dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Karaluchy - Precz!

    Mam dość spry problem - mianowicie w mieszkaniu które wynajmujemy braci studeckiej jest bardzo dużo karaluchów! W pionie jest ich równie sporo (prawdopodobnie przez nielegalną produkcję.... mięsa przez jednego z sąsiadów ) mamy zamiar się tego pozbyć.

    Czy są na to jakieś SKUTECZNE środki?

    będe bardzo wdzięczny za odpowiedz

    PZDR

  2. #2

    Domyślnie

    Zapewne mieszkacie w bloku?
    Jeżeli tylko wy zaczniecie tępić karaluchy w waszym mieszkaniu to niestety sami tej wojny nie wygracie.
    Sa jakieś środki które wlewa się w przewody wentylacyjne ale muszą to zrobić wszyscy mieszkańcy , inaczej nie bedzie efektu. Nazwy tego srodka niestety nie pamietam.Kratki wentylacyjne najlepiej zasłonić taką drobną siatką aby nie wchodziły

    Najlepiej sprawę zgłosić do spółdzielni mieszkaniowej, ich obowiązkiem jest zająć się tym robactwem.

  3. #3

    Domyślnie

    http://video.i123.pl/play/731/Prusak...polska_reklama



    A tak na poważnie - jak w sąsiedztwie syf, to ciężka sprawa. Potrzebna jest bezwzględna czystość i niepozostawianie ŻADNYCH resztek organicznych. Te małe skurczybyki są wszystkożerne, bardzo sprytne i szybkie - w końcu kandydaci do przetrwania wojny jądrowej
    Truć, truć, ale żeby się samemu nie zatruć. Jakimś Baygonem i zwracać uwagę na każdy nowy wylęg (dużo malutkich się pojawia).
    One lubią też, jak jest ciepło. Jak będzie mroźna zima, a studenci wyjadą na Święta, kazac im najpierw porządnie posprzątać, wywalić potem do mieszkania kilka puszek Baygonu (zwłaszcza po różnych kątach i szparach). Puste mieszkanie wyziębić (aby woda nie pozamarzała w rurkach). Potem patrzeć, czy nie pojawiają się nowe mioty.

    Hm, nielegalna produkcja mięsa - co on ma w mieszkaniu ubojnię ??
    A pionów nie da się jakoś uszczelnić?

  4. #4

    Domyślnie

    Gacuś - może i obowiązek spółdzielni, ale jak lokatorzy syfiarze... Higiena jest wielkim wrogiem karaluchów i... wielu rodaków niestety...
    Na pewno masz rację, że wspólne działanie może przynieść wymierne efekty, inaczej

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Ciekawa sprawa. Mam chatę na wsi i tam w życiu nikt nie widział i nie słyszał o karaluchach. A przecież nikt nie robi sterylizacji. Jest jak wszędzie.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    też miałam w domu karaluchy mimo,że byliśmy po remoncie.Przychodziły od sąsiadów. Kupiłam pastę GLOBOL (takie zielone pudełko). Ponakładałam to w kilku miejscach na szafkachi za szafkami. od tego czasu mam spokój. Z tej serii są też spraye i płytki do postawienia na szafach.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u moich rodzicow kiedys byly (blok ale 3pietrowy)
    walczyli z tym dziadostwem przez pare lat
    pomoglo wtedy kiedy WSZYSCY sasiedzi zrobili jednosczenie dezynsekcje (czy deratyzacje?)
    a moze to nawte byla akcja spoldzielni
    tak czy siak - to chyba najlepszy sposob - wszystcy i razem


    ps. a na sasiada od miesa nalezy naslac SANEPID (plus US ) bo moze byc wiekszy problem niz karaluchy

  8. #8

    Domyślnie

    archeologiczny
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 20-03-2013 o 19:33

  9. #9

    Domyślnie

    Kwas borny 100% w proszku, rozsypany po kątach, za szafkami i listwami, w całym mieszkaniu. Spokój na rok, choćby wszyscy dookoła mieli. Te cholery boją się tego jak diabeł święconej wody. Do kupienia w aptece (niegdyś w każdym sklepie chemicznym ale lobbing zadziałał). W każdym razie przetestowany przez moją rodzinę i znajomych w czasie inwazji.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Kaszak, to temat sprzed 7 lat wykopany dla spamu...

  11. #11

    Domyślnie

    O, to czemu administracja nie usunęła?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony