Dzień dobry,
Kochani forumowi muratoromanie, potrzebuje pilnie Waszej pomocy i dobrych rad przy urządzaniu jadalni oraz salonu.
Niedawno się wprowadziliśmy na nasze nowe cztery kąty, zabierając jedynie graty ze starego mieszkania, ale powoli przychodzi czas na zmiany.
Na dzień dzisiejszy jest pusto, smutno ,nijako, kompletny brak dodatków i najwyższa pora przystąpić do zmian. Więc bardzo serdecznie proszę Was o pomoc.
Zaczynam od jadalni, gdzie dziś stoi mizerny stary stół, a ja szukam czegoś ciekawego w miarę nowoczesnego i oczywiście nie za drogiego.
Właściwie to stół już wypatrzyłam - ma to czego szukałam - jest rozkładany, szeroki lub głęboki na 100 cm.
Różni się trochę od standardowych, klasycznych stołów wyglądem - ma szklany blat, białe lakierowane boki i podstawę. Taka kurza nóżka, ale zaczynam się zastanawiać czy oby to będzie na pewno dobry wybór.
W otwartej kuchni wiszące szafki są również białe i lakierowane czyli byłby jakiś element łączący.
o to rzucam stół na pożarcie:




Teraz szukam krzeseł do kompletu, i tak mam chęć wrzucić tu coś z krzeseł kolorowych, z tworzywa,pleksi, przezroczystych?
Po wyborze krzeseł przyjdzie czas na oświetlenie. Na dzień dzisiejszy w całym domu z sufitu smutno zwisają co najwyżej żarówki.
Jak na razie w oko wpadły mi lakierowane krzesełka/foteliki niebieski i pomarańcz - całkiem wygodne i cenowo do przyjęcia.

Proszę o podpowiedzi czy w ogóle zmierzam w dobrym kierunku czy ten misz masz będzie do przegryzienia? Czy to się zgra?
Bardzo proszę o jakieś wskazówki i podpowiedzi o Wasze zdanie.
a tu moje miejsce gdzie będzie stał stół


i jak widać jeszcze bardzo wiele pracy, pusto, smutno, nijako..Pomóżcie