dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Papa na ścianie wewnątrz pomieszczenia gospodarczego - izolacja fundamentów

    Witam, Proszę o poradę. Właśnie wylałem fundamenty i mam problem z wyborem właściwego sposobu izolacji poziomej, a właściwie to pewnego połączenia izolacji poziomej z pionową. Sytuacja wygląda tak, że dom jest z garażem i wylane zostaną 2 płyty na różnych poziomach ( budynek mieszkalny wyniesiony jest 80 cm ponad powierzchnię gruntu, natomiast płyta garażu wyniesiona jest 30 cm nad pow. gruntu). Z budynku mieszkalnego do garażu będą prowadziły małe schody. I teraz sedno sprawy. Ściana fundamentowa budynku mieszkalnego będzie na odcinku 30 cm ścianą działową między garażem i budynkiem ( w tej części garażu wydzielone będzie akurat pomieszczenie gospodarcze, fundamenty będą również ścianą boczną w budynku gdzie będą wspomniane schodki, fundamenty będą zasypane piaskiem zasypowym). Czy wykonując izolację poziomą pod mury domu i następnie wykonując izolacje poziomą pod wylewką w garażu powinienem wywinąć papę termozgrzewalną i poprowadzić ja po tym 30 cm odcinku ściany i połączyć ją z papą pod murami, tak żeby ew. jeśli fundamenty podciągną kapilarnie wilgoć nie zrobił mi się grzyb na ścianie w pomieszczeniu gospodarczym? Czy na tak położona na ścianie papę będę mógł potem położyć tynk i/lub płytki ? Jeśli nie mogę tak zrobić jaki jest najlepszy sposób na zaizolowanie ściany wewnątrz budynku? ( np. wysmarowanie ściany 3 razy dysperbitem?) . Poziom wód gruntowych okresowo wznosi się powyżej stopy fundamentowej i ściany fundamentowe stoją w wodzie, dodatkowo nie ma gdzie tej wody odprowadzić np. drenażem bo nie mam na działce punktów niżej położonych. Stan ten jednak utrzymuje się tylko w okresie dłużej trwających opadów. Z góry dzięki za rady.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    A nie możesz w tej ścianie działowej zrobić dwóch izlolacji poziomych ? Jendna równo z chudym betonem garażu druga parteru. Potem w pionie dyperbit.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mogę bo fundamenty już są wylane i nie włożę pod nie papy a 30 cm fundamentu jest właśnie ścianą działową. Co do dysperbitu w pionie, czy mozna potem na to położyć tynk? Będzie się trzymał?

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałem trochę odświeżyć temat i prosić o radę. Jak pisałem rok temu mam w domu sytuację taką, że ściana fundamentowa jest po części ścianą działową w pomieszczeniu gospodarczym. Papa od poziomej izolacji dolnej płyty (garażowej) wywinięta jest na ścianę i połączona z poziomą izolacją płyty górnej ( wylane 2 płyty na 2 poziomach).
    W pomieszczeniu powstała część ściany między częścią domową a garażową o wys. ok. 30 cm, na której położona jest papa termozgrzewalna (dalej do góry jest juz normalny porotherm). Pytanie brzmi czy mogę tynkować tą papę czy powinienem zaciągnąć ją może najpierw siatką z klejem lub może istnieje jakieś rozwiązanie położenia tynku cement-wapno na papę tak aby nie odpadł? Dzięki za ew. pomoc.
    Ostatnio edytowane przez brownnoiser ; 14-08-2012 o 20:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony