dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Półokrągły BetonowyTaras ze stopniami-jak radzicie wykończyc

    Chciałbym się was poradzić - mam półokrągły taras z 2...3 stopniami 15cm/30cmi o promieniu 2m.
    Najlepiej odpowiadałbym gres techniczny (zwykły, nieszkliwiony i niepolerowany) w kolorze czerwono-brązowym lub beżowym z Paradyża, jednak dla pewności uzyskania łuku powinienem mieć płytki 33x33 . Dalej zrobienie takiego łuku i wykończenie stopni nie jest taką prostą sprawą dla wykonawców i wymaga dużej liczby płytek

    Zastanawiam się nad powłokami żywicznymi ale żywica na gołym powietrzu

    Zastanawiam się też nad kolorowymi płytami chodnikowymi, które można kupić w obi - był taki wątek ale poległ.

    Jak radzicie aby go wykończyć, może ktoś z Was ma super pomysł lub coś przetestował?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam obłożone gresem.
    Najpierw po łuku docinane płytki do czoła schodka w takie trapezy a potem pozostała przestrzeń tarasu już na prosto.
    Jak dasz maila wyślę fotkę.
    Trochę tych ścinek było to fakt, ale też i gres tani był więc nie zmarnowało się dużo kaski.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #3

    Domyślnie

    Też podłącze się do wątku bo mam podobny taras i ten sam problem

    będe wdzięczny za zdjęcia mail: jm00(małpa@)orange.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Poszło.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  5. #5

    Domyślnie Półokrągły taras

    Widzę, że więcej jest takich szczęściarzy z półokrągłymi schodami betonowymi Mam podobne dylematy z jeszcze większą ilością schodów, bo rzecz dotyczy schodów wejściowych do domu i tarasowych z tyłu domu. Poproszę też te zdjęcia Cypek ! Z góry dziękuję!

    [email protected]

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Cypek też tak mam też poproszę o zdjecia [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Wysłane
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  8. #8

    Domyślnie

    zapodałbyś foty na forum, popatrzylibyśmy chętnie wszyscy

  9. #9

    Domyślnie

    Cypek jako że też jestem szczęśliwym posiadaczem Manueli,lecz jeszcze w stanie surowym, również poproszę o fotki
    [email protected]

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    dzięki Cypek za foteczki super tylko -nie żebym marudziła - jakbyś mógł tym schodkom jakąś fotkę cyknąć tak w miarę w całości

  11. #11

    Domyślnie

    Ja też mam takie schody
    Tylko , że ja chcę je obłożyć kamieniem różnej wielkości
    i nierównych krawędziach . Jezeli ktoś ma takie lub widział
    to proszę o inspiracje.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Żywica - technicznie prawidłowy pomysł, ale w takich miejscach zbyt elegancko to nie wygląda. Schody dodatkowo MUSZĄ być antypoślizgowe, co dodatkowo psuje estyetykę.

    Jeśli żywica - to tylko poliuretanowa, lub mieszanka epoksydowo -uretanowa. Sztywna może się nie sprawdzić (epoxyd)

    Ze względów estetycznych raczej w tym miejscu nie radzę.

  13. #13

    Domyślnie

    Jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia samych schodów, bo te co wysłałem innym są z imprezy i nie chciałbym ich publicznie wystawiać.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  14. #14

    Domyślnie

    na połokrągłe, no tez takie mam, no wiec jak w pytaniu - najlepsze - granit palony, kamieniarz ładnie wyrobi łuki i podetnie kapinoski na schodach, impreza 500 za metr ale na zawsze

  15. #15

    Domyślnie

    500 za metr to najmniej! Robiłam wycene na granit na schody i wychodziło znacznie wiecej. Do tego mnie osobiscie bardzo nie podoba sie granit płomieniowany bo wygląda jak ukurzony. Ładnie wyglada chwilę po umyciu. Ale to kwestia gustu. W kazdym razie, mnie sie nie uśmiechało dać 700-800 zł/m kw. na coś co nie podoba mi się, choćby było na wieki.

  16. #16

    Domyślnie

    witam,

    odświeżę trochę temat,
    mam półokragły taras o promieniu ok 3m i 5 stopni (poniżej fotki), mogę tylko położyć płytki (ze względu na wysokość progu w oknie tarasowym).
    prośba o radę: chciałbym po łuku dobudować niewielki murek (ok. 50cm) - jak i z czego to najlepiej zrobić aby po jakimś czasie nie odspoiło się ok powierzchni tarasu? zastosować jakieś metalowe pręty / kotwy?
    co do płytek też mam dylemat jakie? chyba najlepsze, jeśli chodzi o cięcie i dopasowanie do łuków, byłyby małoformatowe np. 10x10cm ale słaby wybór.
    może ktoś z forumowiczów podrzuci jakieś rozwiązanie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	132615Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	132617

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    murujesz murek z cegły pełnej a łuk na niej wyprowadzasz tynkiem .

    W mojej opinii to taras będzie wyglądać mocno ciężko z tym murkiem - bryła Twojego domu to nie wielkość pałacu.

    Zastanów się jeszcze a w tym czasie poustawiaj doniczki prostokątne z jakąs zieleniną na brzegach półokrągłych.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  18. #18

    Domyślnie

    Koszt obłożenia płytami granitowymi zaokrąglonych schodów byłby spory a płytki odlezą, bo jest za dużo małych fug w które wejdzie woda. Na tym etapie opłaca się skuć i wymurować od nowa, ale z kostki granitowej np. 15x17 (zdjęcia na stronie) lub 15x8 w pionie a wnętrze schodów wypełnić kostką 4x6 łupaną lub cieto-łupaną. Będzie stosunkowo tanio i efektownie. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony