dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaka folia na wełnę mineralną?

    Będę miała poddasze nieużytkowe. Na stropie położę wg projektu 20cm wełny mineralnej. Podobno trzeba wełnę przykryć folią. W projekcie jej nie mam. I stąd moje pytanie - jaka folia na wełnę na stropie? Czy paroizolacyjna czy paroprzepuszczalna.
    Dach kopertowy , dachówka ceramiczna, pełne deskowanie i papa. Dach nieoceplony.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    Będę miała poddasze nieużytkowe. Na stropie położę wg projektu 20cm wełny mineralnej. Podobno trzeba wełnę przykryć folią. W projekcie jej nie mam. I stąd moje pytanie - jaka folia na wełnę na stropie? Czy paroizolacyjna czy paroprzepuszczalna.
    Dach kopertowy , dachówka ceramiczna, pełne deskowanie i papa. Dach nieoceplony.
    POD wełnę paroizolacyjna (żółta) NAwełnę wysokoparoprzepuszczalna (ja mam aquatec 120) Pozdrawiam....

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Witam
    Nie ma konieczności stosowania dodatkowych folii na wełnę. Należy również pamiętać że wełna ułożona na stropie jest produktem miękkim która nie ma przenosić obciążeń. Dlatego też w przypadku gdybyś chciała nieużytkowe poddasze przeznaczyć na np. składzik rzeczy niepotrzebnych to wówczas należałoby wełnę ułożyć pomiędzy drewniane legary na które następnie kładzie się płytę OSB czy robi drewniany pomost z desek. Jako materiał termoizolacyjny możesz użyć produktu TOPROCK.

    Podobne rozwiązanie pokazuje zeszyt katalogowy http://przewodnik.rockwool.pl/media/...t21_e-book.pdf
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro poddasze będzie nieużytkowe i wełna mineralna będzie luźno ułożona na stropie, to tak jak Pisze Przedmówca, nie ma konieczności kładzenia dodatkowo folii. Dlatego nie było jej w opisie warstw w projekcie budowlanym.
    e-Rzecznik KI

  5. #5

    Domyślnie

    Niby nie jest wymagana jednak ułożenie folii paroprzepuszczalnej uniemożliwi filcowaniu się wełny. W stosunku do kosztów budowy cena foli jest liczona w promilach.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony