dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaha567

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    7

    Domyślnie Ślady (pasy) na ścianie po malowaniu.

    Cześć,

    Chciałabym się was poradzić...

    Maluję ścianę już 4 raz (za drugim było dobrze, ale pokusiło mnie żeby poprawić) i do tej pory nie mogę doprowadzić jej do normalności. Po każdym malowaniu widać pionowe pasy które przebiegają wzdłuż malowania. Domyślam się, że przyczyną jest zła technika przy malowaniu.

    Malowanie zaczynam od małego wałka i krawędzi. Następnie biorę duży wałek na teleskopie i zaczynam malować od środka. Rozprowadzam farbę od góry do dołu, od dołu do góry itd, a na sam koniec dwa lub trzy razy zjeżdżam wałkiem tylko od góry do dołu. Później zabieram się za kolejny "pas" i powtarzam wcześniejsze czynności. Staram się nie najeżdżać na wcześniej pomalowany pas i chyba właśnie tutaj robię błąd, ale nie wiem...

    Proszę o poradę.

    Dorzucam zdjęcie, które nie jest najlepszej jakości, ale jak się dobrze przyjrzeć to widać ciemniejsze paski.

    Zdjęcie

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czechu77

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    157

    Domyślnie

    Mam tem sam problem. Malowane było magnatem - gęsta farba lateksowa i wydaje mi się, żę poprostu ta farba jeszcze przy wysokich temperaturach zbyt szybko wysycha i to jest gówny problem, bo jak malujesz kolejny kawałęk siciany to trochę najeżdzaśż na już zaschniety i przez to widać te pasy. Ja sobie z tym jeszcze nie poradziłęm. Zastanawiam się czy nie poczekać trochę aż się ochłodzi i dodakowo rozcieńczyć trocha farbę wodoa (podobno nie wskazane przy farbach lateksowych)
    Chcesz, żeby było dobrze? Zrób to sam.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaha567

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Z tą temperaturą to chyba nie do końca tak jest, ale fakt, farba schnie bardzo szybko. Ledwo skończę pasek, a poprzedni już zasycha.
    W moim domu jest chłodno ~ 20 stopni, więc raczej to nie od tego.
    Jutro spróbuje pomalować ścianę "chaotycznie", czyli jak największą powierzchnię i jak najszybciej.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    mała wilgotnośc problem. Najlepiej malować w porze deszczowej
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaha567

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Opadam już z sił. Za każdym razem to samo... i nie ważne, czy maluję pasek za paskiem, czy najeżdżam w połowie poprzedniego itd.
    Jeśli rzeczywiście dzieje się tak z powodu wilgotności powietrza, to nie pozostaje nic innego jak malować w nocy

  6. #6

    Domyślnie

    Spróbuj polikwidować wszystkie przeciągi, pozamykaj wszystkie okna i maluj.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaha567

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Przedostatnie malowanie wyszło obiecująco, ale kolejne tragedia i tak cały czas, a dokładnie szósty.
    Tracę nadzieję, coś robię źle.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Daj już spokój tej ścianie - wezwij fachowców !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9

    Domyślnie

    To spróbuj sobie rozrządzić farbe, a jak to nie pomoże to tak jak mówi Charlie wzywaj ekipę. A jakiej firmy masz farbe?

  10. #10

    Domyślnie

    Najgorsze jest to, że gdy raz się nie dopilnuje dobrego rozprowadzenia lateksu, to powstała powłoka często nadaje się tylko do ponownego przeszpachlowania finiszem.
    I już mieszkamy !

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...chyba się poddała bo nie pisze
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #12

    Domyślnie

    1.Gotowe farby>>Malowanie przeterminowaną farbą,nie rozmieszana farba >>Efekt końcowy picasso na ścianie,plamy,pasy
    2.Mieszanie domowe>>nie rozmieszana farba,nieodpowiednie pigmenty mogą zniszczyć jej strukturę ,zlewka dolewka wody,brudne naczynia na farbe>>Efekt końcowy picasso na ścianie,plamy,pasy,tęcza
    3.Wałek do malowania>> brudny,rozklekotany,rdza>>Efekt końcowy picasso na ścianie,plamy,pasy,rdza
    4.Technika malowania wałkiem>>na 4 strony świata>>Efekt końcowy tablica do warcab ,spódnica szkota na ścianie
    5.Farbę należy mieszać co jakiś czas>>brak mieszania>>Efekt końcowy picasso na ścianie,plamy,pasy,tęcza
    6.Mieszanie z innymi gatunkami farb zlewka dolewka>>Efekt końcowy rybia łuska po miesiącu
    Ostatnio edytowane przez marek m ; 04-09-2012 o 00:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony