dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nieuczciwy i niekompetentny wykonawca - szukam rzeczoznawcy

    Mam problem z wykonawcą kominka. Człowiek niby z doświadczeniem w kamieniarstwie i kominkach, budował niedaleko (ale nie kominek - jego kominków nie widziałem) okazał się niekompetentny i nieuczciwy. Krótko, żeby był jakiś obraz sprawy: wziął zadatek w wysokości 60% wartości umowy - na najdroższe i zamawiane z wyprzedzeniem materiały, nie przedstawił żadnych rachunków. Od kominka przegnałem go jak się zorientowałem, że:
    - wcisnął mi metalową rurę w ceramiczną na "chama" (o przejściówkach ze sznurem nie słyszał, zresztą wcześniej chyba - aż myślałem że się przesłyszałem - powiedział "myślałem że to plastik" na widok ceramicznego wkładu komina systemowego)
    - zamurował mi dwie stalowe rury zetknięte nypel-nypel (zetknął je na przejściu przez ściany, zostawiając w niewidocznym miejscu 5cm szczelinę - otwarty kanał spalinowy) bo źle rury podocinał i nie miał jak ich połączyć. Ja się zorientowałem że coś nie gra, bo kąt pod jakim rury wychodziły po przejściu przez mur nie miał szans powstać po złożeniu rury metodą nypel-kielich.
    Na dodatek jak po dobroci się z nim rozmówiłem, że zrobił źle, że powinien to poprawić itp. a on się zgadzał, to powiedział min. że szczelina jaką zauważyłem wynika z tego, ze robił sam i "jedna rura mu się musiała wysunąć z drugiej". Ja to łyknąłem, pogadałem że ma poprawić i rozliczać się z zaliczki - on się zgodził. Ale potem obejrzałem wszystko dokładnie i wyszły te sprawy ze złym podłączaniem, krótko mówiąc wyszło że nie tylko robi źle, ale jeszcze świadomie kłamie licząc że tego nie wykryję. No i zadzwoniłem do niego raz jeszcze, a on na to, że kasy nie odda, że jest fachowcem i to ja się nie znam i głupoty wymyślam, że robił u mnie nie będzie bo nie życzy sobie słuchać jak go pouczam (zaraz mi się przypomniało, jak ktoś napisał, że mu styropian z elewacji spłynął a majster na drugi dzień się darł, że właściciel mu robotę sabotuje) i takie tam bzdety.

    Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie znaleźć rzeczoznawcę kominiarskiego (znalazłem w Bielsku-Białej, wojewódzkiego, ale może w Częstochowie też jakiś organ jest kompetentny w takich sprawach) i jak odzyskać moje pieniądze? Dodam, że wadliwa instalacja została rozebrana (trochę widać na wcześniejszych fotografiach - ale moich, nie jakiegoś orzecznika, rzeczoznawcy itp) w trakcie rozmowy z "fachowcem" - pokazywałem mu krok po kroku co źle zrobił i o co mam pretensję. Z drugiej strony mam pewność, że nigdy dla mnie nie kupił tego co powinien kupić. Tylko że - z drugiej strony - zawsze może powiedzieć że nie kupił bo nie musiał - miał - a rozebrałem mu wszystko na złość.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał cte Zobacz post
    Mam problem z wykonawcą kominka. Człowiek niby z doświadczeniem w kamieniarstwie i kominkach, budował niedaleko (ale nie kominek - jego kominków nie widziałem) okazał się niekompetentny i nieuczciwy. Krótko, żeby był jakiś obraz sprawy: wziął zadatek w wysokości 60% wartości umowy - na najdroższe i zamawiane z wyprzedzeniem materiały, nie przedstawił żadnych rachunków. Od kominka przegnałem go jak się zorientowałem, że:
    - wcisnął mi metalową rurę w ceramiczną na "chama" (o przejściówkach ze sznurem nie słyszał, zresztą wcześniej chyba - aż myślałem że się przesłyszałem - powiedział "myślałem że to plastik" na widok ceramicznego wkładu komina systemowego)
    - zamurował mi dwie stalowe rury zetknięte nypel-nypel (zetknął je na przejściu przez ściany, zostawiając w niewidocznym miejscu 5cm szczelinę - otwarty kanał spalinowy) bo źle rury podocinał i nie miał jak ich połączyć. Ja się zorientowałem że coś nie gra, bo kąt pod jakim rury wychodziły po przejściu przez mur nie miał szans powstać po złożeniu rury metodą nypel-kielich.
    Na dodatek jak po dobroci się z nim rozmówiłem, że zrobił źle, że powinien to poprawić itp. a on się zgadzał, to powiedział min. że szczelina jaką zauważyłem wynika z tego, ze robił sam i "jedna rura mu się musiała wysunąć z drugiej". Ja to łyknąłem, pogadałem że ma poprawić i rozliczać się z zaliczki - on się zgodził. Ale potem obejrzałem wszystko dokładnie i wyszły te sprawy ze złym podłączaniem, krótko mówiąc wyszło że nie tylko robi źle, ale jeszcze świadomie kłamie licząc że tego nie wykryję. No i zadzwoniłem do niego raz jeszcze, a on na to, że kasy nie odda, że jest fachowcem i to ja się nie znam i głupoty wymyślam, że robił u mnie nie będzie bo nie życzy sobie słuchać jak go pouczam (zaraz mi się przypomniało, jak ktoś napisał, że mu styropian z elewacji spłynął a majster na drugi dzień się darł, że właściciel mu robotę sabotuje) i takie tam bzdety.

    Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie znaleźć rzeczoznawcę kominiarskiego (znalazłem w Bielsku-Białej, wojewódzkiego, ale może w Częstochowie też jakiś organ jest kompetentny w takich sprawach) i jak odzyskać moje pieniądze? Dodam, że wadliwa instalacja została rozebrana (trochę widać na wcześniejszych fotografiach - ale moich, nie jakiegoś orzecznika, rzeczoznawcy itp) w trakcie rozmowy z "fachowcem" - pokazywałem mu krok po kroku co źle zrobił i o co mam pretensję. Z drugiej strony mam pewność, że nigdy dla mnie nie kupił tego co powinien kupić. Tylko że - z drugiej strony - zawsze może powiedzieć że nie kupił bo nie musiał - miał - a rozebrałem mu wszystko na złość.
    Moim zdaniem, na podstawie fotek i własnej relacji, to możesz na forum
    zadośćuczynienia szukać. W sądzie marne szanse...

  3. #3

    Domyślnie

    A dlaczego robienie kominka powierzyłeś fahofcowi od styropianu????
    Kurczę, zapomniałam, że fahofiec od kominków też może sknocić kominek.

    Moim zdaniem do wszystkiego rysunek techniczny powinien być, do każdego podłączenia, rozwiązania konstrukcyjnego. Zamawiający powinien wiedzieć na jakie produkty i na jakie czynności wykonawcy pójdzie jego kasa i to powinno być napisane. I skosztorysowane i zatwierdzone.
    I każde wydanie gotówki potwierdzone podpisem. (IEeh, i co mi z tej "mondrości"?).
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  4. #4

    Domyślnie

    Porzadne i zgodne z zasadami bezpieczństa wykonanie kominka to bardzo istotna sprawa , wiem to z doświadczenia bo mój dom o mało co się nie spalił przez jednego takiego partacza od kominków, który nie wyizolował dokładnie i ściana zapaliła mi się w środku - dom drewniany wiec miało się co zapalić. Tliły sie mocno dwie drewniane belki , prawie dosżło by do tragedii :// dobrze że dało to wiele dymu, bo inaczej pewnie byśmy tak szybko nie zauwazyli i było by po nas i po domu :/ Jedno powiem, jak sprawa dotyczy kominka to ja bym nic nie rozbierała tylko od razu wzywała rzeczoznawce budowlanego od tych spraw zeby ocenił, bo jak partacz raz cos zrobił źle to kto wie czy poprawi to dobrze?
    Szczerze polecam człowieka, który pomógł nam wyegzekwować co trzeba ( a było co naprawiać po interwencji Strazy Pożarnej ) , zrobił nam bardzo dokładną , w pełni profesjonalną ekspertyzę, wyraźnie napisał jaka była przyczyna pożaru i to bardzo pomogło, bo nerwów była kupa a dzieki jego ekspertyzie można sie było wreszcie dogadać
    Podam namiary jakby ktos potrzebował dr inż. P.Stawiarski http://stawiarski.pl/

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapamata Zobacz post
    Ja miałem przyjemność kiedys korzystac z usług rzeczoznawcy Taksator z Czestowochy, wiec jeżeli ktos by jeszcze poszukiwal to jak najbardziej ten
    Temat bardzo stary.... już zapewne dawno rozwiązany i zapomniany

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapamata Zobacz post
    Ja miałem przyjemność kiedys korzystac z usług rzeczoznawcy Taksator z Czestowochy, wiec jeżeli ktos by jeszcze poszukiwal to jak najbardziej ten
    Niedaleko Lublina masz jedynego nostryfikowanego rzeczoznawcę sądowego w Polsce, powoływanego w sprawach naszej branży, który jednocześnie jest wysokiej klasy specjalistą w budowie kominków i zdunem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony