dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    g.zieniawa

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Pępowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    16

    Domyślnie Nieszczelności w domu z bala!!!

    Witam!

    Mamy dom z bala - 9cm bal, ocieplenie wełną mineralną 15cm i płyty k-g. Okna drewniane firmy Dziadek, wiatroizolacja, paroizolacja no i problem tkwi w tym, że jak zawieje z boku (a wieje cały czas akurat we wszystkie okna) to czuć jak w pokojach wieje wiatr! W zime ciepło uciekało ekspresowo i czuć było że to leci z okna. Uszczelniliśmy dodatkowo tymi taśmami/gąbkami ale i tak mało to dało. Problem jest tylko wtedy gdy wieje wiatr wiem że okna dobrze są wstawione i tu pytanie do wszystkich fachowców co to dalej z tym robić? Będę wdzięczna za pomoc!

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    skoro firma wybudowała taki śliczny domek, powinnaś sie zwrócić do nich. Widać nie zrobili montażu okien DOBRZE,skoro z nich wieje. Jest cos takiego jak gwarancja i rękojmia.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    g.zieniawa

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Pępowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    16

    Domyślnie ...

    No właśnie już byli posprawdzali i powiedzieli że to normalne i nigdy nie jest tak że okna są w 100% szczelne. Bedą jeszcze latem więc znów ich przycisnę tylko chciałam się zapytać czy u Państwa w domach też tak jest czy może mi się wydaje że to są nieszczelności?


    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    skoro firma wybudowała taki śliczny domek, powinnaś sie zwrócić do nich. Widać nie zrobili montażu okien DOBRZE,skoro z nich wieje. Jest cos takiego jak gwarancja i rękojmia.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    normą jest ze wieje? wybacz, ale okna mogą mieć rozszczelnienie na poziomie paru procent, ale nie do tego stopnia, żeby czuć było wiatr. jJk będzie wiało, zapal świeczkę i stan kolo okna i zobacz co z płomieniem. Nie powinien sie kiwać

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    g.zieniawa

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Pępowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    16

    Domyślnie

    A to już też próbowałam!!! Latałam ze świeczką dookoła okna i tylko trochę zawiewa jakby na dole okna między parapetem a oknem dokładniej. Ale nie był to taki podmuch że mi świeczkę zgasiło a jak stanęłam na przestrzał dwóch okien to nadal ciągnęło. Problem tkwi w tym, że mamy wszystkie okna od zawietrznej i wiem, że okna nie powinny mieć nieszczelności no ale wiucha po domu także może przyczyna tkwi w czyms innym a ja zwalam ją na okna no bo cóż innego to może być? Zastanawiamy się nad wynajęciem kogoś z kamerą termowizyjną choć pewnie tylko potwierdzi to, że to okna bo jednak ewidentnie czuć że przy oknach jest zimniej. Dlatego właśnie kieruje zapytanie do Państwa bo jednak dom jest dobrze ocieplony no i jest drewniany czyli powinien być jeszcze bardziej ergonomiczny niż mieszkanie no a nie jest! Może macie Państwo jakies pomysły co tu zrobić w takim przypadku?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Jesli miedzy parapetem a oknem to jednak wina w osadzeniu okna.Moze od dolu brak pianki albo opaski drewnianej wkolo okna?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    g.zieniawa

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Pępowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    16

    Domyślnie

    Ooo to brzmi dość logicznie. Sprawdze to i pomęcze wykonawców!!! Bardzo dziękuję za pomoc!!! Pozdrawiam serdecznie!

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Nie wiem, czy to pomoże, ale dla mnie nieszczelnosc przy oknie to tak troche zalatuje niechlujnym montażem.

  9. #9

    Domyślnie

    g.zieniawa
    i pewnie do tego wszystkiego ocieplenie jak znam się na temacie jest położone od środka . Fajnie i to jest to co lubię . Błąd za błędem i błędem pogania .
    To co dzieje się u Ciebie to kompletny brak profesjonalizmu firmy , która zestawiała ten domek . Szkoda nawet ich krytykować , bo na pamięć mogę wyliczać błędy tu popełnione , ponieważ to co wymieniłem , to nie wszystko . To zwykłe dranie i nic więcej , ale nie szukajcie winy tam , gdzie jej nie ma . Wybaczcie mi , ale Wasza dyskusja przypomina rozmowę Marcina z Marcinem , atu nie chodzi o gdybanie , tu chodzi o wiedzę w temacie . Rada jest , ale kupa niepotrzebnej roboty . Napisz abab , potem małpa i znów początek , a na końcu pl . Powiem dokładnie , co i jak .
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie Montaż w domu drewnianym

    Witam, chyba będę w stanie pomóc, mam domek drewniany, sam montowałem okna bo po części zajmuję się nowoczesnymi technologiami montażu. Mieszkam na górce, też wieje jak diabli czasem, ale w domku cisza jak makiem zasiał.
    Jeśli problem z montażem u Ciebie się jeszcze nie rozwiązał, to chętnie rozwinę temat, wraz z dokumentacją foto. Specyfika budynku jest nieco inna i wymaga pewnych zabiegów. Większość firm montuje na samą piankę, co w tym wypadku się nie sprawdzi.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    a tak poza wszystkim to powinnas zapytanie skierowac do watku o domach szkieletowych Deska elewacyjna , jaka by ona nie byla , nawet 9 cm to nadal deska elewacyjna

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tundra
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-337
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał zrtobtosam Zobacz post
    Witam, chyba będę w stanie pomóc, mam domek drewniany, sam montowałem okna bo po części zajmuję się nowoczesnymi technologiami montażu. Mieszkam na górce, też wieje jak diabli czasem, ale w domku cisza jak makiem zasiał.
    Jeśli problem z montażem u Ciebie się jeszcze nie rozwiązał, to chętnie rozwinę temat, wraz z dokumentacją foto. Specyfika budynku jest nieco inna i wymaga pewnych zabiegów. Większość firm montuje na samą piankę, co w tym wypadku się nie sprawdzi.
    Witam
    Ja poproszę o rozwinięcie tematu. Też mamy dom z bali i jesteśmy jeszcze przed montażem okien więc chętnie dowiem się na co zwracać uwagę, żeby uniknąć błędów.Zresztą myślę że wcześniej czy później zajrzą tu inni zainteresowani tematem..

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał tundra Zobacz post
    Witam
    Ja poproszę o rozwinięcie tematu. Też mamy dom z bali i jesteśmy jeszcze przed montażem okien więc chętnie dowiem się na co zwracać uwagę, żeby uniknąć błędów.Zresztą myślę że wcześniej czy później zajrzą tu inni zainteresowani tematem..
    Tundra, jaki to bal i jakie okna? bale kwadratowe ? jak składane/ na styk czy na mszenie?
    Drewno to swierk czy sosna?

  14. #14

    Lightbulb

    Niezależnie od technologii, budynek osiądzie, ja mam na styk ( podwójne pióro ) i osiadł.
    Dlatego dobór samych okien nie ma takiego znaczenia, jak wybór techniki montażu. Nie powinieneś stosować piany PU, ponieważ ona niewiele się poddaje na ściskanie, najlepszą metodą będzie zastosowania taśmy rozprężnej np. Illbruck, której szerokość dobiera się do grubości ościeżnicy, jest ona bardzo elastyczna i nie zastyga jak pianka PU. Według producenta, taśma rozprężna zastępuje wymagane 3 warstwy, czyli Paroprzepuszczalną, Paroizolacyjną i Termoizolacyjną, więc nie ma potrzeby stosowania dodatkowych folii okiennych.
    Opcjonalnie można użyć wełny mineralnej i taśm do ciepłego montażu. Tak ja TUTAJ na zdjęciach, tylko zamiast pianki dać wełnę.
    Ja u siebie zaszalałem ,od wewnątrz mam folię paroszczęlną butylową, potem jest wełna jako termoizolacja, następnie folia zewnętrzna paroprzepuszczalna i dodatkowo przy wykańczaniu ościeży, gdzie deska zamontowana na wnęce okiennej dochodzi do okna, użyłem taśmy rozprężnej Illmod.
    Jeśli temat kogoś bardziej zaciekawi, wyprodukuję posta z dokumentacją fotograficzną.
    Ostatnio edytowane przez zrtobtosam ; 31-08-2012 o 08:52

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Zrobtosam...chyba nie rozumiesz zasad montowania okien w domu z bala litego. Inna technologia montowania okien w pustaku czy ytongu- tak jak na podanej przez Ciebie stronie- inna w litym balu, inna w szkielecie czyli balu z ociepleniem.
    Pytanie o rodzaj bala ma sens dla tych co znają technologie budowania. Inaczej osiada dom z bala litego okraglego zrobionego ze starodrzewu, czyli z małym procentem tzw bieli a większym twardzieli, a inaczej osiada dom zrobiony ze świerka podhalańskiego .Ja nie neguje osiadania, ale raczej szybkość i czas występowania tego zjawiska Pomijam juz gęstość usłojenia, kierunek zwojów i szybkość wzrostu i wiele innych aspektów. O tym sobie możesz poczytać w książkach o takim budownictwie traktujących.
    Zastosowanie wełny mineralnej przy montażu okna drewnianego w domu z litego bala - zwłaszcza w glifach -przypomina jako żywo zastosowanie bandaża elastycznego do tamowania krwotoku z pluc.

  16. #16

    Domyślnie

    Niezależnie od rodzaju bala, nie powinno się stosować twardego materiału termoizolacyjnego, drewno reaguje na zmiany wilgotności tak, jak inne materiały na zmianę temperatury. Jakie więc byś Zbyszku zaproponował technologie dla domu który będzie bardziej siadał, a jakie dla tego co mniej?
    Czy będą się drastycznie różnić ?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Drewno reaguje ma zmiany , ale w określonym zakresie i w okreslonych przypadkach. Lity bal o srednicy/grubosci 30 cm Nie bedzie reagował zauważalnie na zmiany termiczne zima- lato, za to deska elewacyjna , nawet 10 cm bedzie. Inaczej "pracuje swierk , inaczej sosna, inaczej modrzew.
    Jesli wykonuje sie dom z bardzo grubego bala, praktycznie pozyskuje sie bal z jednego pnia tartacznego. Nie ma zatem sytuacji, gdzie rdzen drzewa jest ciety na pól. Co innego polbale. Tutaj ukon w kierunku gorali , ktorzy potrafią ze " swojego " świerka pobudować domy. Nie radzilbym tego próbować ze świerkiem nizinnym, znacznie gorszej jakości. Ale to inny , rownie szeroki temat.
    Nie wiem, z jakiego bala pobudowany jest dom Tundry, czy bal był sezonowany, czy nie, ile stał itp. Zatem nie bede sie wymadrzał. Tak czy siak, konieczne jest zrobienie tzw wciecia ślizgowego tak, by mozna bylo do zamontowanej tam kantowki zamocował okno. Reszta to juz zwyczajna mechanika drewna i odrobina wiedzy ciesielskiej.
    Drewno pracuje tylko i wyłącznie w kierunku promienia pnia.Zatem zostawianie szczelin na glifach w celu uszczelniana ich czymkolwiek poza taśmą filcowa dowodzi braku wiedzy.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tundra
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-337
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Tundra, jaki to bal i jakie okna? bale kwadratowe ? jak składane/ na styk czy na mszenie?
    Drewno to swierk czy sosna?
    Ten początek wrzesnia jest bardzo wyczerpujący,rozpoczęcia roku, zebrania, zakupy szkolne uff
    Bal 12 cm , okna Oknodom na profilu salamander. Składane chyba na styk bo nie mamy pióra(dostał się w nasze ręce już postawiony).
    Między balami nie ma nic prócz szczelin od czasu do czasu. Drewno to sosna, z rozbiórki koszar, ma kilkadziesiąt a może i sto lat.
    Tak to wygląda.Acha zapomniałam napisać że bale kwadratowe.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tundra
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-337
    Posty
    33

    Domyślnie

    Zapomniałam jeszcze dodać że dom w stanie surowym otwartym stoi już 6 lat. Bez ocieplenia. Goły bal i dach. Zamówiliśmy piaskowanie, musimy czymś uszczelnić przestrzenie między balami(tu też mamy ogromny dylemat-podpowiedz mile widziana, przeczytałam wszystko co znalazłam i wraz mam mętlik) i za jakieś dwa tygodnie przyjadą okna. Chciałabym się dowiedzieć jakich błędów możemy uniknąć przy montażu

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Tundra , TYLKO 12 cm?? nie mow mi,ze macie zamiar w tym zimować? bez (niestety) ocieplenia.Po tym,ze napisałaś iż zamówiłaś piaskowanie, zamierzasz potraktować bala jako elewacje końcową, czyli ewentualnie ocieplać od środka.Przy 12 cm grubości to Ty nie masz pola manewru z montażem okien. Ja bym dal je jak najbardziej na zewnatrz, zostawiając tylko miejsce na opaskę okienną. Po 6 latach i po tym,ze to drewno w sunie juz kilkudziesięcioletnie, nie ma sie co martwic osiadaniem. To juz osiadło, tyle co mialo . Okna na bokach ( glifach) uszczelnić tasma filcowa albo lniano wojłokowa . Na dole okno postawione na balu na taśmie , gorą podwójna taśma ( nie welna mineralna!! ) i obróbka listwami przylgowymi. Jak będziesz ewentualnie ocieplała od srodka , to wtedy można pomyśleć o uszczelnianiu przestrzeni miedzy tymi balami. Mszenia nie proponuje, to to w Waszym przypadku raczej sie nie sprawdzi.Predzej niestety pianka poliuretanowa,i to wstrzykiwana od srodka , przed ociepleniem
    Ostatnio edytowane przez zbyszek57 ; 06-09-2012 o 17:05

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony