dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Okna tarasowe tradycyjne czy przesuwne?

Głosujących
2. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tradycyjne, skrzyd

    1 50,00%
  • 1 50,00%
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 290
  1. #21

    Domyślnie

    Podobnie jak AM mamy drzwi z tej samej fabryki, która robiła okna (Goran). Też przebierałam w wielu ofertach i zdecydowaliśmy w końcu, że ze względu na bliskość duuużych okien (wykusz) z jednej strony i bramy garażowej z drugiej, jedyne rozwiązanie - to zamówić takie, jak okna. Wzór wymyśliłam sama, dopasowany do charakteru domu i przede wszystkim widoku frontowej części. Ponoć mój wzór ma wejść do katalogu Nie zgłaszam praw autorskich, bo bardzo pięknie te drzwi zrobili. To niech mają w nagrodę!

  2. #22

    Domyślnie

    Jakie wady i zalety maja drzi sosnowe ? Na co zwrocic uwage ? Drzwi takie ladnie wyfgladaja i sa niedrogie niestety najczescie wymagaja doszlifowania i pomalowania (jakim lakierem najlepiej?),

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Ogladałem wczoraj drzwi drewniane Stolbud Włoszczowa. Też są OK.
    Ciekawe - są to jedyne (chyba) w Polsce drzwi drewniane, które mają ważny cetryfikat na drzwi antywłamaniowe klasy A (C jest możliwy tylko dla stalowych)
    Zastanawiam się, czy nie jest to wystarczające w ubezpieczalniach - czy wymagają drzwi z cetryfikatem na antywłamaniowość, czy musi to być certyfikat na klasę antywłamaniowości C
    Generalnie jednak drzwi wyglądaja bardzo porządnie

  4. #24

    Domyślnie

    Mam problem.

    Projektujac dom, moj architekt staral sie zaprojektowac dom jak najlepiej oswietlony swiatlem naturalnym, co znaczy wszedzie pchal jak najwiecej okien.

    A wiec i w wiatrolapie zamiast sciany zewnetrznej pojawila sie witryna ze szkla , a razem z witryna drzwi. To znaczy, ze sciany zewnetrznej w wiatrolapie nie ma. A wszystko ma byc szklane oprocz drzwi.

    Z poczatku rozwazalem zakup okien drewnianych, ale jak to chyba czesto bywa troche przewyzszalem swoje mozliwosci. No i teraz bede bral plastikowe pieciokomorowe.
    Kiedy mialy byc okna drzewniane, to nie bylo zadnego problemu - witryna dookola drzwi drewniana, i drzwi drewniane.

    Teraz, kiedy juz bede zamawial plastikowe, pojawil sie problem - jakie drzwi zewnetrzne robic? Plastikowe?
    Juz od dawna myslalem: drzwi zewnetrzne - tylko drewniane. Ale co mam teraz robic?
    Moze mozna jakos polaczyc profil okna plastikowego z rama drzwi drewnianych? Czy bedzie taka konstrukcja stabilna? Czy po mocniejszym zamknieciu drzwi nie zawala sie?

    Prosze o pomoc. W najblizszym czasie jade zamawiac okna i drzwi.

    kaKa


  5. #25

    Domyślnie

    Co drewno to drewno. A plastyk z drewnem niekoniecznie musi pasowac, choc sa plastyki ludzaco z wygladu przypominajace drewno, najwazniejsze aby tobie sie podobalo,

  6. #26

    Domyślnie

    Obejrzyj sobie drzwi wloskie Gardesa. Nie sa tanie, ale chyba warto.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TS

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zobacz stronę http://www.dgb.com.pl, ja kupiłem ich drzwi i na razie jestem zadowolony.
    Tadek

  8. #28

    Domyślnie

    ja zamierzałem kupić antywłamaniówki. wybrałem dierre - ponieważ zależało mi na drewnie na zewnątrz drzwi...
    montaż pod koniec kwietnia i tyle

    co do szronienia - wystąpićmozę na każdych drzwiach - teraz mam stare drzwi drewniane, w zimie przy dużych mrozach szron występował np. na klamce i szyldzie klamki...
    wszystko zależy od temperatury wewnątrz domu ( w holu czy jak to kto zwie)

    snow

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    Do Kodi-Gdynia. Ja chciałabym odpowiedzieć na Twoje pytanie: czy przy białych oknach mogą być ciemne drzwi?. My tak mamy i wygląda to dobrze. Okna są białe, drzwi w kolorze ciemnobrązowym i w takim samym kolorze jest cokół z klinkieru, rynny i podbitka dachu. Polecam Ci to chociażby z tego względu, że mam wybudowany taki sam dom jak Ty budujesz, czyli dom dostępny z Muratora z 1997 roku zaprojektowany przez Pracownię Projektową z Gliwic. Wiem że taki budujesz, bo oglądałam go w galerii domów forumowiczów.My również zrezygnowaliśmy z balkonu który wychodził z dwóch pokoi na poddaszu. Natomiast dobudowaliśmy wiatrołap, czyli zamiast takiej kolumny podpierającej daszek nad wejściem wybudowaliśmy wiatrołap. Jest on bardzo przydatny, polecam. Ulka ze Śląska.

  10. #30

    Domyślnie

    No dobra, a ja mam czarny dach i będzie czarny cokół, a okna białe... (bo jakie, przecież nie czarne?)
    To jakich mam szukać drzwi? Jakoś nie zauważyłam, zeby robili czarne...
    B

  11. #31

    Domyślnie

    My kupilismy drewniane. Nie zalezalo nam na antywlamaniowych tylko na ladnych.

    Jezeli ktos szuka takich drzwi niech pyta w glumatex'sie. Znalezlismy jeszcze dwie inne firmy ktore robia podobne, ale ze wzgledu na cene i wrazenie ogolne nie przypadly nam do gustu.

    drzwi z wystawy:



    a to juz drzwi w naszym domu:


    Ostatnie zdjecie robione komorka wiec jakosc moze nie byc super.

    Pozdrawiam
    Marek[/img][/url]

  12. #32
    Rick
    Guest
    Rick

    Domyślnie Dzrzwi zewnętrzne

    Kto poleci mi dobre dzrzwi zewnętrzne wym. 210x150 cm. Nie jestem zwolennikiem dzrzwi drewnianych Cena to oczywiście bardzo ważna rzecz

  13. #33

    Domyślnie Drzwi zewnętrzne ,,Dziadek' czy macie?

    Szukam wlasnie dobrych drzwi zewnętrznych o przystępnej cenie. Znalazlem w internecie oferte firmy,,Dziadek" na drzwi zewnetrzne. Cena obiecujaca, z opini wyglaszanych na forum firma bardzo solidna jezeli chodzi o okna. Drzwi sa wykonane jak pisze producent ,,Wszystkie modele drzwi wykonane są na bazie ocieplanej płyty Staduri wykończone drewnem sosnowym lub meranti". Co to jest za płyta?maja grubosc 55mm,czy nie za malo, czy są prz tej grubosci dostatecznie cieple?Prosze o opinie uzytkownikow tych drzwi
    pozdrawiam Michalus

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    a co to za wynalazek ta plyta , ile to kosztuje?

  15. #35
    gosc
    Guest
    gosc

    Domyślnie

    Ja mam drzwi zewnetrzne dziadek.Kosztowaly ok 3000zl.Mam je juz 4 lata i sprawuja sie ok.Natomiast drzwi wewnetzne tej firmy t istna kaszanka.Sa biale ,po roku pojawily sie na nich ciemniejsze plamy,powypaczaly sie a szprosy sa najnormalnie=j w swiecie krzywe.
    Kasetony tez nie trzymaja pionow.Stanowczo odradzam.Mimo niskiej ceny nie polecam.

  16. #36

    Domyślnie

    Płyty STADUR czyli polistyren ekstrudowany. Chemicznie ten sam materiał co styropian (ten jest ekspandowany). Izolacyjność termiczna o 40% lepsza od styropianu i dużo mocniejszy mechanicznie. Kupiłem paczkę dla różnych celów.
    Drzwi zewnętrzne "Dziadek" mam od 8 miesięcy. Sprawują się dobrze, choć klamka miała za krótki "kwadrat" i musiałem wymienić.
    W moim modelu jest szybka przez którą widać w jedną stronę.
    Tak jest w ciągu dnia. Po zmroku nie działa, jeśli oświetlimy sień.

  17. #37

    Domyślnie

    Ja mam Humdrex, model Czapla, z szybą.
    Są drewniane z ociepleniem w środku.
    Polecam.
    Pozdrowienia

  18. #38

    Domyślnie

    Zbigniew czy sa one dostatecznie cieple?Artur Humdreks to firma?podaj namiar. Dzieki wszystkim za uwagi i prosze o jeszcze
    pozdrawiam Michalus

  19. #39

    Domyślnie

    Drzwi Dziadek z płytą Stadur są z pewnością cieplejsze od zwykłych grubych drewnianych. Szybka jest zespolona podwójna w technologii z argonem. Uszczelki gumowe.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalus
    Artur Humdreks to firma? podaj namiar.
    Proszę bardzo:

    http://www.humdrex.com.pl/

    Nie wiem tylko czy w Twoich stronach mają jakiegoś przedstawiciela.
    Pozdrowienia

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony