dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jaka folia na wełnę mineralną?

Domyślnie Jaka folia na wełnę mineralną?

Będę miała poddasze nieużytkowe. Na stropie położę wg projektu 20cm wełny mineralnej. Podobno trzeba wełnę przykryć folią. W projekcie jej nie mam. I stąd moje pytanie - jaka folia na wełnę na stropie? Czy paroizolacyjna czy paroprzepuszczalna.
    Dach kopertowy , dachówka ceramiczna, pełne deskowanie i papa. Dach nieoceplony.

Domyślnie

Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    Będę miała poddasze nieużytkowe. Na stropie położę wg projektu 20cm wełny mineralnej. Podobno trzeba wełnę przykryć folią. W projekcie jej nie mam. I stąd moje pytanie - jaka folia na wełnę na stropie? Czy paroizolacyjna czy paroprzepuszczalna.
    Dach kopertowy , dachówka ceramiczna, pełne deskowanie i papa. Dach nieoceplony.
    POD wełnę paroizolacyjna (żółta) NAwełnę wysokoparoprzepuszczalna (ja mam aquatec 120) Pozdrawiam....

3. 12 błędów podczas ocieplania ścian metodą ETICS lekką mokrą Ocieplenie ścian domu kostki. Sprawdź, ile zapłacisz za kompleksową termomodernizację Parametry styropianu. To musisz wiedzieć o gęstości i współczynniku przewodzenia ciepła (lambdzie) Ocieplanie styropianem ścian dwuwarstwowych - wytrzymałość i grubość styropianu, montaż izolacji
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tomek W
    Kod pocztowy
    66-131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Klub SuperWykonawców stworzony został z myślą o najlepszych wykonawcach w branży budowlanej. To miejsce dla ambitnych zawodowców. Zapisz się do Klubu dziś. www.super-wykonawca.pl

Domyślnie

Witam
    Nie ma konieczności stosowania dodatkowych folii na wełnę. Należy również pamiętać że wełna ułożona na stropie jest produktem miękkim która nie ma przenosić obciążeń. Dlatego też w przypadku gdybyś chciała nieużytkowe poddasze przeznaczyć na np. składzik rzeczy niepotrzebnych to wówczas należałoby wełnę ułożyć pomiędzy drewniane legary na które następnie kładzie się płytę OSB czy robi drewniany pomost z desek. Jako materiał termoizolacyjny możesz użyć produktu TOPROCK.

Podobne rozwiązanie pokazuje zeszyt katalogowy http://przewodnik.rockwool.pl/media/...t21_e-book.pdf
    Tomek W.

e-konsultant Rockwool

Domyślnie

Skoro poddasze będzie nieużytkowe i wełna mineralna będzie luźno ułożona na stropie, to tak jak Pisze Przedmówca, nie ma konieczności kładzenia dodatkowo folii. Dlatego nie było jej w opisie warstw w projekcie budowlanym.
    e-Rzecznik KI

Domyślnie

Niby nie jest wymagana jednak ułożenie folii paroprzepuszczalnej uniemożliwi filcowaniu się wełny. W stosunku do kosztów budowy cena foli jest liczona w promilach.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia