dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Pomysł na garderobę i pralnię

    Mamy domek już postawiony,teraz czas na wykończenie i tu pojawił się problem,bo okazało się że w naszej sypialni nie zmieści się szafa i przydała by się garderoba,ale gdzie ją zrobić...........? W projekcie mieliśmy zaplanowaną pralnię w górnej łazience ,ale pomyślałam że można by było nieco ją przekształcić i upchnąc gdzieś niedużą garderobę.Mamy dwójkę dzieci i ich pokoje będą koło siebie,nie chciałabym zmieniać tego układu gdyż nam wystarczy sypialnia 12m bo i tak w niej tylko śpimy a dzieci jednak spędzają o wiele więcej czasu w pokojach więc musza być one większe.Mamy już ścianki działowe postawione,wymyśliłam aby jedną z nich nieco przesunąc i zrobić garderobą 150x310cm,tylko niewiem czy jest sens,czy nie będzie za wąska,na dłuższej ścianie by były półki 30-40cm a na krótszej wieszaki 60cm,czyli zostaje 110-120cm przejścia,ale czy to wystarczy? Dodatkowo chciałam wykorzystać okno w łazience tak aby po otwarciu drzwi wpadało trochę światła,dlatego wejście by było z łazienki,choć mozna też z korytarza zrobić.Łazienka się zmniejszy i tez się zastanawiam czy ta pralnia pod skosem szerokości 140-150cm nie będzie wyglądac śmiesznie,czy stawiać tą ściankę oddzielająca czy nie.Prosze o sugestie czy to dobry pomysł?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gggty.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	131978   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PROJEKT Z GARDEROBĄ I PRALNIĄ.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	131979  
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 18-08-2012 o 20:23

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdzie będziecie mieli szafę dla siebie?
    do przejścia starczy 90 cm.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem,garderoba ma pomieścić wszystkie nasze rzeczy,dzieci będą mieć swoje szafy w pokojach.Chciałabym aby można było do niej wejść i się swobodnie przebrać ,ale nie wiem czy wystarczy ta szerokość i wielkość.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wejście do garderoby z łazienki wydaje mi się niezbyt fortunnym pomysłem. Wymiary wydaja się być ok, tyle, ze 150 cm - będzie trochę ciasnawo.
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kinka - aby się ubrać musisz wyjść z sypialni?
    Dla mnie to bardzo niewygodne rozwiązanie. A już ubieranie się razem rano, gdzie każdy leci po swoje ciuchy - jak?
    Kazdy w bieliźnie?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na dodatek wejście z łazienki: ktoś siedzi w toalecie na posiedzeniu a tu ktoś inny chce się przebrać.

  7. #7

    Domyślnie

    moja rada jest taka. rób szafę w sypialni ale nie aż do okna, np 120 cm na ubrania wiszące i szafki i komody niższe węższe aż do okna, przy oknie koniecznie toaletka.
    pranie wiszące włazience dla mnie nie wygląda atrakcyjnie. To trochę tak, jakbyś kazała ludziom iść robić siku do pomieszczenia gospodarczego. Proponuje te wymyśloną garderobę przeznaczyć na pralkownie... Ja mam taką pralkownię mini, że do niej się nie wchodzi, tylko sie otwiera drzwi i widzi sie od razu pralkę a brudy pod pralke się wkopuje nogą, bardzo polecam. Nie widzę potrzeby żeby ta pralkownia moja była większa. W nowym domu na razie takiej jeszcze nie zaprojektowałam, ale niewykluczone...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szkoda, że dom skończony, bo gdybyś odwróciła bieg schodów można byłoby powiększyć nieco sypialnie.

    Tą garderobę wymysliłaś pod swoje przyzwyczajenia - a przyzwyczajenia w ubieraniu się męza i dzieci? Dzieci sa jednej płci?
    Ja sobie nie potrafię wyobrazić bezkonfliktowego korzystania z wc i garderoby.
    Przesuń ściankę w waszej sypialni do okna w drugim pokoju i już masz miejsce na 60 cm szafę.


  9. #9

    Domyślnie

    Elfir dobry pomysł z tą ścianą,jednak chyba zostane przy garderobie ale z wejściem z holu,chciałabym mieć w sypialnu telewizor właśnie naprzeciwko łóżka i 2 komody.Niewiem jeszcze co z łazienką,ale ona akurat będzie wykańczana na końcu więc trochę czasu do namysłu mam.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak będziesz miała wejście od holu to powierzchnia garderoby do wykorzystania będzie mniejsza.
    Na pewno nie zmieszczą się tam z ubraniami 4 osoby

    Może tak:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-08-2012 o 16:01

  11. #11

    Domyślnie

    Dziwi mnie że sypialnia rodziców najmniejsza. Zalecam wzięcie największego pokoju na ten cel i po kłopocie.... Kiedyś miałam piękne katalogi amerykańskich domków rysowanych ręcznie i tam wszędzie pokój rodziców to był master bedroom - to pomieszczenie musi imponować! Żałuje że u mnie wyszło tylko 18 m2, no ale pomniejszyło sie po wstawieniu podobnej mini garderoby i łazienki sypialniowej.
    Na poddaszu szkoda normalnej wysokości na budowę garderoby w tym miejscu, najlepiej pod skosem skośne szafy... Stąd prosty wniosek, Kinka zrobiła za wąską sypialnie rodziców. Ale na pokój dziecka się nada...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    Dziwi mnie że sypialnia rodziców najmniejsza. Zalecam wzięcie największego pokoju na ten cel i po kłopocie.... Kiedyś miałam piękne katalogi amerykańskich domków rysowanych ręcznie i tam wszędzie pokój rodziców to był master bedroom - to pomieszczenie musi imponować! Żałuje że u mnie wyszło tylko 18 m2, no ale pomniejszyło sie po wstawieniu podobnej mini garderoby i łazienki sypialniowej.
    Na poddaszu szkoda normalnej wysokości na budowę garderoby w tym miejscu, najlepiej pod skosem skośne szafy... Stąd prosty wniosek, Kinka zrobiła za wąską sypialnie rodziców. Ale na pokój dziecka się nada...
    Semiarmida, troszkę się nie zgodzę z Twoją opinią. W przypadku kiedy mam miejsce w sypialni na szafę lub dostęp z niej do garderoby, zdecydowanie wolę wziąć tą mniejszą. Przecież i tak my tylko tam śpimy. Natomiast dzieci w swoich pokojach robią wszystko i to im przydadzą się większe sypialnie.

    Kinka, podoba mi się druga propozycja Elfir. Zastanowiłabym się jednak na połączeniem tej garderoby w dużą, oczywiście z dostępem z korytarza. W łazience nie robiłabym już garderoby, tylko przewidziała miejsce na przechowywanie ręczników.
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Po co duża sypialnia rodziców w małym domu? Przecież rodzice chodża tam tylko spać. To dzieciaki potrzebują dużych pokojów, zwłaszcza nastolatki, bo tam spędzają najwięcej czasu.

  14. #14

    Domyślnie

    Decyzja zapadła i zostaje garderoba z wejściem z korytarza,będzie służyła różnież jako schowek na odkurzacz,deskę itp.Dzieciom wyjdą pokoje po 17-17,5m i bedą mieć w nich swoje szafy.Po przemyśleniu stwierdziłam że jakby się nawet ta szafa w sypialni zmieściła to i tak by było za mało miejsca na nasze rzeczy (moje i męża).Jeśli chodzi o wielkość sypialni,to zazwyczaj w projektach właśnie te pokoiki dzieci są najmniejsze czego zupełnie nierozumiem,przeciez one spedzają tam mnóstwo czasu.

  15. #15

    Domyślnie

    ja nie proszę o robienie dzieciom małych pokoi. Sypialnia wuosobowa właścicieli domu nie powinna być minmalnych rozmiarów. Z uwagi na fakt, że sypialnia dziecka jednoosobowa jest jednocześnie jego salonem - najsprawieliwej jest żeby pokoje dzieci i sypialnia rodziców miały ientyczny metraż.
    Proszę wziąć po uwagę że dzieci jenak w domu są chwilowo, bo albo w szkole, albo na dworze albo na zajęciach albo jak juz są to w internecie, potem odejdą z domu i pokój 17,5m będzie tylko pustym pokojem gościnnym. I jeszcze będzie foch jak wtedy rodzice ten pokój "zlikwiują". Oczywiscie że nieduza sypalnia z miejscem na szafę czy wejściem o gareroby jest ok, ale kinka takiej nie ma. Wybrała pokój rodziców albo najgorzej jak sie dało, albo ma źle porozdzielane metry poddasza na poszczególne pokoje.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myslę, że wielkości pokojów ustalał projektant.

    Nie każdego stać na budowę domu, gdzie jest duży master bedoroom i duże pokoje dzieci.
    Kiedy jednak jest mały dom, to lepiej większe pokoje przeznaczyć dla dzieci niż na sypialnię rodziców.

    A gdy zmieniają się układy rodzinne, to po prostu za duży dom się sprzedaje i kupuje mniejszy.

  17. #17

    Domyślnie

    ja znam i dwudziestometrowe sypialnie dzieci gdzie się nie da wejść. Proszę mi znowu nie wmawiać checi trzymania dzieci w klitkach. A już Twój problem pokazał że jednak większa sypialnia jest wam potrzebna, to wcale nie tylko problem okna...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony