dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hania78

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    E-g
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    28

    Domyślnie UKŁADANIE PANELI na starych deskach

    Witam,
    Mam domek z lat 30-tych ze stropem drewnianym.
    Postanowiliśmy odciażyć strop z gliny i gruzu, zamieniając to na wełnę mineralną. Póki co nie mamy funduszy by kupić nową podłogę z desek, musimy zadowolić się panelami z odzysku.
    Tak więc nawet po przykręceniu ponownym tych starych desek, podłoga nadal jest mega pływająca...
    Wypatrzyłam już w sklepie gruby podkład pod panele (6 mm), taki do podłóg pływających w arkuszach, podobno nie łamiący się i teraz moje pytanie: jak ułożyć panele wzdłuż desek czy w poprzek? Nadmienię, ze deski są prostopadle do okien i to mi się podoba, bo optycznie poszerza to dość wąski a długi pokój... Deski są co prawda równo ułożone, ale pod naciskiem lekko się uginają (na 2-4 mm).

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał hania78 Zobacz post
    Witam,
    Mam domek z lat 30-tych ze stropem drewnianym.
    Postanowiliśmy odciażyć strop z gliny i gruzu, zamieniając to na wełnę mineralną. Póki co nie mamy funduszy by kupić nową podłogę z desek, musimy zadowolić się panelami z odzysku.
    Tak więc nawet po przykręceniu ponownym tych starych desek, podłoga nadal jest mega pływająca...
    Wypatrzyłam już w sklepie gruby podkład pod panele (6 mm), taki do podłóg pływających w arkuszach, podobno nie łamiący się i teraz moje pytanie: jak ułożyć panele wzdłuż desek czy w poprzek? Nadmienię, ze deski są prostopadle do okien i to mi się podoba, bo optycznie poszerza to dość wąski a długi pokój... Deski są co prawda równo ułożone, ale pod naciskiem lekko się uginają (na 2-4 mm).
    Nie przejmuj się tym lekkim uginaniem, ja mam w całym mieszkaniu tak zrobione (stare deski poprzybijane do legarów), na to zwykła zielona pianka w płatach i panele. Nie wiem, jak są względem desek ułożone, bo mnie nie było przy ich kładzeniu, a że mam porządne panele (balterio), to tutaj niestety miejsca łączeń są niewyczuwalne. Jak wróci małżonek, to podpytam, on zaglądał tu w trakcie remontu Napiszę wieczorkiem albo jutro.

  3. #3

    Domyślnie

    teoretycznie podłogę właściwą układa się w odwrotną stronę niż deski podkładowe - jest stabilniejsza i montaż wygodniejszy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony