dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1

    Domyślnie ciemny fiolet czy ciemna czerwien do salonu

    Jak myslicie czy ciemny fiolet lub ciemny czerwień do salonu to dobry pomysl.Chcialabym tak pomalowac dwie krotsze sciany.Pokoj ma wymiary 8/4.iMoze ktos ma zdjecia swojego salonu .szukam inspiracji.

  2. #2

    Domyślnie

    Fotek do Twoich inspiracji nie posiadam, ale moi znajomi mają salon o podobnych wymiarach i krótszą ścianę mają właśnie w kolorze wina (czyli ciemna czerwień) a w niej ... witraż przedtawiający pięknego pawia z kolorowym ogonem.
    Reszta ścian jest pomalowana na kolor kremowy. Na podłodze ułożyli jasny kamień, dostawili drewniane meble i kremową duża kanapę.

    Całosć wygląda bardzo elegancko, a jednocześnie nie zimno.
    Mi sie podoba.

  3. #3

    Domyślnie

    ja mam nie salon, ale duży pokój w bloku w ciemnym fiolecie, niby wszystkim sie podobał, ale z dodatkami mielismy problemy, taki jakis dziwny odcień i szybko sie znudził. Ja bym stawiała na ciemną czerwień i jasne mebelki i wypoczynki - super

  4. #4

    Domyślnie

    ...............

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem jakie masz okna, ale strasznie ładnie wyglądają takie zasłonki delikatne (nie wiem jak sie to fachowo nazywa) wiszące po bokach, albo ładnie marszczone do połowy okna. Mam takie w pokoiku małym i kuchni i bez nich to buro, dodają dużo ciepła i przytulności Teraz tego taki duzy wybór, co kto woli

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    w sumie tak, przy 4 oknach to zbyt duzo szmat roletki są też fajne . Ja mam jedno podojne tarasowe i jedno potrójne, koło 2,6 we wnęce i nisko usadowione, chciałam mieć ladny widok na tył ogrodu, dlatego myślę o takich zasłonkach

  8. #8

    Domyślnie

    ....

  9. #9

    Domyślnie

    gdzieś widziałam w podobnych kolorach salon i zasłony białe, ale w czerwone duże kwiaty, zaraz poszukam

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    ja mam salon w czerwieni i w ecrie tzn jedna że ścian jest pokryta tapetą w ciemnoczerwone i starozłote pasy reszta ścian pokryta jest jasna tapetą w delikatne wzory roślinne (ta sama kolekcja tapet). Okien w salonie mam sporo :jedno podwójne tarasowe , drugie długie 3m i 3 okna wykuszowe w jadalni , która jest połączona z salonem .
    Na tym 3 m oknie mam upięte po bokach zasłony z kremowej tafty , na tarasowym delikatne zasłonki z organzy upięte również po bokach w takim śliwkowym kolorze , na oknach wykuszowych śliwkowe proste zasłonki z organzy na szelkach . Połączyłam dwa kolory o których piszesz , ale mogłam sobie na to pozwolić ponieważ kuchnia jest utrzymana w jasnej kolorystyce(meble ecrie) i moje drzwi tarasowe przynależą do jadalni.
    Kanapy w salonie planuję jasne jakieś kremowe lub beżowe .Wszystkie dodatki tzn. kinkiety , żyrandol mają kremowe klosze , kominek jest również jasny taki złamany beż.
    Odradzam pokrycie calego salonu kolorem czerwonym może być za ciemno lub zbyt krzykliwie .

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    bez przesady może tak to wyszło w opisie . Jedno co mogę dodać to jeśli lubisz te kolory i chcesz je zastosować w salonie to polecam - szczególnie winną czerwień ja już wypróbowałam i jest naprawdę ok.niestety nie mam pojęcia jak sie wkleja zdjęcia wykonane aparatem z telefonu .

  14. #14

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Czerwień i fiolet w salonie - zdecydowanie tak - ale jako akcent, złamanie symetri na przekład. Bardzo to fajnie wygląda...
    U mnie takim akcentem nie będzie kolor ścian, ale krwisto-czerwone meble ( sofa i fotele)
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #16

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna_p
    Nefer a jakie bedziesz miala sciany im podloge?
    To raczej skomplikowane Na środku będą deski merbau olejowany więc ciemne drewno ( czekolada z czerwonym przebłyskiem, ale aksamitne - nie błyszczące - jak się uda
    Ale merbau będzie "otoczony" polerowanym gresem neutrealny kolor ( szaro- biały ?) Kluczowym akcentem salonu będzie kominek i na nim skupia się cała uwaga. Cała reszta musi być neutrealna - na kominku będzie kolorowe szkło stapiane (fusing) więc nie mogę zamieszać zbytnio Dużo światła, gips kartony czyli dużo pólek w ścianach. No i marzy mi się zbroja samuraja ALe to już przegięcie będzie - chyba stanie w bibliotece na górze
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #18

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna_p
    Widzialam cos podobnego w galerii zdjec forumowiczow , wyglada to cudownie
    A się okaże, czy to dobry pomysł

    A to moja "ulubiona" łazienka ( tak a propos Tajgi )
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony