dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie Ocieplenie przed montażem okien

    Witajcie,planowałem najpierw wstawić okna a dopiero później ocieplić styropianem 15cm z frezem ale że na okna musze czekać ponad 2tyg. to będe najpierw robił ocieplenie i tu mam wątpliwości ...czy lepiej 'wejść' ze styropianem w otwór przygotowany na okno i dopiero po wstawieniu okna dociąć go tak by 2cm nachodził na okno?tylko niewiem czy w tym wypadku da sie zastosować listwy dylatacyjne PCV między styropianem a oknem.Druga opcja to taka by styropianu nie przyklejać dookoła otworu dopóki nie będą wstawione okna.Ściany są z gazobetonu.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli będzie to zrobione starannie te 2cm wpuszczone w otwór ,będzie miało pion to zrobisz po prostu węgarek .Montażyści będą zadowoleni i ty będziesz miał równo wystające parapety zewnętrzne

    Jak to będzie dobrze zrobione jak najbardziej można po ociepleniu.
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 28-04-2012 o 11:27

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Jak będzie dobrze zrobione..
    ja jestem na nie. Tzn. ocieplenie tak, ale tylko na szerokość muru, reszta uzuepłeniona po oknach. Pierwsze lepsze powody:
    - dobre wykonanie (piony poziomy ) to pobożne życzenie - jakby ociepleniowcy używali poziomicy, szczególnie precyzyjnie?!)
    - węgarek utrudni pianowanie z zewnątrz (przy oknach o szerokości 9cm trudno jest zapianować takie okno tylko z jednej strony)

    Wykończenie docieplenia można spokojnie zrobić po oknach - ale to mój punkt widzenia.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja mam inny problem najpier chce założyć okna a potem za rok dopiero ocieplenie

    problem jaki widzę ( a może wydziwiam):

    - okna mają być wysunięte w przyszłe ocieplenie. Ocieplenia przez zimę nie będzie. Jak zabezpieczyć takie okna?
    - inna sprawa czy po zimie okna nie znikną bo sobie ktoś pożyczy
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #5

    Domyślnie

    autorus uszczelnić nie uszczelnisz a jedynie co trzeba zabezpieczyć to chyba przed złodziejami

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Ocieplenie będe robił sam.Chyba najlepiej będzie jak dookoła okien płyty styropianowe przykleje na końcu.Jeżeli zaczne układanie od rogu domu i jeżeli np. wyjdzie tak że będzie brakowało 50 cm do otworu to już tak zostawie a reszte dokończe po wstawieniu okien.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony