dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xcb

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3

    Domyślnie Budowa domku drewnianego na działce budowlanej - czy warto?

    Witam
    Planuję kupić działkę budowlaną z zamiarem wybudowania domu murowanego, ale w okresie nie bliższym niż za 5 - 8 lat. Do tego czasu chciałem wybudować domek drewniany-letniskowy o powierzchni do 25m2 celem spędzania tam czasu w sezonie letnim. No i właśnie zastanawiam się nad sensem tej inwestycji, w koło budują się domy a ja będę tam spędzał weekendy w domku drewnianym? koszty takiego domku to około 20-25tys. Sorki za mało sprecyzowany temat, ale biję się z myślami nad sensem. Chciałbym mieć miejsce na letnie wypady z blokowisk. Czy spotkaliście się już z takimi inwestycjami?
    Pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Altariel
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja się osobiście spotkałam, ale na działce rekreacyjnej, gdzie prawnie nie było to problemem. Na budowlanej nie. Jeszcze jedna sprawa. tego domu nikt Ci nie odbierze, chyba zdajesz sobie z tego sprawę, czyli będzie stał 'na dziko' . Co innego jeśli stawiasz np budyneczek gospodarczy (własnie max 25m) i jako taki go zgłosisz - a czy tam będziesz pomieszkiwał Ty, czy kosiarka, to już w zasadzie Twoja sprawa.
    "I'll tell you a story a story of a man, who wanted to be a god, a god of the wind"

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xcb

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Altariel Zobacz post
    Co innego jeśli stawiasz np budyneczek gospodarczy (własnie max 25m) i jako taki go zgłosisz - a czy tam będziesz pomieszkiwał Ty, czy kosiarka, to już w zasadzie Twoja sprawa.
    Dzięki, planowałem wybudować coś w stylu altanki do 25m2 żeby nie trzeba było pozwolenia na budowę, i pomieszkiwać tam w weekendy latem

  4. #4

    Domyślnie

    budynek gospodarczy do 25 metrów mozesz stawiac tylko w gminie zgłoscic! tylko ze gmina odrazu podatek sieknie!

  5. #5

    Domyślnie

    jest jeszcze opcja domku holenderskiego, na który nie potrzebujesz pozwoleń, a który możesz po budowie odsprzedać

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aniulaw

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-005
    Posty
    8

    Domyślnie

    xcb, a nie zastanawiałeś się czasem nad budową domu, który mógłby być połączeniem Twoich planów? Mam na myśli postawienie na tej działce domu drewnianego, ale nie na kilka lat, ale…na zawsze Dobrze wykonany dom drewniany, np. z bala posłuży Ci i jako miejsce odpoczynku na wakacje i do zamieszkania na stałe, kiedy podejmiesz decyzję o przeprowadzce. A klimat ma niepowtarzalny, uwierz… w mojej rodzinnie przerpowadzili się do takiego z bloku i jak twierdza :„była to jedna najlepszych życiowych decyzji” . W sumie, jest przytulny i ekologiczny, no i oszczędny. Wiem, ze stawiali z Honką, co wymagało poważniejszej inwestycji, ale to wszystko się chyba zwraca, bo praktycznie nic nie muszą „dokładać”. Uważam, że to przyszłościowe rozwiązanie i polecam je wszystkim znajomym, sama bym się skusiła ale na razie fundusze małe ;P. Jak będziesz potrzebować więcej info to daj znać

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aniulaw

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-005
    Posty
    8

    Domyślnie

    tez widziłam na mazurach , jako domki rekreacyjne i również sądzę ze to trzeba zglaszć, swoja drogą mi osobiście sie takie rozwiaznaie nie podoba, ale to wkestia gustu pWyposażenie widze, że kompletne mają.

  8. #8

    Domyślnie

    Innym rozwiązaniem które nie raz już wskazywałem znajomym to letniskowy z gotowych elementów. Łatwa budowa, szybka , a po okresie kiedy nie będzie potrzebny rozbieramy i sprzedajemy. Co do domu z bala, ładne i drogie. Taniej szkieletowy a na zewnątrz tez może być drewno i tez to może być dom na lata.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony