1386
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Może być, ale lepszy PROPLANT 722 SL. Na razie nic nie obcinaj, jak uschnie samo obleci

  7. #1387
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-023
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Może być, ale lepszy PROPLANT 722 SL. Na razie nic nie obcinaj, jak uschnie samo obleci
    Po jakim czasie przyciąć tegoroczne przyrosty aby się troszkę zagęściły ?

  8. #1388
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Szmaragda się nie przycina. Naturalnie tworzy gęsty zwarty stożek. Po jakimś czasie wyrównuje się wysokość aby tworzyły równy szpaler. Dwa sezony to minimum.

  9. #1389
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał boncalski Zobacz post
    Thuja "Szmaragd"
    Zobacz w jakim tempie rosną na bardzo słabej glebie bez nawozu....czas to 5 lat.
    Chociaż tego typu żywopłot nie bardzo mi się podoba musiałem zasłonić się od zimnych wiatrów które są niszczycielskie dla roślin rosnących za nim. Przez ten szpaler jest na działce dużo spokojniej, cieplej, a przede wszystkim nie wieje i nie wysusza zimą. Od północy mam żywopłot liściasty.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1456.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	412109   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180428_095141.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	412110  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #1390

    Domyślnie

    A co to za rośliny przez ścieżce po prawej stronie ? Jałowce?

  11. #1391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuji123 Zobacz post
    A co to za rośliny przez ścieżce po prawej stronie ? Jałowce?
    Tak , w różnych odmianach
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #1392
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Zobacz w jakim tempie rosną na bardzo słabej glebie bez nawozu....czas to 5 lat.
    Chociaż tego typu żywopłot nie bardzo mi się podoba musiałem zasłonić się od zimnych wiatrów które są niszczycielskie dla roślin rosnących za nim. Przez ten szpaler jest na działce dużo spokojniej, cieplej, a przede wszystkim nie wieje i nie wysusza zimą. Od północy mam żywopłot liściasty.
    Pięknie się rozrosły!
    Ja zasadziłem w tamtym roku mniej więcej wysokosci 150cm.
    Planuję zrobić szpaler wysokości ok. 190cm aby zasłonić pobliską działkę z jej "ruchomymi" elementami
    Czy jak posadziłem je w zeszłym roku i już widzę, że sporo podrosły to mam je czymś nawieźć? Zależy mi aby jak najszybciej osiągnęły odpowiednią wysokość ale aby nie miało to negatywnego wpływu na ich budowę, aby dalej były takie zwarte i zbite a nie prześwitujące.

  13. #1393
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jak każda roślina lubi jeść, szczególnie że ma w sąsiedztwie inne z takimi samymi potrzebami. Jeśli nie masz czasu kup nawóz do iglaków długo działający np 100 dni (niekoniecznie w kolorowym opakowaniu) . Potem na jesień obficie podlej i daj im nawóz jesienny. Nowo utworzone pędy stwardnieją, a roślinki przetrwają zimę. Wiosną wszystkie jeśli zajdzie potrzeba przytnij do równego wymiaru i pozwól im się zagęści i rosnąć dalej. Ja jeszcze od ubiegłego roku pryskam wiosną miedzianem , to dlatego, że w mojej okolicy zaobserwowałem u innych niepokojący objaw żółknięcia thui szmaragd nie wnikałem w szczegóły pryskam . Nie szkodzi.... Nie zaszkodzi

  14. #1394
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-023
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Może być, ale lepszy PROPLANT 722 SL. Na razie nic nie obcinaj, jak uschnie samo obleci
    Na opakowaniu nie ma informacji o pryskaniu, raczej o podlewaniu drzewek. Jakie proporcje w stosunku do wody przyjąć dla pryskania ?

  15. #1395
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    0,3%.....tak jest w specyfikacji. 30ml/10l wody.

  16. #1396

    Domyślnie

    A więc udało mi się wyłożyć agrowłókninę oraz wykopać dołki . Jadę kupić do szkółki 116 żywotników i pytanie czy mogę razem z tujami dołożyć torfu athena ph3,5-4,5 czy inne podłoże? Kupiłem również nawóz YaraMila Complex nawóz dać od razu po zasadzeniu czy po jakimś czasie?

  17. #1397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Po co torf? Żywotniki nie lubią kwaśnej ziemi.
    Torf jest jałowy i służy wyłącznie do zakwaszania gleby.

    nie nawozi się roślin zaraz po posadzeniu.

    radzę też poczytać o włókninie i skutkach jej stosowania.

  18. #1398
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuji123 Zobacz post
    A więc udało mi się wyłożyć agrowłókninę oraz wykopać dołki . Jadę kupić do szkółki 116 żywotników i pytanie czy mogę razem z tujami dołożyć torfu athena ph3,5-4,5 czy inne podłoże? Kupiłem również nawóz YaraMila Complex nawóz dać od razu po zasadzeniu czy po jakimś czasie?
    Zrób wszystko co wg Ciebie jest złe dla żywotników wtedy będą miały najlepiej to co napisałeś jest najgorsze co możesz dla nich zrobić

  19. #1399

    Domyślnie

    Na włókninę będę kładł kamienie albo korę jeszcze nie wiem.

    No właśnie czytałem żeby dorzucić do tuji torfu ...
    Ja miałem tam glebę piaszczysta z duza ilością chwastów, dlatego postanowiłem wykopać dołki usunąć tą glebę i wkładając tuje dosypać świeżej tylko jakiej jak nie ten torf?
    Podłoże dla iglaków z obi ? Zrobić błotko i zalać tuje ?
    Ostatnio edytowane przez Kuji123 ; 09-05-2018 o 22:23

  20. #1400
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w naturalnym środowisku żywotniki rosną na glebie gliniastej, lekko zasadowej do obojętnej.

    to, co położysz na włókninie nie ma znaczenia.

Strona 70 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony