Witam
Poprzez internet zakupiłem trzy drzewka, podobno jabłonie kolumnowe i podobno mają wyglądać tak
Jabłoń Kolumnowa Malus Waltz 2-098

Jabłoń Kolumnowa Malus Polka 2-097

Jabłoń Kolumnowa Bolero Malus 2-096

Tymczasem wyglądają tak (posadziłem je na wiosnę i nie wiem, które to są gatunki w kolejności, bo mi karteczki przemokły i są nieczytelne):








To ostatnie moim zdaniem jeszcze ma podobny pokrój do tych na zdjęciu z aukcji (tak, wiem, że na aukcjach, są zdjęcia najlepszej rośliny jaka posiada sprzedający, ale chodzi mi czy w ogóle to ten gatunek). W pozostałych dwóch drzewkach nie podobają mi się przede wszystkim te dolne długie gałęzie, no i pozostałe też chyba są zbyt długie.Moje pytanie brzmi:
Czy to moja wina, bo nie przycinałem i nie formowałem drzewek? Czy po prostu zostałem znowu oszukany przez sprzedającego (znowu, bo sprzedający sprzedał mi również niebieską róże, która nie miała nic niebieskiego ani nawet zbliżonego odcieniu do tego koloru )
Myślę, że muszę przynajmniej przyciąć te dolne gałęzie, ale to tylko przypuszczenia, więc proszę o fachowe porady kiedy to przyciąć i co jeszcze zrobić... z góry dziękuje i pozdrawiam
Robert