dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Temat: Szerszenie

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BartekBartek1

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    29

    Domyślnie Szerszenie

    W ogrodzie latają cały czas 2 duże (bardzo duże) szerszenie. Większą część wytrułem ale zostały te duże osobniki. I nie wiem jak je usunąć? Nie mają gniazda tylko latają w te i we wte i przeszkadzają mi w pracach ogrodniczych. Przyjrzałem się i zobaczyłem że jedna z desek altany jest spruchniała i cały czas latają po te pruchno. Próbowałem pryskać muchozolem w ich stronę ale bez skutku bo cały czas są w locie. Jak rozwiązać ten problem jak najszybciej?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekBartek1 Zobacz post
    .... Jak rozwiązać ten problem jak najszybciej?
    W zeszły weekend wykryłem gniazdo szerszeni w dziupli koło domu. Te w dziupli wytrułem sprayem na osy i szerszenie a pozostałe kilkanaście wybiłem, mniej więcej 50/50 łapką na muchy a resztę kapciem. Szybko

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BartekBartek1

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    29

    Domyślnie

    A czy są jeszcze i nnne sposoby na to. Słyszałem o szklance z sokiem. Ale to chyba na osy. Czy na szerszenie też działa??

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malwina03
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    164

    Domyślnie

    Dobra jest GAŚNICA NA OSY I SZERSZENIE firmy Bros. Ma zasięg strzału ok 7 m.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BartekBartek1

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    29

    Domyślnie

    Posiadam gaśnicę na osy i szerszenie firmy muchozol. Tylko czy to zabije tego owada w locie?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malwina03
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    164

    Domyślnie

    Strzał z Brosa zabił kilka na miejscu. Szerszenie obgryzały mi brzozę. Jeden z nich był chyba na innej gałęzi bo widziałam jak odlatuje dziwnym torem lotu - wolno i jakoś tak opadał. Spryskałam później gałęzie drzewka, żaden już się nie pojawił (było to ok 2 tyg. temu).

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wbrew pozorom szerszenie są o wiele bardziej łagode od os i nie rzucają się na ludzi (głównie ignorują), o ile człowiek nie próbuje zniszczyć gniazda.
    I na dodatek polują na inne owady.
    A samce wogóle nie mają żądła.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    pozostałe kilkanaście wybiłem, mniej więcej 50/50 łapką na muchy a resztę kapciem.
    Odważny jesteś

    Cytat Napisał Elfir
    Wbrew pozorom szerszenie są o wiele bardziej łagode od os i nie rzucają się na ludzi
    A samce wogóle nie mają żądła.
    Niewykluczone - ale ja mam tak gigantyczną hornetofobię że uciekam w popłochu na widok nawet najłagodniejszego osobnika.
    Poza tym jakoś nie wypada zaglądać im pod odwłok

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BartekBartek1

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dzisiaj go tylko raz widziałem rano. A więc nie ma co się przejmować tymi paroma?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mnie osobiście bardziej wkurzają osy. Są napastliwe i agresywne, nie idzie ich odgonić, włażą do uszu, oczu, ust.
    A dzięki szerszeniom nie ma os - one się zwalczają.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malwina03
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wbrew pozorom szerszenie są o wiele bardziej łagode od os i nie rzucają się na ludzi (głównie ignorują), o ile człowiek nie próbuje zniszczyć gniazda.
    I na dodatek polują na inne owady.
    A samce wogóle nie mają żądła.
    Na nieszczęście szerszeni żerowały one na niedużym drzewku pod którym urzędują moje koty. Niestety nie wytłumaczę kotom, żeby nie strącać ich łapkami - bo to nie będzie fajna zabawa. Poza tym widok tego frunącego bombowca zabija we mnie wszelką litość.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pomyśl, że ten "bombowiec" zjada szkodniki.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wbrew pozorom szerszenie są o wiele bardziej łagode od os i nie rzucają się na ludzi (głównie ignorują), o ile człowiek nie próbuje zniszczyć gniazda.
    I na dodatek polują na inne owady.
    A samce wogóle nie mają żądła.
    Proszę nawet w przyrodzie kobiety to te, które gryzą .....tak samo jak komary....

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    pomyśl, że ten "bombowiec" zjada szkodniki.
    Elfir daj spokój.....jakbym czytał odezwę Partii Zielonych....

  15. #15

    Domyślnie

    A co jak szerszenie w dachu się zagnieździły? Czy mogą jakichś szkód narobić, poza tym, że strasznie wyglądają okoliczne świerki i bzy? A jakie to one szkodniki zwalczają?
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    muchówki i odpędzają osy

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie z osami to chyba "w przyjażni" żyją, osie gniazdo w szopie jest. Ale zauważyłam, że komarów jakby mniej.
    Zastanawiam się jakie one (te szerszenie) gniazdo mogą mieć pomiędzy deskowaniem i wełną mineralną (tam może 5-7 cm szczelina jest jak wełna siadła). Teraz nie wiem, czy czekać do jesieni, jak rój się rozpierzchnie, i wtedy założyć jakąś siatkę, żeby nie dostawały się pod dach, czy od razu , tzn teraz interweniować. Tyko jak? Zabijać bym ich nie chciała. W ogóle to one chyba jakieś przyjazne są z natury. My chodzimy (fakt: trochę ostrożniej, wolniej pod okapem, gdzie maja wejście), one latają...My robimy swoje, one swoje. Tylko trzeba pamiętać żeby każdego uprzedzić, że takich lokatorów mamy.
    I te bzy (bardzo stare) są już tak brzydkie z powodu tej wyżartej kory, że chyba je radykalnie poprzycinam. Mam nadzieję, że dachu mi nie "rąbią".
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  18. #18

    Domyślnie

    A jak zwalczyć osy? zagniździły mi się w szczelinie pomiędzy murłatą a krokwią przy ścianie (stamtąd wylatują). Słyszałem, że ze sprayem należy je atakować wieczorem?

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarecky Zobacz post
    .... sprayem należy je atakować wieczorem?
    Zależy. Z zasady tak, ale jak jest ciepło to i wieczorem mogą być dosyć aktywne. Najlepiej w chłodny wilgotny wieczór albo o bladym świcie. Niektóre spreye na osy i szerszenie mają na wyposażeniu dodatkowy wężyk długości ok 1/2 metra. Wkładasz taki wężyk w otwór z którego wylatują (tylko kawałeczek żeby lokatorów nie pobudzić) Zatykasz otwór jakąś szmatą czy papierem, potem wsuwasz wężyk głębiej i pryskasz. Teraz tylko uważać, żeby otworu nie odetkać przy wyjmowaniu wężyka.

  20. #20

    Domyślnie

    Nie wiem już co zrobic! Osy zagnieździły mi się w elewacji, wchodzą i wylatują szczeliną pomiędzy tynkiem a krokwią (ściana dwuwarstwowa). Dopóki były w zasięgu drabiny zaklejałem im wejście akrylem i przez jakieś dwa dni nie mogły wlatywać ale potem znalazły lub zrobiły sobie nową szczelinę. Wczoraj przeniosły się poza zasięg mojej drabiny - w szczyt budynku. Nie wiem co już zrobić, może ktoś doradzi jak się ich pozbyć.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony