dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 77
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1531
  1. #161

    Domyślnie

    O kurcze, nie sadziłam że tak miło jest mieć sąsiada .....
    Agi od Jaro

  2. #162
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    a ja ostatnio zastanawiałam się nad żywopłotem ze świerków. Bardzo ładnie to wygląda i co najważniejsze na zime jest zielony
    REKLAMA

  3. #163

    Domyślnie

    No świerk pospolity bardzo dobrze znosi strzyżenie,bardzo tanio można go kupic w nadlesnictwie.
    Jest za to wrażliwy na klimat ,powietrze miejskie.W miastach często choruje.
    Po prostu potrzebuje czystego środowiska.

  4. #164
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzyka

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    3

    Domyślnie jaka odległość między tujami

    jaka powinna być odległość miedzy tujami (różne) aby nie zrobił się żywopłot i sąsiedzi mogli od czasu do czasu spojrzeć na mój dom. posadziłem co metr ale znajomi twierdzą ze za gęsto. pozdrawiam

  5. #165
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzyka

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    3

    Domyślnie jaka odległość między tujami

    jaka powinna być odległość miedzy tujami (różne) aby nie zrobił się żywopłot i sąsiedzi mogli od czasu do czasu spojrzeć na mój dom. posadziłem co metr ale znajomi twierdzą ze za gęsto. pozdrawiam

  6. #166

    Domyślnie

    Jeśli sąsiadzi mają sobie oglądać Twój dom to obawiam sie że 1m to mało

    Po kilkunastu latach nawet wąsko rosnące odmiany stworzą ci tam zwartą ściane .

  7. #167

    Domyślnie

    zależy od odmiany , jeśli chodzi o najbardziej popularną odmianę szmaragd ( żywozielone igły , stożkowaty kształt ) to 1 m jest ok
    Z doświadczenia powiem , że lepszy na żywopłoty jest jałowiec wirgiński odm ( Sky Rocket ) lub nowsza ( Blue Arrow)
    -szybciej rośnie
    - nie ulega tak mocno chorobom grzybowym ( niestety thuje - czy żywotniki zachodnie po polsku ) często mają z tym problem
    - jedyną odmianą którą znam i nie ma z tym problemów jest Aureospicata ( czyli złotokończasta) odmiana bardzo fajna bo pięknie nadaje się do cięcia ( ale ostatnio jakoś nie widzę jej w szkółkach )
    - nie przebarwiają mu się igły

    Wada jest jednak taka , że trzeba go sadzić dość gęsto - co 60-80cm i wiązać na zimę, aby śnieg nie połamał gałęzi
    pozdro
    dodo
    dodo

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Starzec
    Jeśli sąsiadzi mają sobie oglądać Twój dom to obawiam sie że 1m to mało

    Po kilkunastu latach nawet wąsko rosnące odmiany stworzą ci tam zwartą ściane .
    Jak juz posadzone to za pózno na rady ale zawsze bedziesz mogła je przystrzyc tak by zostawić szczelinki do podgladania dla sąsiadów.
    Tylko wybieraj proste formy bo jak zrobisz z roślin rzeźby to sąsiedzi beda patrzec na krzaki a nie na dom
    zielonym do góry

  9. #169

    Domyślnie

    Wykop co drugą i powinno być ok (jeśli nie są za duże). Moim zdaniem optimum to ok. 1,5 m ale 2 m będzie też ok (oczywiście z czasem). Pozdrawiam

  10. #170

    Domyślnie

    KRZYKA ja mam posadzone 30 sztuk co 80 cm.

  11. #171

    Domyślnie

    "Przemysłowo" sadzi sie co 70 cm...
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

  12. #172

    Domyślnie

    Jakie to sa tuje. Sa rozne gatunki i ich nazwijmy to szerokasc jest rozna od 0.60 do 2m .

  13. #173

    Domyślnie

    Moje to tuje szmaragdowe.

  14. #174

    Domyślnie

    Mam szmaragdowe i aureospikate sadzona na przemian w odstepach co 80cm juz sie polaczyly przy wysokosci okolo 1.80m . Tak mialo byc jezeli chczesz wieksze odstepy miedzy nimi to rozstaw musisz dac odpowiednio wiekszy .

  15. #175

    Domyślnie tuje

    ja mam już zielony mur o wysokości 2m i sadziłem je co 60cm ,ale cały dowcip jest w przycinaniu ich!!!

  16. #176

    Domyślnie

    ostatnio sadzilismy:
    szmaragdy - co 60 cm
    kornik, brabant, eurospicata - co 80 cm (i tak uformuja gesty szpaler)
    pozdr

  17. #177

    Domyślnie odległości dla tui.

    Słyszałem ( w sklepie ogrodniczym), że minimalna, rozsądna odległość to 50 cm.

  18. #178

    Domyślnie

    ja sadziłem co 75 cm i wygląda na to, że będzie OK.

  19. #179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    byłam w szkółce i ogrodnik powiedział, ze odmiany szybkorosnace najlepiej sadzic co 50 cm.

  20. #180

    Domyślnie

    od 50cm do 1m i umiejętnie przycinać
    ja tak sadziłem nieregularnie i jest ciekawy efekt
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

Strona 9 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony