dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie ale jakie

    Mam do ogrodzenia cały dom i działkę.Ponad 200 metrów ogrodzenia.Jeszcze do tego na stronie frontowej lekki spadek.Jakie ogrodzenie będzie najekonomiczniejsze (czytaj w miarę tanie)?

  2. #2

    Domyślnie

    Tania jest siatka, ale wszystko zależy jakiej jakości ma być ten płot.
    Ja mam granitowe płoty.

  3. #3

    Domyślnie

    Może nie do końca na temat... ale jeśli ktoś się zastanawia nad ogrodzeniem panelowym, to obecnie w marketach budowlanych PSB/Mrówka i Majster można zakupić taki panel w dość promocyjnej cenie. Np. panel ocynkowany 150x250 kosztuje 48 zł. W takiej cenie nie znalazłem paneli nawet na allegro. Po szczegóły odsyłam do ich gazetek promocyjnych: http://mrowka.com.pl/promocje/oferta...-2012-r-slupca i http://www.majsterpl.pl/gazetka-promocyjna
    Jedyny minus tych paneli to grubość drutu (3,6mm) oraz wielkość oczka (7,5x20). Z tego co widzę, to standardem jest drut o 4-5mm oraz 5x20 oczkiem.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ash30

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja mam wokół domu ok 120 mb ogrodzenia. Ze względu na koszty zdecydowaliśmy się na siatkę (1,5 m)n a trzech ścianach. Cena ok 50 zł mb z robocizną + podmurówka.
    Nad frontem zastanawiamy się od dłuższego czasu i będzie to pewnie imitacja kamiennego muru gardeo z pozbruku. Nie jest to tanie rozwiązanie, ale jak dla mnie wspaniały efekt! Zwłaszcza w zimnych kolorach. http://pozbruk.pl/architektura_ogrodowa,60,0,t210.html Byłam już na ich wystawce pod fabryką i efekt nawet lepszy niż na foto.
    Ponadto, co dla mnie ważne, będę mogła to połączyć kolorystycznie z jedną z ich kostek.

    Pzdr

    P.S Bardzo podobają mi się też gabiony, ale ten koszt!!!

  5. #5

    Domyślnie

    nie zapominaj tylko, ze na wystawce nigdy nie zobaczysz mchów czy innych zielonych nalotów, które na półnnocnej stronie na betonowych imitacjach wcześniej czy później wyjdą, chyba, ze lubisz okresowe czyszczenie i impregnowanie, bo ja nie i dlatego odpuściłem sobie imitacje betonowe chyba na rzecz jednak klinkieru...

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam na wystawie u siebie mur z łupka granitowego robiony metodą bezfugową. W szpary specjalnie powciskałem mech. Przyjął się i ładnie rośnie. Ful wypas

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ogrodzenia panelowe mi sie podobają, i takie tez nabyłem w kolorze zielony. Grubość drutu 5mm. W marketach bym nie kupił z powodu wątpliwej jakości, niestety.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    Ja mam na wystawie u siebie mur z łupka granitowego robiony metodą bezfugową. W szpary specjalnie powciskałem mech. Przyjął się i ładnie rośnie. Ful wypas
    przy granicie, i owszem, może być ładnie
    ale zielenina na powierzchni ( a nie tylko w fugach) barwionych betoniaków już tak okazale nie wygląda

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na trasie do Huty Zawadzkiej jest właśnie ogrodzenie robione metoda bez fugowa. Powiem tak, ładnie to wygląda. Zawsze zadaję sobie jednak inne pytanie, mój Boże ile to musiało kosztować
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #10

    Domyślnie

    Najtaniej to siatka pleciona co do estetyki to kwestia gustu, panele z drutu już lepiej przynajmniej są sztywne, ja myślę nad aluminium ale cena trochę odstrasza jednak jak coś zostanie na koniec budowy to pewnie pójdę w tym kierunku.


    http://aluminioweogrodzenia.pl/images/element1.jpg

  11. #11

    Domyślnie

    u nas do ogrodzenia 160mb. 140mb, czyli boki i tył będą grodzone siatką - całe szczęście, że 120 metrów na spółę z sąsiadami. 20 metrów od frontu zdecydujemy się na bloczki betonowe łupane. Z prostej przyczyny. po pierwsze cena, a po drugie, zarówno siatkę jak i te bloczki, zrobić można z powodzeniem samemu, bez specjalnych trudności.
    piotr

  12. #12

    Domyślnie

    oj tam, samemu, bez specjalnych trudności niemal każde ogrodzenie można zrobić...

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek67 Zobacz post
    Najtaniej to siatka pleciona co do estetyki to kwestia gustu, panele z drutu już lepiej przynajmniej są sztywne, ja myślę nad aluminium ale cena trochę odstrasza jednak jak coś zostanie na koniec budowy to pewnie pójdę w tym kierunku.


    http://aluminioweogrodzenia.pl/images/element1.jpg
    rewela design
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    oj tam, samemu, bez specjalnych trudności niemal każde ogrodzenie można zrobić...
    bez specjanych trudności pewnie tak, ale bez specjalnych umiejętności to już inna kwestia
    piotr

  15. #15

    Domyślnie

    Siatka jest najtansza, ale mozna rozwazyc takze postawienie wokół domu siatki, ale poza frontem, gdzie warto zainwestować w ładne ogrodzenie. Mnie na przykład bardzo podobają sie ogrodzenia gabionowe, czyli stalowe kosze wypełnione kamieniem. Robią wrazenie i są nowoczesne, a ja akurat lubie nowoczesne rozwiąznaia.Ale oczywiście kwestia gustu, mozesz zdecydować się na inne rozwiązanie. Ale generalnie duzo osób robi w taki sposób, by tylko od frontu miec reprezentacyjne ogrodzenie.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    odnośnie gabionów to ja będę robił takie ogrodzenie, a raczej tylko elementy. Koszty jednak są nie ma co opowiadać bajek
    Na razie w garażu czekają 4 murki gabionowe
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #17

    Domyślnie

    no to dokonaliśmy zakupu, a ściślej mówiąc zamówienia na materiał na ogrodzenie boków i tyłu naszej działki. Siatka ocynk wys. 140cm, grubośc drutu 4mm, wymiar oczka 5x5cm. Cena wraz z drutem naciągowym około 10 zł brutto/metr - bezpośrednio od lokalnego producenta, produkującego jedynie na rynek niemiecki.
    Słupki zamówione w fabryce...gdzie robią m.inn. rury ocynkowane. Rura 2m ocynk około 10 zł/szt. Sprzedają to w przeliczeniu na kg, więc nie wiem dokładnie.
    Teraz tylko czekać na wiosne i ładną pogodę, zakasac rękawy i do roboty
    piotr

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    rewela design
    Fajnie bo niby nie widać przez ogrodzenie a jednak widać, i mam nadzieję że trochę będzie tłumić dzwięki ulicy.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Odnośnie ogrodzenia to mogę napisać ze jeśli myślicie nad siatą powlekana i macie psa to nie zakładajcie jej. Mam z nią same kłopoty. Siatka jest miękka i pies robi sobie z nią co chce.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #20

    Domyślnie

    u mnie zakupiona ocykowana (bez PCV) o grubości drutu 4mm. Psa mam beagla, o siatkę raczej sie nie boję, raczej o podkopy
    piotr

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony